Njerëzit të trajtuar trashje, ujë celulitin në shtëpi


Pyetjet pamja excites çdo grua. Modës dhe bukurinë e kanunet e sotme të diktojë kushtet e veta, dhe pothuajse të gjithë janë duke menduar për çështjen e peshë të tepërt, si dhe metodat e shpëtimit efektiv vete. Ka shumë sisteme të ndryshme të bazuara në stërvitje, dietë dhe disa lloje të masazh. Ne flasim për trajtimin e njerëzve e trashje, ujë celulitin në shtëpi. Ujë? Ju pyesni ... po, ujë! Pak njerëz e dinë në lidhje me metodën e përgatitjes së banjot veçanta për të luftuar trashje dhe celulitit. Ata mund të jetë për të bërë veten në shtëpi. Dhe efekti i tyre në krahasim me fushatën në një sallon bukurie të mirë.


Së pari konsideroni disa opsione banja të tilla të bazuara në kripë deti. Ajo duhet të zgjidhni me kujdes, pa aditivëve, flavorings dhe colorings. Një kurs i plotë i terapisë është rreth pesëmbëdhjetë procedurat që kryhen në një ditë. Banjot kripë Duration duhet të jetë të paktën gjysmë ore. Ka shumë receta për gatim, e konsiderojnë disa prej tyre: - Shpërndajë kilogram kripë në ujë të ngrohtë, pastaj shtoni atë në 15 pika vaj aromatike. Preferojnë agrume - limon, portokalli, mandarinë apo grejpfrut. Para se të marrë një dush - derdh një gotë me brewed fllad çaj e saj të fortë të gjelbër.


- Në vend të çajit, ju mund të shtoni lëng të gjysmë limoni. Ju mund të hekura, jo pastrim. - Një tjetër alternativë është që të shtoni një infuzion dush nga dy pjesë, një pjesë kamomil dhe hithër. - Ju gjithashtu mund të shtoni një gjysmë litër qumësht ose ujë të rregullt shumë gazuara mineral. Mos obpoliskuvatysya pasi duke marrë një dush. Bjeri trupin me një peshqir dhe të shkoni në shtrat. Ukutatysya më mirë disa batanije. Nëse jeni të ngrohur siç duhet dhe propotiyete, rezultati është mjaft mbresëlënëse. Pas përfundimit të një kurs të plotë të trajtimit, celuliti mund të zhduken krejtësisht, por mund të bëhen më pak të dukshme.

Lëkura e tërë trupit është prej kadifeje dhe të qetë. Një mundësi e shkëlqyer për trajtimin e trashje dhe celulitit konsiderohen dush me zgjidhje terpentinë. Ata mund edhe të bëhet në shtëpi, duke përdorur terpentinë gum. Përgatitja e një përzierje nga përzierja terpentinë verdhë dhe bardhë në një raport prej 3: 1 ose 2: 1. E para është thjesht e nevojshme për të luftuar trashje. Edhe ndërsa në yndyrë banjo fillon të shkrihet, pasi që ai në mënyrë aktive sekretuar nëpër poret e lëkurës. Me një numër të madh të peshë të tepërt, mbipeshë praktikisht mund të shkrihet në sytë e saj. Terpentinë e bardhë e rëndësishme për shërimin e organeve të brendshme.

Banja terpentinë karakterizohen nga ndikimi i shkëlqyer lokale, dhe përveç kësaj të ndikojë në zgjidhje për problemin e peshë të tepërt në nivel qelizor. Duration banje është rreth një e katërta e një orë, atëherë ukutatysya dhe duhet të mbetet në pushim për të paktën dy orë. Beauticians rekomandoj duke përdorur banjot e vjetra recetave. Për shembull, një efekt shumë të efektshme ka dush me limon. Ajo duhet të jetë e qartë 3-5 limon dhe derdh 3-5 gota ujë të valë. Kapaciteti duhet të hiqen për infuzion në një vend të errët për dy ditë. Pastaj, të lëngshme duhet të derdh në vaskë me ujë të nxehtë.

Kohëzgjatja banje - një e katërta e një orë. Pastaj pije dhe vytershys thatë, të shkoni në shtrat në një bit batanije të ngrohtë. Sweat duhet të jetë të paktën një e gjysmë deri në dy orë. Një efekt i shkëlqyer është dush mustardë. Për përgatitjen e tij duhet të jetë i holluar në lidhje 100-150hr mustardë thatë në një litër ujë të ngrohtë. Përzierje tërësisht dhe derdh në një banjë të nxehtë. Kohëzgjatja e rekomanduar e trajtimit - një e katërta e një orë. Pasi ajo duhet të pije dhe vytershys thatë, të shkoni në shtrat. Hide disa batanije dhe të gënjyer rreth një orë. Një efekt i shkëlqyer kanë ashtuquajtura banjë termike. Ata duhet të marrë një kurs prej pesë trajtime, përsëritet çdo ditë të tjera.

Parim i operimit të këtij rezervuari bazohet në rritjen gradual të dhënave të temperaturës së ujit. Kini kujdes: procedura është e kundërindikuar në sëmundjet kardiovaskulare dhe lëkurë të ndjeshme. Për llojin e saj në një banjë me ujë duke kontrolluar temperaturën e saj - 37C. Shtrihem për disa minuta, pastaj gradualisht, mbi një e katërta e një orë, të ngritur temperaturën në 42s. Mos bëni banjë më të nxehtë, ajo mund të ndikojë negativisht në gjendjen tuaj dhe madje edhe të shkaktojë djegie. Duke iu referuar limiteve të temperaturës shtrihem disa minuta. Vjen nga uji, të kthehet në një fletë dhe ukutaytesya disa batanije.

Brenda një ore, të përpiqet të pini shumë lëng të nxehtë - çaj, qumësht, ujë të nxehtë të zier. Pas vytritsya thatë nga djersa dhe të pushojnë nën një batanije për orë të tëra. Efekti më i madh mund të arrihet, nëse ju keni ndonjë nga këto banja të kombinuara me masazh, dietës dhe aktivitetit fizik. Me përkushtim të duhur mund të arrijë rezultate të rëndësishme tashmë në një periudhë të shkurtër kohe. Catherine