Njerëzit të trajtuar kancerin dhe bimëve të tjera celandine


Për fat të keq jo gjithmonë medikamente janë efektive në këtë sëmundje si kanceri. Kjo shkakton pacientëve për të kujtojnë receta popullore. Megjithatë, trajtimi i bimëve të kancerit ka disa karakteristika dhe mund të shihet si zgjidhja. Përse? Nga njëra anë, duke përdorur përgatitjet bimor nuk mund të presin rezultate të shpejta, sepse bimët janë të ngadalshme, dhe efektet e tjera të bimor të butë dhe të mirë-zgjedhur nuk do të plagosë trupin aq sa të njëjtën kimioterapi. Në të njëjtën kohë në mbledhjen mund të arrihet duke marrë veprimet e bimëve individuale sigurisht e bëjnë atë ilaç më të fuqishme.

Megjithatë kompetencë të bëjë kjo pagesë nuk është aq e lehtë. Prandaj, më kancer bimor - është përdorimi i drogave të bëra nga bimët individuale. Celandine . Komponent kryesor i saj i shërimit - chelidonine. Në praktikë identifikuar raste të shkatërrimit të qelizave të kancerit nën ndikimin e saj. Kjo është e vërtetë kjo shpesh ndodh në rastin nëse bimë janë mbledhur në maj. Për trajtimin e kancerit të stomakut healers përdorni këtë bimor supë 1 lugë çaji grimcuar celandine zier me ujë dhe të vënë në zjarr 15 minuta, pastaj tendosje supë, shtrydh të lëndëve të para. Në infuzion përgatitur shtuar sa më shumë ujë të valë që erdhi një filxhan të plotë.


Produkti medicinal është marrë 20 minuta para ngrënies 3 herë në ditë. Për 1 pritjen pini 1/3 filxhan gati-infuzion. * Per trajtimin e tumoreve ndodhen në sipërfaqen e trupit të përdorur lëng të celandine. Për të marrë një fabrikë fillimisht nga gjethet e pastër të thatë, pastaj larë me kujdes në celandine ujë me rrënjët mish i grirë. Rezulton slurry shtypet, lëng është filtruar dhe avokat për disa ditë. Atëherë ai është aplikuar tek tumoret prekura lëkurës. Kur shërimin lëngshme zhytur në lëng e saj të aplikuar përsëri dhe përsëri presin zhytur. Kjo procedurë është kryer 3 herë në një rresht.

Por trajtimi celandine është i kundërindikuar në epilepsi, astma, anginë. Në mungesë të të njëjtave procesit sëmundje tumoreve të përpunimit të të dhënave në sipërfaqe të trupit duhet të kryhet tre herë në ditë. Kështu përgatitur celandine lëng duhet të ruhen në enë qelqi të errët me tapë hermetik dhe jashtë frigorifer. Që nga përmbajtja e kontejnerëve gjatë magazinimit të zgjatur fillon të gjarpëron, kavanoza bllokim të trafikut duhet të hapen në mënyrë periodike, duke i liruar të gazit të akumuluar nga tank. Trajtim gjatë fermentimit nuk shpenzojnë, më mirë të presë për përfundimin e procesit. Kanceri i lëkurës është trajtuar jo vetëm lëng, por supë celandine.

Për ta bërë këtë, të vënë në një tas 5. tablespoons copëtuar atë dhe herbs të thata, pastaj derdh një litër ujë të valë. Supë duhet të jetë kodrina vlim për 10 minuta rreth ngrohjes mesme.
Pas dy orësh, kur nastoyitsya supë, ajo duhet të thahet. Rezulton të lëngshme është përdorur për të ngjesh. Mustaqe Artë . Për të përgatitur balsam shërimi lë bimët zhytem në frigorifer për 14 ditë dhe pastaj shtrydh ato me 35-50 pika lëng. Pastaj plotësoni atë me 1,5 litra 70% alkool dhe të lënë për dy ditë, mos harroni të herë pas here të shkundur, të mbajë fundin e tendosje. Para se të përdorim 30 ml balsam me mustaqe ari të përzier me 40 ml e naftës së papërpunuar.

