Njerëzit të trajtojnë cysts mëlçisë


Brushes në mëlçi (kistoz) emri i formuar në zgavrën e trupit të mbushur me lëng transparent. Formimi i tillë janë rreth 8% e njerëzve, por femrat janë të prirur për sëmundje disa herë më shpesh se meshkujt. Zakonisht kist shfaqet në të rinj dhe të mesme-moshën prej 30 deri 50 viteve. Shkencëtarët ende nuk kanë ardhur në një mendim të caktuar në lidhje me këtë patologji. Mjekimi është i diferencuar edhe natyrën, si kist kurrë është sëmundje e pavarur. Ajo është e shoqëruar zakonisht me një shumëllojshmëri të sëmundjeve infektive, ndonjëherë shumë serioze. Le të ndalet kjo sëmundje më shumë, flasim në vend, shenjat, diagnostikimin dhe trajtimin e cysts njerëzve të mëlçisë.

Mëlçisë Features kistoz Ka dy lloje kistoz: Në tipi 1 ndryshon strukturën e organit. Normalisht, kur një sasi e vogël e dëmtimit të dhëmbëve, nëse ka qelbëzim, pa ngjeshje e nervave dhe enëve të gjakut, nëse nuk pengon organet e tjera të brendshme të funksionojë siç duhet, nuk është prekur, kirurgji është e nevojshme. Në këtë rast, ju mund të përdorni trajtim mjetet juridike popullore, dhe të jetë i sigurt për të ndjekur rritjen e cysts. Kjo kërkon të paktën 1-2 herë në vit nënshtrohen ekzaminimit me ultratinguj. Lloji i dytë i kist paraqitet për praninë e parazitëve në mëlçisë.


Kjo patologji është subjekt i kirurgjisë, dhe shpejt më mirë për pacientin. Zgavër infektuara rritet me shpejtësi, squeezing, enët e gjakut, nerva dhe organet e brendshme rreth. Kjo situatë është e rrezikshme që mund të acarohet dhe këputje i pavarur kist në të cilën ndotje e organeve ngjitur. Kjo mund të provokojë i fortë, ndonjëherë shoku reaksion alergjik. Shenjat e sëmundjes Zakonisht simptomat janë të butë dhe kistoz pothuajse asnjë i kujtuar e veten e tyre. Dhe ata janë gjithashtu të varur nga sëmundje shoqëruese. Por në përgjithësi, simptomë kryesore është dhimbja e etiologji të panjohur në buzë e djathtë apo bark e sipërme (rajoni epigastrike).

Ju mund të merrni edhe asimetri e madhësisë barkut dhe rritjen e mëlçisë. Tumoret gjithashtu zbuluar me lehtësi nga palpirovanii të mëlçisë. Por këto karakteristika janë gjithashtu karakteristikë e sëmundjeve të tjera të trupit, diagnoza aq i saktë mund të gjendet me ultratinguj. Trajtimi i mjeteve juridike popullore kistoz mëlçisë Nëse operacioni nuk është treguar, nuk ka rritje në madhësinë e kist, trajtim kombëtar afatgjatë është shpesh shumë efikase. Megjithatë, duhet të kihet parasysh se ka disa kufizime. Siç e kemi thënë, gjendja është e shoqëruar zakonisht me sëmundje të tjera të mëlçisë. Ky trajtim popullor mund të jetë i rrezikshëm.

Për shembull, një popullor helmet trajtimit kombëtare barishte celandine dhe kërpudha kanë shumë contraindications. Prandaj ato duhet të përdoren me kujdes dhe vetëm pas konsultimit me doktorin tuaj. Të hequr qafe këtë sëmundje c përdorur barëra të freskëta lëng celandine mund të jetë si vijon: Pranvera Narva celandine ri, bluaj duke përdorur një mulli mishit, shtrydh lëng nëpër 4 shtresa të napë.
Strain, derdh në një kavanoz qelqi ose shishe, hiqni frigorifer. Pije Daily 1 rënie me lëng për 1 h. L. ujë i zier çdo ditë duke shtuar 1 pikë. Pas 10 ditësh, të marrë një dhjetë-pushim, të bëjë një zgjidhje: Shkrihet 1 orë.

l. lëng për 45 h. l. ujit. Pini një zgjidhje e 1 h. L. 3 herë në ditë për një orë para se një vakt. Pas 10 ditësh, të marrë një dhjetë-pushim. Pra shpenzojnë 2 trajtim. Ju mund të gatuaj me celandine tretësirë. Pasi prehrit centralit mbledhë të saj më shumë për kovë. Homes larë, e thatë, të prerë në copa me gërshërë. Pastaj kaloni bit përmes një mulli mishit, shtrydh lëng nëpër 4 shtresa të napë. Hidh lëng në një kavanoz, hiqni frigorifer për disa ditë. Pastaj me kujdes pour lëng të qartë, mos e prekni sedimenteve. Tani mix qartë lëng në enë qelqi me alkool ose vodka (1: 1).

Ka dalje 1 litër. tinctures. Trajtimi fillon me 10 pika të tretësirë ​​në ditë, çdo ditë të shtoni 1 rënie, duke sjellë një dozë ditore prej 20 pika. Merrni këtë shumë 10 ditë. Pastaj gradualisht të reduktuar dozën deri 1 pikë duke marrë një ditë që provon të 10. Pini 10 pika 10 ditësh. Pastaj të marrë një pushim dhjetë, atëherë sigurisht mund të përsëritet. Një tjetër popullor trajtim ilaç popullore - lëng i freskët nga gjethet e rodhe. Narva shumë gjethe të freskëta të rinj, lajë, të thatë, të prerë gjeth. Lë të lëvizni nëpër një mulli mishit. Shtrydh lëng nëpër 2 shtresa të napë, pour në gjysmë-litër jar dhe dyqan në frigorifer.

Trajtimi fillon nga muaji maj. Pini para çdo vakt 1 tbsp. l. lëng. Është shumë e hidhur, por ne duhet të presim. Trajtimi i mëlçisë kryej 1 javë, pastaj të bëjë një pushim shtatë-ditore, të përsëritur. Kështu, për trajtim duhet të pini të paktën 1 litër. lëng i freskët i rodhe. Nëpërmjet trajtimin e cysts mëlçisë nuk e harrojmë për një mënyrë jetese të shëndetshme. Në rekomandimin e një mjeku të bëjë një dietë të ushqimit të shëndetshëm, të angazhuar në sport ose lëvizje të mundshme më shumë. Shmangni alkoolin dhe duhanin, rritjen e imunitetit, të marrë një multivitamin dhe kini kujdes e lëndimeve të ndryshme të trupit.

Cheers! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!