Njerëzit trajtojnë hundë dhe fyt


Në prag të pranverës. Ndryshimet e shpeshta të motit, ul imunitetin, mungesa e vitaminave në trup mund të na çojë në hundë dhe fyt sëmundjeve të. Shpesh ne jemi të ballafaquar me simptoma të tilla si dhimbje të fytit, fyt gërvisht, kollitjes shpesh përfundon atëherë, kongjestion i hundës dhe hundë i lëngshëm. Në shenjë e parë e sëmundjes nuk është e nevojshme për të parë një mjek menjëherë. Pas kësaj ka një trajtim të popullarizuara të fytit dhe hundës. Sot, ne jemi në faqen tonë për të kujtuar provuar receta popullore. Çfarë për të zgjedhur - kjo varet vetëm nga ju që bimët të para ju mund të bleni në një farmaci. Përveç kësaj, një person mund të ndihmojë në një mënyrë, dhe për një tjetër ajo do të jetë më pak efektive për vijim mund të ndihmojnë.

Natyra është e pasur me dhurata. Herbs dhe lule, gjethe, rrënjët, buds dhe fruta të mbledhura, të thata infused ose blerë në farmaci janë eliksir i shëndetit. Nëse keni shenjat e para të një fillimi të ftohtë dhe britme, përdorni recetave mëposhtme popullore. Njerëzit trajtoni fytin * Merrni një vezë, mundi atë. Shtoni në të një gotë me ujë të ngrohtë, llokoçis përzierje dhe pije fyt 5-6 herë në ditë. * Përgatitja e një tarifë. Merrni një gjysmë lugë murriz lule, një lugë me lule të zeza elderberry dhe lugë dy e gjysmë knotweed zakonisht. Marijuana mix, një koleksion lugë pour 300 ml ujë të vluar, të mbuluar, të mbuluar me një peshqir dhe të lënë për 3:00.


Pastaj erdhi infuzion të tendosje. Merrni infuzion 2-3 lugë 4-5 herë në ditë. Ai gjithashtu pije dhe fyt. Mblidhni këtë efekt anti-inflamator. * Sage supë heq dhimbje të fytit, ka efekt anti-inflamator. Një lugë gjelle e bimëve të derdh një gotë me ujë të valë, vihet në zjarr dhe të sjellë një çiban. Hold supë mbi ngrohje të ulët për 10 minuta. Atëherë hiqni, le të ngrihen edhe gjysmë ore, tendosje. Trajtimi shpenzuar shpëlarje fyt 5-6 herë në ditë. Për këtë tarifë ju duhet mjedër fletë, gjethet, rodhe dhe nenexhik. Merrni ato të gjitha në një lugë gjelle. Një pjesë derdh një gotë me ujë të valë dhe të lënë të mbush 01:00, pastaj tendosje.

Pini në formën e ngrohjes një filxhan gllënjka të vogla. Infuzion heq dhimbje të fytit, pastron ashpër dhe ndihmon me fillon kollitjes. Gjithkush e di kamomil heq ënjtje, dhimbje. Hidh një gotë me ujë të nxehtë një lugë gjelle lule kamomil. Të sjellë një çiban dhe menjëherë të hiqni nga të nxehtit dhe le të paraqiten deri 30-40 minuta nastoyitsya.
Përdorin atë për gargarë. * Uthull Apple musht është përdorur gjithashtu për të trajtuar shenjat e para të një të ftohtë. Lugë të shpërndarë në një gotë me ujë të ngrohtë. Shpëlaj fytin tuaj jashtë me një përzierje 3-4 herë në ditë. Një shenjë e shpeshtë e një dhimbje të fytit është mucous thatë.

Hiq atë duke përdorur vajra. Sidomos vaj i mirë soothes hips fyt. Ajo mund të përgatiten nga ose mbi banak. Bury hundë e 3-4 pika në secilën vrimë hunde, e mirë duke hedhur kokën mbrapa. Ne kemi nevojë të naftës merr në nasopharynx. Njerëzit të trajtojnë hundës Hundë i lëngshëm dhe kongjestion i hundës për të përpiqen për të trajtuar komplekse. Nëse ju mendoni se vetëm një futje pikë-pikë mund të ndihmojë, ajo është thellësisht e gabuar në këtë. Bie off, kështu që të flasin shenjat e jashtme. Dhe ne kemi nevojë për të trajtuar sëmundjen brenda. Pastaj ne do të arrijmë rezultate të qëndrueshme dhe shërim të sëmundjes. * Aloe, rritet në pothuajse çdo shtëpi, rrotullim përmes një mulli mishit.