Përzierje është tronditur intensivisht për disa minuta dhe pije. Kjo është e rekomanduar pas dy orë pasi të hahet, dhe pas 30 minutash përsëri duhet të hani. Balsam mund të merret më herët se një muaj pas kalimit të terapisë rrezatuese njerëzore, kimioterapia, trajtimin e drogave të fuqishëm. Metoda e tij është e kundërindikuar absolutisht për kancerin e mëlçisë. Propolisi . Kjo substancë e prodhuar nga bletët e mbledhura prej tyre polen lulesh. Ky polen kanë pronat e anti-kancer më efikas. Një mënyrë ose në një tjetër, por çdo Propolisi ndihmon trupin e njeriut për të hequr qafe një tumor malinj të organeve të brendshme.

Pas të gjitha, ai dhe preparatet e bazuara në të, rrit aktivitetin e qelizave normale, duke reduktuar gjendjen totale normale të indeve të trupit dhe të ngadalësojnë aktivitetin e qelizave të kancerit. Rastet individuale në praktikë tregojnë se si rezultat i përdorimit të zgjatur të Propolisi është shkatërrimi i plotë. Për këtë qëllim, shuma neto e Propolisi në 5-7 oz. 1 orë para ngrënies nga 3 në 5 herë në ditë, përtyp ngadalë, dhe pastaj - gëlltitje. Calendula (Marigolds). Infuzion i kumak marrë 30-40 pika tri herë në ditë për kanceret e organeve të brendshme dhe të jashtme. Për ta bërë këtë, i grimcuar fabrikë thatë para pour 70% alkool në një raport prej 1: 5 dhe të insistojnë në një të mbyllur jar shmangur dritës për 15 ditë.

Chernobylnyk . Vetë natyra e ka dekretuar se pelin zakonshme ose mugwort ishte gjithmonë aty. Dhe për këtë arsye ajo rritet kudo është njeri. Çernobilit - asistent në luftën kundër shumë sëmundjeve, duke përfshirë kancerin. Për të përgatitur supë me lëng mishi 2 lugë të. l. pluhur rrënjë derdh një gotë me ujë të vluar, vlim për një ngrohje të qetë për 15 minuta, i ftohtë dhe filtër. Pini 2 lugë mjete. l. tri herë në ditë për 15 minuta para se të hahet. Rodhe . Në kancerit, rrënjë rodhe është përdorur si para dhe broths. Ju Hekura bimë të freskëta rrënjë dhe për të marrë 1 tbsp qull me miell misri. lugë 5 herë në ditë. * Për supë 2 tbsp.

l. rrënjë melchennoho lidheni me 500 ml ujë dhe vlim ata për 15 minuta në një banjë me ujë. Dyqan i gatshëm të thotë jo më shumë se 48 orë, të marrë gjysmë filxhan tri herë në ditë. Kancer Mbledhja e organeve të brendshme . Siç u përmend më lart të trajtimit kombëtar mbledhur barëra në mënyrë më efikase. Për ta bërë atë të lidhur në 10 g celandine barishte dhe lule Calendula, Mugwort rrënjë 20 g dhe 30 g rrënjë rodhe. Gjysmë oblyyte Otcherpnite për të mbledhur dhe 3:00 500 ml ujë të valë. Pastaj të filtruar, shtoni mjaltë për shije. Për trajtimin Merrni 2/3 filxhan të ngrohtë infuzion tri herë në ditë para ushqimit. Këtu ne kemi biseduar rreth dhe trajtim popullor bimor i kancerit - dhe celandine tjetër (i artë mustaqe, kumak, mugwort, rodhe) dhe do të thotë që rrjedhin nga bimët me anë të bletëve - Propolisi.

Në çdo rast, para se të fillonte ndonjë trajtim, një person duhet të konsultoheni me një mjek për të tërhequr veten së bashku, që të besojnë në veten e tyre dhe garantoi fitoren mbi kancerin. Belsun,