Njerëzit të trajtojnë këmbët kërpudhat gozhdë efektive


Në mënyrë tipike, infeksionet e thonjve dhe infeksioneve fungale të lëkurës të shkaktuara nga njeriu. Atlet shpesh provokuar nga kërpudhave patogjene, ato janë të ndryshme, por ata shpesh ndikojnë në lëkurën dhe pjatë gozhdë. Infeksion mikotik i këmbës - natyrën infektive të sëmundjes, mund të transmetohet nga personi në person. Riprodhimi fungus ndodh ne nje mjedis ku pH është neutral ose pak alkaline. PH e lëkurës së një personi të shëndetshëm është rreth 5,5. Kur shkalla e gjashtë të formuar kushte të favorshme për riprodhimin e kërpudhave. Vetë lëkurë të shëndetshme është një pengesë mbrojtëse kundër kërpudhave.

Kur djersitje, pH e lëkurës është zhvendosur në anën e alkaline, që është mjedisi më i favorshëm për kërpudhat. Edhe uljen e temperaturës mund të vrasin kërpudhat dhe kërpudhat pas ngrirjes mbajë të gjitha pronat e tyre dhe aftësitë të ndikojnë në lëkurën e njeriut. Në të kundërtën, ethe në gjendje të shpejt të vrasin kërpudhat. Në një temperaturë prej 75 C kërpudhat vdes brenda 15 minutave pas valë të mjaftueshme 3 - 5 minuta. Por këmbët e tij në ujë të tilla si nuk e shkuar - gatuar ... Si mund që të jetë? Për t'iu përgjigjur kësaj pyetje le të flasim për një të popullarizuara trajtim gozhdë këmbët kërpudhat, trajtim efektiv.


Por së pari, të kuptojnë dhe të dinë se si për të parandaluar shfaqjen e kërpudhat përshkruajnë kushtet e lirimit të tij. Siç rezulton kërpudhat? Zakonisht, shenja e parë e mikozë veç e veç është skuqje në mes gisht unazë dhe pak gisht. Kërpudhat e tij aktivitet shkakton kruarje, lëkurë coarsens në këtë vend, dhe kjo çarje, ndonjëherë edhe rrjedh gjak. Nëse koha nuk e shihni një mjek, objektivi i ardhshëm do të jetë kërpudhat gozhdë. Pjatë gozhdë bëhet një vështrim i tmerrshëm, ajo ndryshon ngjyra, fillon të tërheq me litar dhe delaminate.
Statistikat konfirmojnë se kjo sëmundje prekur një të pestën e popullsisë.

Faktorët që provokojnë shfaqjen e kërpudhat Shkencëtarët identifikojnë dy lloje të faktorëve të kontribuojë në zhvillimin e mikozë veç e veç të njerëzve. Faktorët e jashtëm. Ky grup përfshin klimë lagështia dhe prania e dëmtimit mekanik të lëkurës. Faktorët e brendshëm: prania e sëmundjeve kronike si diabeti apo AIDS dhe të përdorimit të pamenduar dhe të pakontrolluar të antibiotikëve mund të provokojnë mikozë veç e veç. Infeksioni infeksionet fungale mund të ndodhë pothuajse kudo - të jetë ajo një palestër, sauna dhe not pishinë. Infeksion mikotik i këmbës mund të shkaktohet nga qëndrimi joserioze për higjenën personale, në vend të përdorin këpucët e dikujt tjetër.

Për fat të mirë, jo gjithmonë kontakt të drejtpërdrejtë me një infektuar kryesor të ndotjes, për zhvillimin e mëtejshëm të kërpudhat e nevojshme disa kushte të veçanta, e mërkurë lagësht dhe lëkurë të dëmtuar. Trajtim efektiv i kërpudhat gozhdë në këmbë 1. Para se të trajtimit, lani dhe këmbët otparte, të marrë një enë, pour uthull e saj të verës, pastaj shkurtimisht fusë në këmbë, këmbët pas procedurës nuk fshij, vetëm të veshin çorape të pastra. Për të përmirësuar efektin, procedura është bërë më i mirë gjatë natës. 2. Një gotë ujë të zier të ftohtë të shpërndajë një lugë gjelle kripë dhe sode buke sa më shumë.

Prekur gishtat dhe dip këmbët tuaja në zgjidhjen rezulton. Gjysmë ore më vonë lau këmbët e ujit që rrjedh, dhe të përsëritur procedurën deri në zhdukjen e plotë të kërpudhat. 3. fshij disa krerë hudhër në përzierje hudhër sasi të barabartë të gjalpë dhe përzierje të trajtuar zonën e prekur, të kryer procedurën një herë në ditë për të përfunduar eliminimin e kërpudhat. 4. Merrni pjesë të barabartë të leh lisi, horsetail, lule kumak, fruta, blertë në të kaltër ferrë, barit dhe drogës shelg. Çdo përbërës ju duhet rreth 30 gram, të gjithë me kujdes përzierje. Merrni 3 lugë përzierje të gatshme, derdh një gotë me ujë, vlim 15 minuta, pastaj jepni ftohtë dhe filtruar përmes napë.

Supë rezultuar ngrohtë e mbarsur me një pjesë të indeve të buta dhe të bashkangjitur në zonën e pacientit. Kjo "marrëveshje", nga 2 - 3 herë në ditë. 5. Në luftën kundër kërpudhat gjithashtu të ju ndihmojë domate lëng ajo është gjithashtu shumë e lehtë për të vënë në gishtin itchy gjysmë ore para se të shkojnë në shtrat, dhe pastaj pije me ujë të rrjedhshëm. 6. Nga kërpudhat ndihmon kafe. Pra brewed kafe të fortë, ftohur në një temperaturë të rehatshme. Mos harroni, kafe nuk duhet të jetë i ftohtë ose shumë i nxehtë, nuk lëkundje butësisht sedimenteve, do ta fusë në duar apo këpucë me majë. Trajtim efektiv i këmbëve fungale duke përdorur kafe të çlirojë ty nga ajo, dhe gjithashtu të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjeve dhe shurdhim në këmbë. 7.

Nëse sëmundja është zbuluar në fillim, ajo është e lehtë për të shpëtoj prej tij, larja zonat e prekura horsetail ekstrakt barishte. Folk trajtim infuzion duhet të kryhet të paktën 3 - 4 herë në ditë. Dhe nga disa infeksione fungale mund të humbasë, duke e trajtuar fushat e lëng limoni të freskët prekur. Por, siç thonë ata, sëmundje është gjithmonë më e lehtë për të parandaluar se sa për të kuruar, dhe parandalimi janë rregullat themelore: kujdesin e përditshëm të higjienës personale dhe i veshur me një bollshme, këpucë ventiluar mirë e bërë nga materiale natyrore. vladsoroka,