Fshij karrota në një të vogël, rende mundësisht plastike. Shtrydh lëng nga të dy termocentralet. Lidhu dy lëng i mori në mënyrë të barabartë. Bury përzierje e tyre hundës 3-4 pika në secilin pasazh nazal 2-4 herë në ditë. Sidomos kjo metodë është e mirë në fazën fillestare të sëmundjes. * Lugë gjelle panxhar integruar hekura, shtrydh lëng nga ajo. Merrni atë pikërisht lugë gjelle, shtoni në të një lugë çaji mjaltë dhe përzierje. Varrosur në çdo sinus hundës 3-4 herë në ditë 2-3 pika. Në ditët e para healers thonë se mund të jetë një zjarr të vogël, mos u bëni merak - kjo tregon se mukozën tuaj përflakur. * Lëpushë barishte Mjekësi duket pothuajse i parë pas një dimri të gjatë, ajo do të jetë një agjent i mrekullueshëm anti-inflamator.

Disa gjethe Narva, t'i lash me ujë të rrjedhshëm. Bluaj dhe shtrydh lëng. Varrosur në çdo vrimë hunde 2-3 pika 3-4 herë në ditë. Para varrosje hundë është e rekomanduar për të larë atë me ujë të ngrohtë të pastër. Plotësoni këtë ujit duart grusht dhe Tërhiqe atë nëpërmjet flegrave të hundës nga një. Kjo procedurë nuk është shumë e këndshme, por pastron mukusit ndenjur. Vjell ujin përmes gojës. Trajtimi hundë është i plotë pa përdorimin e infusions dhe decoctions. Për shkak se ata janë trajtimi kryesor. * Një lugë gjelle lule Calendula derdh një gotë me ujë të vluar, le të qëndrojë për 10 minuta, tendosje dhe pije në një të shkojnë.

Ajo duhet të marrë një gotë në mëngjes dhe në mbrëmje. * Një lugë gjelle e leh kulpër derdh 150 ml ujë të vluar, të vënë në zjarr dhe kuzhinier 7 minuta, cool. Pini zierje e dy lugë 4-5 herë në ditë. * Për metodën e ardhshëm ju duhet manaferrat dëllinjë. Një lugë çaji i frutave derdh 200 ml ujë të vluar, të vënë në një banjë me avull dhe çiban për 10 minuta. Filter dhe të marrë 2-3 lugë 3-4 herë në ditë. Rreptësisht ndiqni manaferrat dozim, si bimë është helmuese. Hunda juaj i qartë i lëngshëm kthyer në një shkarkim të dendur? Pra tani vazhdojë për të trajtuar vajra. * Blej në moçal farmaci kënetë.

Bluaj bar në një pjellë. Një dhe një barishte lugë e gjysmë derdh 100 ml luledielli ose vaj ulliri, të vënë në një banjë me avull dhe vlim për 20 minuta. Le të qëndrojë për 4-5 ditë kurdisje. Strain dhe varros hundën 3-4 herë në ditë 2-3 pika. * Gjethet Dy lugë eukalipt derdh 200 ml vaj perimesh, të sjellë një çiban dhe e vendosi atë mënjanë mënjanë të ftohtë, hiqni një javë në një vend të errët, pastaj tendosje dhe të varrosur hundë tuaj 3-4 herë në ditë 2-4 pika. Do të ndihmojë me një mbytje të ftohtë dhe me avull. Rub përafërsisht dy lugë qepë apo hudhër, të bëjë një slurry në fund të kupës, vënë në një gotë e madhe qelqi me ujë të vetëm të zier, të mbuluar me një gyp në krye të një letër të trashë ose karton.

Fundi i ngushtë është vënë në flegrat e hundës dhe thith avujt rritjen nga një çdo vrimë hunde 10 minuta. Por në qoftë se ju brenda 3-4 ditëve të recetave të përdorimit të healers nuk ka ardhur aty për të lehtësuar ose ethe, kontaktoni mjekun tuaj menjëherë! Për të shmangur të gjitha simptomat e pakëndshme, kalit, hani shumë fruta dhe perime. Pini TEAS bimor për të parandaluar sëmundje. Në të vërtetë, shumë prej tyre përmbajnë vitamina dhe minerale. Këto përfshijnë trëndafil, mollë, Calendula, kamomil, aloe dhe shumë të tjerë. Yilia,