Njerëzit të trajtuar gastrit erozive


Gastrit erozive është një nga sëmundjet më të zakonshme të organeve të tretjes. Me siguri ju e dini se fjala "erozioni" i referohet korrozioni. Kjo gastrit erozive është një sëmundje e lidhur me proceset e shkatërrimit indeve të stomakut. Në rast të zbulimit të hershëm dhe marrjen e masave përmirësimin karakter jo vetëm në gastrit erozive, por edhe ndonjë sëmundje tjetër, pacienti mund të lehtë të hequr qafe të sëmundjes. Por ju duhet të jenë të njohur me shkaqet dhe simptomat. Shkaqet e gastrit erozive Nëse ka ndonjë plagë e Mukoza stomakut ndodh gastrit akut erozive.

Ky lloj i sëmundjes zhvillohet shpejt dhe me shpejtësi, duke rezultuar në mbingarkesë të ndryshme nervore. Edhe shkaqet e zakonshme të kësaj sëmundje janë një shumëllojshmëri të infeksioneve, të ushqyerit e dobët dhe të varfër, pranim jo të drejtë të steroid, aspirina dhe disa barnave të tjera, të abuzimit të alkoolit. Simptomat gastrit erozive Simptomet kryesore të gastrit akut erozive përfshijnë dhimbje të pakëndshme në bark dhe stomak, vjellje, vjellje, ul oreksin. Në disa raste, ju mund të përjetojnë dhimbje koke, të shoqëruar nga ethet.


Gastrit kronik erozive vënë re simptomat e mëposhtme: urth, regurgitation acid, të vjella, dhimbjet e urisë, u ul oreks, jargëzim tepruar, anemi, humbje peshe, shije të keqe në gojë. Njerëzit të trajtuar gastrit erozive • të rritet gruri. Për ta bërë këtë, të marrë një grushte grurit dhe të mbuluar me ujë. Pasi shoots shfaqet, të rrëmbyer dhe pije, mish i grirë. Për slurry rezulton, shtoni pak vaj perimesh dhe përzierje mirë. Mjetet gati healers rekomandoj duke marrë 1 lugë gjelle 3 herë në ditë në një stomak bosh.

• Aloe. Për trajtim për këtë recetë ju duhet të përdorni lëng të freskët aloe. 30 minuta para çdo vakt ju duhet të pini 2 lugë bimore lëng. Kohëzgjatja e trajtimit - 1,5 muaj. • vaj buckthorn Sea përdorur për shekuj dhe vazhdon të përdoret me healers erozive gastrit. Për trajtim kërkohet nga 1:00 për të ngrënë 3 herë në ditë të marrë një gotë me vaj detit buckthorn, i njohur si një mjet i dobishëm për të stomakut. Merrni një trajtim popullor për 1 muaj. • mumiet. Merrni 1/3 gram mumje dhe përzierje mirë me një gotë qumësht ose mjaltë.

Përzierje rezultuar pini 2 herë në ditë me stomak bosh. Mjetet duhet të merren çdo ditë për një muaj, atëherë bëni një pushim 10-ditore dhe pastaj të përsëritur kurs mujor të trajtimit. • Mjaltë dhe Aloe. Merrni proporcione të barabarta me mjaltë dhe lëng aloe, përzierje tërësisht së bashku. Gati të thotë 15 për të marrë një vakt 1 lugë çaji 3 herë në ditë. • Propolysnaya tretësirë. Merrni 30% -ing tretësirë ​​propolisnuyu dhe rënie në gjysmën e një gotë me ujë 20 pika, përzierje tërësisht. Kjo zgjidhje duhet të konsumohen brenda 1 ore para ngrënies 3 herë në ditë. Duhet të pranoni kurs 20-ditor të trajtimit.

• vaj ulliri dhe mjaltë. Mix 0,5 litra vaj ulliri me 250 g mjaltë dhe lëng të dy limon. Përzierje rezultuar mbush me leje në një vend të freskët. Para çdo përdorimi të mjet që rezulton duhet të trazuar tërësisht. Ilaçet merren gjysmë ore para një vakt 1 lugë gjelle 3-4 herë në ditë. Kohëzgjatja e trajtimit do të thotë - 30 ditë. • Receta me forma të avancuara të gastrit erozive. Merrni mollë të freskëta dhe lëng, por gjithmonë e gjelbër dhe e papjekur shpëlarje tërësisht nën ujë të ngrohtë, lëvozhgë, hekura në rende. Rezultuar slurry duhet të hani. Është e rëndësishme të mos hani pas 05:00 shpenzimeve të birësimit.

Apple qull me miell misri nuk rekomandohet gjatë natës.
Në muajin e parë të trajtimit të përdorimit të mollëve duhet të jetë e përditshme, në të dytë - një ditë në të tretë - një herë në javë. • lëng Pineapple. Për trajtimin e gastrit ulcerative duhet të marrë lëng të freskët pineapple 2 herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies. Lëng Pineapple përmban një pasuri e bromelain, e cila është një enzimë e natyrshme që është i përfshirë në avari e proteinave. Prandaj, lëng pineapple konsum ndjeshëm përmirëson tretjen. • qepë pjekur. Merrni një të mesme qepë, zhvishem dhe vendin në furrë për pjekje. Kur qepë është e butë dhe të gjejnë një ngjyrë të errët të artë, hiqni nga furra dhe të lënë të ftohtë.

Pastaj kaloni atë nëpërmjet një sitë, derdh një gotë qumësht të ngrohtë dhe përzierje mirë. Merrni këtë ilaç me stomak bosh në mëngjes. Kursi i trajtimit - 2 javë. Për shkak të alergji ndaj përbërësve të parave të popullit, jo të gjitha healers ofruara recetave mund të përdoret nga pacientët. Prandaj, para se të aplikoni ato për të konsultoheni me mjekun tuaj! Dantellë franceze Hanyeva,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!