Njerëzit trajtojë mjetet juridike popullore mosmbajtjeje


mosmbajtjeje - i quajtur urinim i pavullnetshëm. Ajo është e njohur edhe në patologjinë e komunitetit mjekësor. Karakterizohet nga paaftësia për të kontrolluar lëvizjen e muskujve, duke mbyllur nga fshikëz. Si rezultat, një sasi të caktuar të urinës del spontanisht. Shpesh kusht ndodh në fëmijëri, por ata gjithashtu shpesh prek gratë dhe burrat e moshuar. Nëse gjendja rezulton të fëmijëve në kohën e gjumit, mospërmbajtje rritur ndodh gjatë ditës. Shumë të rritur që vuajnë nga kjo sëmundje hezitoni të kontaktoni urolog se përkeqësojnë gjendjen e tyre.

Prandaj, ne kemi vendosur për këtë patologji më shumë. Fakti duket të sëmundjes, trajtimi i saj i ilaçeve tradicionale dhe disa masa parandaluese, unë do t'ju them në faqen tonë në artikullin "trajtim kombëtar:. Mosmbajtjeje urinar (mjetet juridike popullore)" Pse ka mospërmbajtje urinare? Shkaku kryesor i mosmbajtjeje te fëmijët nuk është formuar sistemin nervor. Kjo është veçanërisht e dukshme gjatë gjumit, kur mendja nuk punon. Prandaj, nuk i formuar plotësisht sistemin nervor nuk kontrollojë muskujt e fshikëzës. Gratë e reja patologji shpesh ndodh pas lindjes së fëmijës për shkak të dëmtimit të muskujve të fshikëzës, duke rezultuar në trauma të lindjes.


Gratë e moshuara që vuajnë nga kjo gjendje me fillimin e menopauzës, kur hormonal ndryshon trupi është.
Burra të moshuar që vuajnë nga mosmbajtjeje shkak të sëmundjeve kronike të lidhur me lezionet e prostatës. Gjithashtu në të gjitha grupet mosmbajtjeje mund rezultojnë nga plagosjeve legenit, ijë ose praninë e sëmundjeve të caktuara të sistemit nervor qendror. Trajtim Folk e mosmbajtjeje urinar Në praninë e kësaj patologjie, hedhin larg turpin rreme dhe të kontaktojë me një urolog specialist. Kjo duhet të bëhet për të identifikuar rrënjët e mosmbajtjeje.

Do të varet nga trajtimi korrekt. Mjekësisë tradicionale ka edhe përvojë të gjerë në marrjen e shpëtoj këtë sëmundje, kështu që ju mund t'i përdorë ato në këshillën e një doktori: Vendos një shishe çerek të farave të pastër të thatë Repeshko. Hidh një shishe verë të thatë e kuqe, tape fort zakuporte për të postoj një vend të errët për 2 javë. Pastaj pini në 1/3 c. tri herë në ditë. Ky mjet është veçanërisht efektive në urinim i pavullnetshëm nate. Trajtim shumë efektive kombëtar - infuzion i fara kopër. Për të përgatitur atë, pour 1 tbsp. l. fara 1 tbsp. ujë të valë. Cover, të përfundojë një peshqir, le të ulen për dy orë.

Tani tendosje, pini të gjitha mjetet në një kohë. Ju shërohen në një kohë shumë të shkurtër. Për shekuj me radhë në Rusi përdorur një trajtim të popullarizuara të mosmbajtjeje urinar: Mix së bashku 1 h L.. bari i thatë Wort Shën Gjonit dhe centaury. Tani 1:00. L. përzierje e bimëve pour 1 tbsp. ujë të valë. Wrap, të lënë për 10 minuta. tendosje, pini një ditë në vend të çajit. Me krijoj shpeshta urinimit në 1 tbsp. vluar ujë 1 orë. l. stigmat misri. Cover, të lënë për 10-15 minuta. Dëm, shtoni 1 lugë. L. mjaltë, pini çaj. Mix 2 tbsp. l. gjethet dhe manaferrat, Kastrati dhe 2 tbsp. l. Wort Shën Gjonit. Hidh këtë përzierje 3.

ujë të valë, kuzhinier për ngrohje të ulët për 10 minuta. Lejoni supë të ftohtë, tendosje. Filloni duke pirë supë pas 16 h., E vogla sips në mbrëmje. * Nëse një fëmijë vuan nga mosmbajtjeje, provoni trajtimin mjaltë. Ky trajtim qetësi popullor, do tonik efekt dhe mjaltë mban lëngun në trup. Le fëmijën tuaj për 1 h. L. mjaltë natyror çdo ditë para se të shkojnë në shtrat. Kur mosmbajtjeje pini 1 gotë çdo mëngjes lëng të freskët karrota. Duke përdorur trajtime folklorike, kryerjen rekomandimin e mjekut, mos harroni në kohë të zbrazët fshikëz nuk mund të tolerojë.

Përjashtojë nga ushqimet dietë që kanë një efekt diuretik, shalqi, rrush, selino, etj A nuk pi alkool, të heqë dorë pije, drogë, caffeine. Mundohuni të parandaluar ndodhjen e kapsllëk, ata mund të përkeqësojnë mosmbajtjeje urinar. Mos pini duhan, nikotina shkakton kollitjes, e cila ndodh organet e brendshme të tensionit, duke përfshirë fshikëz. Të hequr qafe paund shtesë. Nga mbipeshë, një ngarkesë shtesë në fshikëz, e cila rrit mosmbajtjeje. Për të urinim i zbrazët fshikëz krejtësisht, provoni këtë metodë: Pas urinimit zihnitsya shtypur në barkun e tij në barkun e nënës.

Përsëri Rozpryamitsya ulem në banjë dhe zbrazët fshikëz tuaj përsëri. Para trajtimit duke përdorur mjetet tradicionale, të jetë i sigurt për të vizitoni mjekun tuaj për të sunduar nga contraindications mundshme. Cheers! Svetlana,