Folk trajtim efektiv i osteokondroza


Osteochondrosis - nje semundje e karakterizuar nga lezione te diskut intervertebral dhe tjetri ngjitur tek indet shpinë. Fakti që përfundimisht drejton uploschayutsya, në këtë mënyrë, duke ulur distancën midis rruaza dhe palcës kurrizore nervave dhe enëve të gjakut janë të ngjeshur. Prandaj, ka dhimbje në vende ku ka pasur një klip i nervave dhe enëve të gjakut. Si rezultat, pirg tokë atje është ënjtje, duke çuar në më shumë kufizime dhe rrisin dhimbjen. Në proçesin patologjike e osteoartritit muskujve përfshirë gjithashtu të lidhur me të shtyllës kurrizore. Furnizimi i gjakut është ndërprerë në këto inde.

Për shembull, në osteokondroza të shpinë qafës së mitrës në pacientët kanë marramendje, dhimbje koke, vizion të paqartë, zhurmë në veshët, etj Kur osteochondrosis e shpinë kraharorit vërejtur gulçim dhe dhimbje në zemrën e tij; me lezionet e mesit është një shkelje e veshkat, ndihmon tretjen e ushqimit, potencë të reduktuar. Çdo anomalitë duhet të trajtohet. Pra, ne redaktuar faqe dhe të flasim sot për trajtimin kombëtar të osteokondroza efektive. Trajtimi i mjeteve juridike popullore osteoarthritis Trajtimi i osteoarthritis - një proces mjaft i gjatë. Prandaj, para fillimit të trajtimit të vendosur vetë për një luftë të gjatë dhe të vështirë. 1.


Yarrow tretësirë ​​normal. Merrni 1 lugë gjelle e thatë papërpunuara derdh një gotë me ujë të valë. Mbyllni kapakun dhe të lënë të mbush përfundojë deri në 01:00.
Pastaj tendosje. Do të thotë të merret para çdo vakt 1 lugë gjelle 3-4 herë në ditë. 2. tretësirë ​​e zakonshme e myshkut. Merrni 1 lugë gjelle lule tansy dhe pour 1 filxhan ujë të valë. Përfundojë mirë dhe të lënë të mbush për 2 orë. Pastaj tendosje. Ilaçet marrë 20 minuta para një vakt 1 lugë gjelle 3-4 herë në ditë. 3. tretësirë ​​e buds jargavan dhe lule të zakonshëm. Merrni lule të thata dhe buds e jargavan, vendin e tyre në një shishe gjysmë-litër, derdh 500 ml vodka.

Lër të mbush për 8-10 ditë, me dridhen përditshme infuzion. Mjet rezultuar marrë 30-40 pika 2-3 herë në ditë para ushqimit. Në natën ju mund të bëni kompresë dhe fshij kjo tretësirë ​​është një zonat e dhimbshme të shtyllës kurrizore. 4. Selino për ndihmë kundër osteoarthritis. Merrni 3-4 gram selino copëtuar, i hedh 1 litër ujë të ngrohtë dhe të lënë të mbush në 08:00. Tendosje. Pranuar të marra me anë të 1 h. Lugë 3 herë në ditë para ushqimit. Trajtim Folk infuzion i mundshëm i fara selino. Për ta bërë këtë, i copëtuar 1 tbsp. lugë fara dhe derdh një pintë ujë të ngrohtë, infused për 2 orë.

Tendosje. Merrni 1 lugë gjelle tretësirë. lugë 3 herë në ditë para ushqimit. 5. osteochondrosis rrepkë Tretësirë. Shtrydh lëng 1,5 gota e rrepkë, përziejnë atë me 250 g mjaltë dhe 0,5 gota e vodka të mirë. Në të njëjtën përzierje pour 1 tbsp. e kripës. Tërësisht përzierje. Përzierje është marrë 1 gotë gjatë natës. Ajo gjithashtu mund të fshij njollat ​​e lënduar. 6. Rrikë qafe osteokondroza. Nga fushat e shpinë të pacientit të bashkangjitni një letër të rrikë anën e poshtme, të përfundojë dhe të sigurt me inde të dendura. Procedura e mirë për të bërë gjatë natës. Rekomandimet vuajnë nga osteoarthritis Mos harroni se faktori më i rëndësishëm për të reduktuar dhimbje e shpinë është aftësia për t'u ulur dhe sjellje të pajtueshmërisë.

Kur osteochondrosis në çdo rast jo të ulet në një karrige të butë, ju keni për t'u ulur në vetëm karrige vështirë. Gjithashtu nuk rekomandohet për t'u ulur në mobilje veshur me susta. Fakti se karrige të vështirë në shpinë të ketë një peshë minimale. Vëmendje e veçantë i kushtohet lartësinë e karrige. Ajo duhet të jetë në këmbët. Ulur në një karrige, këmbët duhet të tjerë kundër dysheme me gjunjë nuk duhet të jetë hapësirë ​​e zbrazët. Nëse keni shpenzuar një kohë të gjatë në një pozicion ulur, pastaj të bëjë atë përsëri në aderimin tuaj në pjesën e prapme e karrige. Mos anim kokën përpara - kjo do të llojit muskujt e trupit.

Në pozitën vertikale të shpinë tuaj përbën një peshë të madhe, veçanërisht në mesit. Prandaj, në këmbë zgjatur, ndryshoni pozicionin e trupit të tij, çdo 10-15 minuta, pastaj ligët në një, pastaj këmbën tjetër më mirë në qoftë se ju të lëvizin dhe nuk qëndrojnë. Kjo do t'ju ndihmojë të reduktojë ndjeshëm barrën në shpinë. Shembull për gjysmën femërore të shoqërisë në hekurosje rroba, larë enët apo kryerjen e punëve të tjera në familje duhet të vihet nga ana e tij një dhe pastaj këmbë të tjera në çdo qëndrim, stol, kuti dhe kështu me radhë. D. osteochondrosis, kushti kryesor është për të shmangur anim të ulët organ organ apo kokë.

Nëse ju duhet të marr një ose objekt tjetër nga dysheme ose në terren, ju duhet të merrni deri mbledhje apo bend, bëj këmbët tuaja dhe të përkulur me një dorë në ndonjë objekt të qëndrueshme. Mos harroni se kafshët nuk kanë probleme të tilla me shpinë. Dhe të gjithë për shkak se ai nuk ndihet ngarkesa vertikale. Përfundim - trajtim efektiv i sëmundjeve të shtyllës kurrizore mund të rezistojë procesin nëse ngjeshje të saj, kështu që të përpiqet çdo ditë për të ul receptorin e telefonit në bar. Çdo ditë të rritur këtë kohë. Rregulli më i rëndësishëm që është e vlefshme jo vetëm për ata që vuajnë nga osteokondroza, por njerëzit e shëndetshëm - sa më pak të jetë e mundur trupezuar me mbeshtjelljen shpinë tuaj.

Dhimbje në shpinë nuk është më mërzit ju nënshtrohen këshilla e mëposhtme. Cheers! Dantellë franceze Hanyeva,