Njerëzit të trajtojnë cist veshkave


Cysts veshkave janë qeska të indeve lidhës që janë të mbushura me të verdhë i lëngshëm fluide. A janë ata në parenchyma renale. Gradualisht në zhvillim, cysts veshkave mund të arrijë 10 centimetra. Sëmundja mund të jetë një kohë e gjatë deri pak vite të ndodhë në një formë latente dhe nuk e tregojnë veten. Simptomat e para fillojnë të shfaqen vetëm pas një rritje të konsiderueshme dhe kist suppurating. Ne redaktuar faqen e internetit në këtë artikull do të ju tregojnë për simptomat dhe trajtimin e cysts që healers popullore ofrojnë veshkat. Simptomet e cysts në veshka • proteinuria renale ose, me fjalë të tjera, prania e proteinave në urinë • Disponueshmëria e gjakderdhje me urinë • Dhimbje në rajonin e mesit ose siklet në bark • presionit të lartë të gjakut • Tre-dimensionale tumor në rritjen e barkut ose detektueshme ne veshka Nëse mjeku diagnostikuar kist veshkë, trajtimi i mjeteve juridike popullore mund të përdoret me lejen e pacientit dhe mjeku përshkruar atë si një kurs shtesë rehabilitimit.

Mjetet juridike popullore për trajtimin e cysts në veshkat 1. rodhe ndihmon të hequr qafe cysts në veshkat. Mblidhni lë të rinj të rodhe dhe pije në ujë të ngrohtë. Mish i grirë dhe shtrydh lëng marrë slurry. Lëng derdh në një tas smalt dhe vendin në frigorifer. Merrni atë si vijon: - të 2 ditët e para të pini 1 h L.. dy herë në ditë. - 2 ditët e ardhshme -. 1 h L. tri herë në ditë. - Të gjitha këto ditë - 1 tbsp. l. tri herë në ditë. Një trajtim lëng rodhe - 1 muaj. Pasi që ju duhet të bëni një ultratinguj. Nëse kist nuk zhduket, pastaj të kalojnë nëpër një kurs të trajtimit.


Vini re se trajtimi duhet të bëhet çdo ditë dhe në mënyrë rigoroze në një qark të caktuar, pa devijuar prej saj. Vetëm në këtë rast është e mundur për të arritur rezultatin e dëshiruar. 2. Artë mustaqe dhe pule navels të cysts në veshkat. Merrni 1 filxhan navels pule tharë dhe bluaj ato në pluhur. Hedhje me 1 lugë gjelle pluhur terren bottlebrush barit dhe knotweed, e kombinuar në një raport prej 1 me 1. Përzierje rezultuar marrë çdo mëngjes në një stomak bosh 1 lugë çaji për 30 ditë. Ju pastaj të bëjë një pushim 2 javor dhe pastaj të përsëritur trajtim. Së bashku me përdorimin e një përzierje të kërthizës duhet të marrë tretësirë ​​e mustaqe të artë.

Për përgatitjen e tij duhet të marrë 50 sustavchikov bimë, i hedh një gjysmë litër vodka dhe të lënë të mbush për dy javë. Pini 20 pika të tretësirë ​​20 minuta para mëngjes në mëngjes dhe në mbrëmje për darkë. Ashtu si përzierje infuzion duhet të pini rreth 30 ditë, atëherë pauzë për 14 ditë. Pastaj të përsëritur trajtim. Pas 6 muaj pas fillimit të trajtimit, cysts veshkave do të tkurret në madhësi. Një vit më vonë, ata krejtësisht të shpërndarë. 3. kërpudha infuzion (porcini) të cysts në veshka. Merrni një kavanoz të pastër 1-kuart, derdh mbrapa tokësore kërpudha të freskëta të bardhë (më mirë në qoftë se ata vetëm me kërpudha kapele), plotësisht pour vodka dhe të lënë të mbush për 14 ditë në një vend të errët të ftohtë.

Pastaj tendosje dhe me kujdes të shtrydh përmbajtjen e bankave. Rezultuar infuzion të marrë 1 lugë çaji, i holluar në 50 ml ujë 30 minuta para ngrënies dy herë në ditë. 4. Njerëzit me ilaç rosehip është shumë i mirë për cysts në veshka. Merrni 2 lugë rrënjët e egra u rrit, i hedh një pintë ujë të valë, vihet në një zjarr të ngadaltë dhe çiban për një orë në një tenxhere smalt. Pastaj hiqni nga të nxehtit, të mbuluar fort, të përfundojë mirë dhe të lënë për 3 orë. Pastaj tendosje supë. Merrni ilaçe marrë një gotë tri herë në ditë midis ngrënies. Brenda një muaj pas trajtimit Ky medium ka ardhur lehtësim.

Gjëja kryesore - Përdorimi i qëndrueshëm dhe nuk e kaloni ditë. Supë duhet të merren nëpërmjet një kashte, pasi ajo është e dëmshme për smalt dhëmbit. 5. Merrni një tar farmaci thupër. Tre ditët e para që ju duhet të pini atë tri herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies, tretur në 1/3 filxhan 3 pika tar thupër. Për tre ditët e ardhshme ju duhet të rritet doza në 15 pika, e 4 ditët e ardhshme - të reduktuara në 7 pika. Pastaj të bëjë një pushim 10-ditore. Pastaj të përsëritur trajtim, por në mënyrë të kundërt,
dmth 4 ditët e para të pini 3 herë në ditë, 7 pika holluar në një gjysmë gotë me ujë, etj Pastaj bëni një pushim mujore.

Pastaj të përsëritur përsëri trajtimin. Duhet të theksohet se simptomat e kist duhet menjëherë të kthehet për të profesionistëve të kualifikuar. Në të ju mund të merrni këshilla për trajtimin e mjeteve juridike popullore cysts. Nëse faza e zhvillimit të cysts në veshka mund të bëjë pa kirurgët të ndërhyrjes kirurgjikale, ka shumë të ngjarë, mjeku do të ju rekomandojmë një nga këto receta e mjekësisë tradicionale. Të jetë mirë, nuk do të ketë të sëmurë! Dantellë franceze Hanyeva,