Njerëzit trajtimin e infeksioneve maja në gratë, barnat


Mëllenjë apo folur gjuhën mjekësore "candidiasis" sëmundje shumë të pakëndshme. Ajo mund të ndikojë mukozës (gojën, konjuktivën sy, organet gjenitale), lëkurë në çdo pjesë. Duhet të flasim sot për candidiasis vaginale. Nga ana sepse unë jam një grua, dhe pjesë për shkak se ajo është me të vërtetë e numër një problemi shumë femra të moshës riprodhuese. Mëllenjë sjell shumë shqetësim, ajo është pothuajse gjithmonë një shtatzëni satelit, e cila nuk është shumë e mirë.
A nuk trajtohet candidiasis gradualisht membranat ystonchaet mur, parakohe këputje të çon dhe lindjen e një fëmijë të parakohshme.

Prandaj, në këtë artikull unë dua të flas për trajtimin e njerëzve e mëllenjë në gratë, barnave të përdorura për këtë qëllim. Çfarë është një infeksion maja, shkaqet e saj? Mëllenjë nuk është një sëmundje seksualisht e transmetueshme, edhe pse ajo mund të infektohen dhe nëse nuk mbrohet marrëdhënie seksuale prej një personi të infektuar. Normalisht, kërpudhat është shkaku i jetës maja në trupin e njeriut, ajo quhet Candida, prandaj diagnoza mjekësore "candidiasis". Sipas disa faktorëve negative Candida fillon të shumohen. Shkaqet e mëllenjë: antibiotikët, disa droga medicinale (kortikosteroidet, agjentët citotoksik), kronike dhe sëmundjeve infektive (diabet, proceset autoimune, TB), HIV, AIDS, etj Droga për të trajtuar mëllenjë Trajtimi i mëllenjë në gratë është e vështirë, proces i konsumon kohë.


Ajo duhet të jetë gjithëpërfshirës, ​​të përfshijë trajtimin e sëmundjes themelore, rivendosjen e microflora normale vaginale dhe zorrët. Trajtimi i partnerit seksual nevojshme! Terapia e barnave (media tradicionale) përfshin receta mund të vrasin kërpudhat. Kjo nuk është detyrë e lehtë, nuk është e mundur për të vrarë në fund, ajo që është zakonisht jetojnë në trupin e njeriut. Gjithashtu, në qoftë se jo siç duhet të marrë antifungals Candida shpejt prodhon rezistencë ndaj tyre. Pra, para se të filloni "gëlltitje ilaç" Dorëzimi i dëshirueshëm mori lengjet vaginale me sensibilitet ndaj drogës antifungal.

Në kushtet e përdorimit të mjeteve juridike tradicionale për të trajtuar mëllenjë aplikoni disa grupe të barnave: • agjentëve antifungal për administrim oral. Në fazën e tanishme janë droga më e mirë e provuar për administrim oral, Diflucan, Mikosist, flukonazoli, ketoconazole, Afoteritsin B Niotran, Flyutsitozin. Ankotyl - përgatitje për administrim intravenoz. • trajtim lokal është administruar gjatë suppositories vaginale dhe ointments përdorur: Pymafutsyn, Pimafukort, Livarol, Zalayin, Nystatin, Mikosist. • Për të rivendosur microflora vaginale mund të përdoret në mikrosprintsovah laktohel.

Por vetëm pas trajtimit kryesor i vetëm nuk e ndihmon atë! • Tampona me bifidumbacterin futur në vaginë gjatë natës me asnjë efekt të keq, por pas trajtimit parësor. • Preparatet që përmbajnë "baktereve të mira" edhe rregullojnë sistemin e tretjes dhe të përballen me Candido në zorrë dhe vaginës. • douching nuk është e nevojshme për të marrë të përfshirë, ajo prish microflora normale të vaginës, mund tabaka. • Përdorni sode buke për douching nuk jep ndonjë përfitim! Për më tepër, ajo mund të shkaktojë dëme substanciale mukozën vaginale. Njerëzit të trajtuar mëllenjë Mjekësisë tradicionale është gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar tradicional.

Në shekullore të saj "hambar" ka barëra në mënyrë që të përballen me këtë "byakoy" - mëllenjë. Unë do të citoj vetëm disa recetave dhe formulime bimor. • Tarifa e shërimit. Manaferrat dëllinjë, Yarrow, urtë, eukalipt, kamomil, Calendula officinalis, buds zezë plepit dhe Betula pendula, të gjithë të marrin pjesë të barabarta dhe përzierje. Nga përbërja rezulton me 2 lugë, plotësoni një termos, derdh 200 ml. ujë të vluar, të lënë gjatë natës, në mëngjes Express gjirit. Merrni ditë për 1/3 filxhan, tri herë në dembel 30 minuta. përpara se të hahet. E njëjta strukturë mund të përdoret për banjot lokale dhe lavazheve vagjinore. • Vaj Tea pemë mund të përdoret me sukses si një ilaç popullore për të trajtuar mëllenjë. Llokoçis 1 pikë vaj në administratë (40 ml.).

Merrni 1 lugë para ushqimit për 30 minuta. • çaj bimor. 20 gr. rozmarinë (gjethe), i urtë dhe yarrow (40 oz.), derdh të gjitha 3 litra ujë, vlim për gjysmë ore, ztsidit. Përdorni një dush dhe banja. • Infuzion për podmyvaniya. Lavender 1 Pjesa 2 Pjesa hithër (rrënjët), 1,5 pjesët e gjedhëve, 3 pjesë lisi leh. Nga përzierjes që rezulton, marrë 1 tbsp derdh një gotë të zier me ujë, 02:00, ztsidit, shtoni një tjetër gotë me ujë të valë. • Flokëkuq - një ilaç të vërtetë unik popullore për trajtimin e çdo sëmundje! Në çdo organizëm, dobësuar infeksionet, mungesa e beta-carotene (një antioxidant natyror), i cili është i pasur karrota.

Pini lëng nga ajo dhe pastaj ju bëni asnjë plagë nuk kanë frikë! Trajtimi i mëllenjë në gratë mjeteve juridike popullore të japë një efekt të mirë, por vetëm e tyre të ndihmojnë ata pak, sepse atje nuk janë aq shumë. Më të mirë për