Njerëzit të trajtojnë erozion stomakut


Erozioni i stomakut - një sëmundje të lidhur me një dëmtim të vogël dhe të cekët indeve në mukozën e stomakut. Pavarësisht nga fakti se dëmtimi nuk është i lidhur me sëmundje muskulare organeve është shumë e rrezikshme dhe kërkon trajtim të menjëhershëm, sepse ajo është paraprirë shpesh nga ulcerat të ndryshme. Përveç kësaj, ka pasur erozion të stomakut, në disa raste mund të tregojë kancer në zorrë, zemrës, enët e gjakut, rëndim të sëmundjeve të mëlçisë, mushkërive. Me këtë artikull ne redaktuar këtë faqe interneti do të ju tregojë për trajtimin e njerëzve e erozionet stomakut. Ne gjithashtu flasim për shkaqet dhe simptomat e sëmundjes që janë bashkë me të.

Shkaqet Erozioni i stomakut Ekspertët besojnë sferën mjekësore se erozioni i stomakut të shkaktuara për shkak të tronditjes nervor, dëmtim termike, shok dhimbje dhe kirurgji. Ndonjëherë, dëme në mukozën e stomakut mund të jetë përgjigje e dobët e mikrobit me medikamente të ndryshme. Simptomet e erozionit stomakut Kur Erozioni stomakut personi i sëmurë mund të ndjehen të rrënuar nga dhimbje gjatë ngrënies. Nëse stomaku i pacientit pa njomë ushqim, në disa raste ju mund të përjetojnë të vjella spazma, të shoqëruar nga belching, të vjella apo lëng stomakut. Erozioni i durueshëm e stomakut shfaqet urth (zbaticë) edhe para se të kishte ndonjëherë.


Por simptomat e listuara mund të mos manifestuar në të gjitha rastet. Shpesh ka raste të erozionet stomakut në të cilën sëmundja është i fshehur dhe pa simptoma. Në këtë rast, mënyra e vetme më efikase për zbulimin e sëmundjes është "gllabërim zorrë, hetim japoneze" se gjuha shkencor i quajtur Gastroskopi. Njerëzit të trajtojnë stomakun 1. Shërimi Oil siguron efekt shërimi në stomakun tuaj. Për ta bërë këtë, ju do të duhet të thata dhe grimcuar herbs dhe lule të thata shkallë e Jakobit Marsh. Merrni një gjysmë gotë me përzierje të para së bashku.

Pluhur gotë përzierje e dy bimëve të derdh një litër vaj ulliri, vihet në një zjarr të ngadaltë në një banjë me avull. Përzierje të ziej për 2 orë. Atëherë vaj rezultojnë, hiqni nga të nxehtit dhe të lënë të ftohtë. Pastaj tendosje. Shërimi i naftës ka veti të shkëlqyera shëruese. Ajo duhet të përdoret për gatim shtuar direkt me ushqime nga dietë ushqimi tuaj ose egra në bukë dhe sanduiçe. 2. zierje e lule kamomil kimist i famshëm për faktin se ajo ka një efekt antibacterial dhe aftësinë për të parandaluar inflamacion të ndryshme. Për të përgatitur lëngun e mishit, të marrë 1 lugë gjelle lule kamomil dhe krijoj 200 ml ujë të valë.

Vihet në një zjarr të ngadaltë dhe të ziej për 10-15 minuta. Pastaj hiqni nga të nxehtit dhe le të qëndrojë për të ftohur. Got supë medicinale brenda e 1/3 filxhan 3 herë në ditë për gjysmë ore para ushqimit. 3. bearberry supë në luftën kundër erozionit të stomakut. Merrni 1 lugë çaji lë grimcuar bearberry, derdh 250 ml ujë të vluar dhe të vënë në një zjarr të ngadaltë. Sillni përzierje në një çiban dhe zierje shtetin për 15-20 minuta. Hiq nga të nxehtit dhe tendosje. Supë të marrë 1-2 lugë 3 herë në ditë para ushqimit. Kaloni një trajtim për të kuruar sëmundjen. 4.

Në erozionit stomakut do të ndihmojë tretësirë ​​Helichrysum. Për ta bërë këtë, të marrë gjethe të thata të bimëve, me kujdes bluaj ato. Merrni 1 lugë gjelle e papërpunuara derdh një gotë me ujë të valë. Le të qëndrojë për të ftohur. Pini tretësirë ​​rezulton një gjysmë gotë përpara se të hahet. 5. Merrni një lugë gjelle e Heather dhe krijoj gotë e tij të ujit. Vihet në një zjarr të ngadalshëm, të sjellë një çiban dhe zierje shtetin për një çerek ore. Pastaj hiqni nga të nxehtit dhe tendosje. Shërimi supë Merrni 1/3 filxhan 3 herë në ditë para ushqimit. 6. infuzion gentian ndihmon me erozion të stomakut.

Merrni channuyu lugë të thata, herbs copëtuar dhe derdh 250 ml ujë të valë. Lër të mbush deri cool. Tendosje. Infusion gentian Merrni 1/3 filxhan gjysmë ore para ngrënies 3 herë në ditë. Këshilla sëmurë c erozioni i stomakut Metodat e mësipërme e mjekësisë tradicionale të vërtetë të ndihmojnë, por para përdorimit të tyre duhet domosdoshmërisht ProKon