Njerëzit të trajtojnë ndër brinjëve nevralgji


Kur sëmundja ndikon nervat ndër brinjëve. Lezioni mund të jetë nxitëse, traumatik, natyra kompresionit. Shpesh dhimbja e nevralgji të gabuar për dhimbje të zemrës, veçanërisht në fillim të sëmundjes. Është e rëndësishme të bëhet dallimi në mes tyre sepse trajtimi i gabuar i vetëm mund të përkeqësojnë situatën. Që kjo është një çështje shumë e rëndësishme, le të shohim në këtë sëmundje shumë. Në vend, ne do të flasim për shkaqet, simptomat, sëmundje, si dhe trajtimit kombëtar, të cilat do të ndihmojnë që nevralgji ndër brinjëve të ju lënë vetëm. Shkaqet e ndër brinjëve nevralgji Në mes të brinjëve janë nerva të njeriut.

Me ngjeshje e tyre, acarim, dhimbje të duket se përhapja në të gjithë trungu, degët nervore. Ajo mund të shkaktohet nga lëndime, sëmundje të shpinë dhe sistemit nervor. Nevralgji mund të shkaktohet nga trashje, sëmundje të ndryshme infektive, alergji, helmimit me ushqim. Zakonisht provokojnë Përkeqësimi hipotermi dhe ulur imunitetin. Faktorët që ndikojnë në shfaqjen dhe zhvillimin e sëmundjeve janë: sëmundjet e diabetit, sëmundje kardiovaskulare, sëmundje kronike të traktit gastrointestinal. Ata kontribuojnë reduktojnë ndjeshëm funksionin e qarkullimit të gjakut, si rezultat, nuk nerva furnizuar me oksigjen.


Gjithashtu shkaktojnë zhvillimin e sëmundjes mund të alkoolit abuzime dhe mungesa e vitaminave në trupin e Grupit B. Çfarë është ndër brinjëve nevralgji ndryshim dhe dhimbje të zemrës? Dhimbje mjaft të ngjashme, kështu që ata shpesh janë të hutuar. Megjithatë, dallimet ekzistojnë. Dhimbje në zemrën time nuk varen nga lëvizja e gjoksit dhe zakonisht shpejt të kalojë nga droga kardiak të tilla si tableta nitroglycerin. Por kur një i madh rritet miokardi dhimbje me lëvizje të gjoksit, dhe glicerinë mund të jetë i kotë. Nëse ju papritmas kishte një dhimbje të tillë, ju nuk mund të dallojë atë nga dhimbja e nevralgji ndër brinjëve, pa nevojën për të ndërmarrë rreziqe, e quajnë një ambulancë.

Cilat janë simptomat që shoqërojnë ndër brinjëve nevralgji? Ka dhimbje konvulsiv në brinjë. Kjo dhimbje është shoqëruar me rritjen e djersitje, muskujve mund të reduktohet, dridhem. Lëkura kthehet zbehtë ose më mirë të kuqe.
Rritja dhimbje në lëvizje të papritur, kollitjes, teshtitjes, ndryshon pozicionin e trupit. Gjithashtu dhimbja është shumë e fortë kur ju klikoni në gjoks, jo disa komplot prapa, shpinë, midis brinjëve. Në këtë sëmundje jo vetëm që i jep dhimbje në zonën e zemrës, por edhe nëpër blades shpatullën dhe nën. Në pikën ku nervore është e dëmtuar, ka mpirje butë ind.

Mjekimi i sëmundjes Kur dhimbja është një duhet të shihni një mjek për një diagnozë të saktë. Varësisht nga kjo, trajtim është përshkruar. Ajo përbëhet nga një hyrje e injeksioneve novokaina për të eliminuar dhimbje të forta. Për të adresuar shkaqet e sëmundjes duke përdorur akupunkturë, fizioterapi, terapi manuale, banjot terapeutike, masazh. Në raste ekstreme, mungesa e efikasitetit të trajtimit, komplikacione të rënda, operacioni është përdorur. Përveç trajtimit kryesore, trajtim kombëtar në mënyrë aktive duke përdorur nevralgji ndër brinjëve, e cila konsiderohet po aq efektive, edhe pse një kohë më të gjatë.

Njerëzit të trajtojnë ndër brinjëve nevralgji Ilaç popullore popullor është ngrohje në fuqi e vende inflamacionit. Ju mund të përdorni steaming në liri të valë. Përgatitja e një filxhan steaming për fara, dele e tyre në një qese prej liri dhe të bashkangjisë në vend lënduar për lehtësim dhimbje. Për të eliminuar healers dhimbje rekomandoj fërkim një vend i lënduar lëng i freskët rrepkë zi ose rrikë. Hidh një pjesë të vogël të copëtuar të freskëta barishte pelin vlimi ujë për të marrë një slurry. Shto 0,5 h. L. vaj buckthorn det, përzierje mirë. Fshij zonë të ngrohtë pacientit llapa.

Mundohuni gjithashtu një trajtim ilaç popullore: Hidh 2 tbsp. l. thatë bari rue 1 vodka filxhan. Mbyllni kapakun, hiqni një vend të errët për një javë. Kur sulm fshij infuzion lënduar vend, pastaj shall ukutaytesya ngrohtë ose shami. Ilaç shumë efektiv popullore për të trajtuar sëmundje është një përzierje e tillë: Mix sasi të barabartë të tretësirë ​​të jodit dhe glicerinë (në dispozicion mbi counter), pour përzierje në një shishe qelqi të errët, dridhen tërësisht. Pastaj thith një pjesë të mjet leshi pambuku, me kujdes furçë mbrapa, sidomos komplot të sëmurë, përveç shpinë. Pastaj të vënë në rroba të ngrohta, të shkoni në shtrat.

Procedurat bëni në një ditë, në mbrëmje para se të shkojnë në shtrat. Ajo merr 15 procedura. Përmirësimi ndodh pas 2-3 procedurave, por sigurisht që ju duhet për të përfunduar. Pas këtij trajtimi sëmundje do të largohet nga ju për një kohë të gjatë. Në sëmundjet kronike, norma duhet të rritet nga procedurat 5-10. Në sëmundje akute duhet të respektojë pjesën tjetër shtrat për 3 ditë. Gjumi duhet të jetë në një sipërfaqe të sheshtë, të vështirë. Well duke përdorur çanta e rërë të pastër të nxehtë, jastëk elektrike për ngrohje. Ju gjithashtu mund të përdorni patch piper, mustardë. Gjatë dhe pas trajtimit të marrin vitamina B6 dhe B12.

Zbatimin e trajtimit kombëtar, nevralgji ndër brinjëve disi të tërhiqen, por mos harroni të shmangur lëvizjet e papritura të trupit, seancë të gjatë, heqjen e objekteve të rënda. Të kujdeset për veten dhe kjo së bashku me trajtimin dhe japin rezultate të shumëpritur. Por mos harroni se barnat dhe procedurat mjekësore në ndër brinjëve nevralgji duhet të jetë e përshkruar nga mjeku. Cheers! Svetlana,