Njerëzit të trajtuar e ftohtë të përbashkët në fëmijët


Kur vjeshtë-dimër dhe pranverë, shumë prindër janë të ballafaquar me problemin e rinitit te fëmijët. Hundë i lëngshëm duhet të trajtohen për të lehtësuar gjendjen e fëmijës. Nuk ka nevojë të prisni derisa ajo do të jetë vetëm e tyre. Prandaj, detyra kryesore e prindërve në këtë kohë është që të ofrojë ndihmë efektive për fëmijën. Rinitit mund të jetë një shenjë paralajmëruese e një të ftohtë - inflamacion të traktit të sipërm respirator. Në një fëmijë të ftohtë duket rinitit ose inflamacion i mukozës së hundës, të shoqëruar nga ënjtje e fortë e indeve. Në trajtimin kombëtar të rinitit tek fëmijët do të diskutohet me ju sot në këtë faqe interneti. Rregullat themelore për trajtimin e fëmijë të sëmurë Të jetë i sigurt për të parë lagështia në dhomë ku fëmija.

Ajrit të thatë rrit undead. Pra shpesh shpenzojnë pastrimi i lagësht, hedh në dhomë. Këto masa do të ndihmojë në uljen e përhapjes së baktereve. Nëse fëmija është tepër i vogël për të vysyakatysya veten të pastër atë çurg.
Shmangni përdorimin vasoconstrictor bie në shmangur varësisë. Ose përdorimin e tyre shkurtimisht dhe vetëm me recetë. Kujdesuni që të mos thahet në mukusit të hundës, hiqni atë, si ajo do të parandaluar ndikimin e drogës. A mbytje. Kjo është një masë shumë efektive me një të ftohtë në fëmijë. Le fëmija marr frymë avujve nenexhik, limon, bredh, eukalipt.


Trajtim Folk mund të përdoren vetëm nëse sëmundja shkon pa probleme. Nëse rinitit bashkua dhimbje fyti, kollë, ethe, trajtim në fëmijët shpenzojnë nën mbikëqyrje mjekësore. Problemi kryesor i trajtimit është se normal, i pranueshëm për trajtimin e rinitit në rriturit, nuk mund gjithmonë të përdoret për fëmijët. Shumë droga është i kundërindikuar në mënyrë rigoroze për përdorim të fëmijëve. Prandaj, ju duhet të zgjidhni një të sigurt. Para se të përdorni mjetet juridike popullore nga rinitit, gëlbazë qartë nga hunda e fëmijës. Për ta bërë këtë, pije sinuseve hundës zgjidhje të dobët të kripë deti.

Mund të përdoret për pastrimin mente përdoret ose vaj buckthorn det. Varrosur vaj çdo 3 3:00 pika në secilën vrimë hunde. A këtë me kujdes të gjetur reagimin e fëmijës për të përdorur këto mjete. Kur një reaksion alergjik, të ndaluar trajtimin e ftohtë të përbashkët. Trajtimet tradicionale Një ilaç popullore popullor është lëng aloe. Tear off një letër vjet aloe, shpëlarje tërësisht nën ujë të rrjedhshëm, parboiled, bluaj në një gjendje të slurry. Pastaj shtrydh lëng duke përdorur një copë të garzë. Holluar me ujë në një raport prej 1:10. Fut 3 pika në çdo vrimë hunde paktën 5 herë në ditë.

Për fëmijët e vegjël i përshtaten pika lëng panxhar kuqe ose karrota, holluar në gjysmë me ujë të zier. Provoni një ilaç popullore: Crush një karafil pak e hudhër të freskët për gjendjen e slurry, duke përdorur garzë shtrydh lëng, holluar me ujë të zier (01:20). Drip 2-3 pika në secilën vrimë hunde. Mix sasi të barabartë të lule Calendula, gjethe delli, grimcuar urtë barishte, nënën dhe njerka. Hidh 2 tbsp. l. përzierje e bimëve 1 filxhan ujë të valë. Përfundojë një peshqir, të lënë në 01:00. Strain, të përdorur për larjen e hundës. Well vënë moderuar vezë të nxehtë të ziera të sinuseve në të dy anët, hundë ose përdorimi kanavacë ngrohtë qese me kripë të nxehtë.

Megjithatë, këto fonde mund të përdoren për fëmijët më të vjetër. Për të larë dhe futje pikë-pikë hundës gjithashtu përdorin mjetet e mëposhtme:. Hidh 1 h L. përzierje e Calendula, yarrow 1 tbsp. ujë të valë. Vendoseni në një banjë me ujë për 20 minuta. Cool, është përdorur për të trajtimin e ftohtë të përbashkët në fëmijë. Pres imët, majdanoz të freskët, shtrydh lëng me napë, pastaj varros hundën. Shkrihet mjaltit natyror në ujë të ngrohtë vluar (1: 2). Përdorimi për trajtimin e rinitit. Përveç nga trajtimet popullore, është e rëndësishme që të rrethojnë kujdesin e sëmurë të fëmijëve dhe dashuri. Nëse ai nuk dëshiron të marrë ilaçe, refuzon procedurat parandalon hundë të pastër, të shkojnë në mashtrim.

Fillimisht shërohet me lepuri lodër, ariu, kukull, lodër dhe pastaj le të "shëruar" e fëmijës. Duke luajtur me të, ju të shpejt të arritur rezultatin e dëshiruar. Fëmijë nuk duhet të konsiderohet trajtimi i dënimit. Nëse fëmija juaj ka frikë negativisht reagojnë për të gjitha përpjekjeve të pikoj hundës, ajo nuk është e nevojshme për të trajnuar procedurën me të. Së fundi, ju mund të pikoj hundëz ose vysyakatysya shpejt pa u hutuar nga loja. Sigurisht, në shumë raste, një hundë i lëngshëm në fëmijë trajtohen shpejt dhe me lehtësi. Ju vetëm duhet të ndjekin rregullat, udhëzimet për kujdesin e një fëmijë të sëmurë. Megjithatë, rinitit shpesh bëhet kronik.

Kjo mund të ndodhë me sëmundje të shpeshta SARS, shërohet nga fruth i keq dhe sëmundjeve të tjera apo të rinitit nedolikovani. Ajo gjithashtu mund të shkaktojë rinitit kronike te fëmijët ajër me pluhur, prania e gazit në ajër, tymi i duhanit. Nëpërmjet trajtimit të ftohtë, ju duhet të mbani mend se ajo është shpesh një manifestim i alergji. Në këtë rast, ajo kërkon një qasje të veçantë të trajtimit, mbikëqyrjen mjekësore dhe ilaçe. Cheers! Svetlana,