Njerëzit të trajtuar hipertensionit pyavkamy jod mjaltë në shtëpi


Tensioni i lartë i gjakut në enët e quajtur hipertensionit. Ajo është, në vetvete, nuk është një sëmundje, por kjo është një sinjal i rëndësishëm për sëmundje të tjera të veçanta të veshkave, trurit, sistemit endokrin, dhe më e rëndësishmja - hipertension. Presioni i gjakut (BP) - një parametër që reflekton presionin e gjakut mbi muret e enëve të gjakut në kohën e kalimit nëpër atë. Pa këtë gjak të forcës nuk do të mund të qarkullojnë nëpër venat dhe indet që të sigurojë oksigjen dhe të ushqyerit. Hipertensioni pa treguar asnjë simptomë, një person mund të hyjë në gabim, ndërsa fshehur praninë e tyre. Marramendje, dhimbje qafe, rënie humor, shtet i ngadaltë, depresioni.

Njerëzit përballoj këto simptoma të lodhjes, pa supozuar se shkaku i gjithë - presioni. Ata theksoj ky fokus gradualisht u përdorur për të sëmundjes. Sëmundja fillon të përparojë. Pak kryq zyrën e mjekut, dhe ishte i habitur për të gjetur jo vetëm praninë e sëmundjes, por se ajo ka hyrë në formë të drejtë. Në rastet e rritjes së papritur të presionit të gjakut, ka shumë mënyra për të reduktuar atë gradualisht. Çdokush, veçanërisht hipertension, përveç vijim mjeku duhet të dini në lidhje me metodat e ndryshme alternative të pazakonta. Për shembull, trajtimi kombëtar i jodit hipertension, Leeches, mjaltë në shtëpi.


Këto metoda sot ne do të flasim më shumë në këtë site. Megjithatë, këto metoda mund të përdoret me lejen e mjekut dhe në kontrollin e tanometrom presionin e gjakut. Mjekimi me jod (metodë indian) Kursi zhvillohet në 2 faza, në kohën e caktuar prej 10 ditësh çdo fazë. Faza 1 - në mars, nga 1 deri 10 përfshirë edhe 21-të deri 30-të. Në mesin e tyre 10 ditë pushim. 2 faza - në shtator. Ndryshimi vetëm një muaj, ish. Procedura për një shtupë pambuku zhytur në jod, çoji në një rreth si një unazë, në pjesë të caktuara të trupit. Gjatë ditës, bëjnë vetëm një vajosje - para se të fle natës. 1 ditë - rreth dore e majtë; 2 ~ ~ - rreth kyçin e këmbës të këmbës së tij të djathtë; 3 - th ~ ~ - dore nga ana tjetër; 4 ~ ~ - kyçin e këmbës kyçin e këmbës majtë; 5 ~ ~ - bëj bërryl e majtë (vetëm mbi të); 6 ~ ~ - rrethi më poshtë kthese gju e drejtë; 7 ~ ~ - si edhe në ditën e 5, bërryl vetëm e drejtë; 8 ~ ~ - nën gjunjë lënë këmbën; 9 - th ~ ~ - pritje nëpër të cilin shtrihen përgjatë shpinë, nga shpatullën e majtë dhe të djathtë në hip mbaruar; 10 ditë - të shtrirë në kryq mëparshme - e pasur diagonale në anën e pasme - nga shpatullën e djathtë në hip majtë.


Trajtim Blue jod
Blue jod ka të njëjtat karakteristika si zakonisht. Qëllimi i tij - për të aktivizuar gjëndër tiroide, i cili është përgjegjës për të gjitha funksionet kryesore të trupit, të mbrojnë atë nga bakteret, që marrin pjesë në metabolizmin dhe eliminimin nervat e stresit. Me iodum enët bëhen fleksibël. Efekt i dobishëm për gjendjen pas goditje. Si të gatuaj në shtëpi? Në 1/4 c. përzierje të ftohtë ujë 10 gr. niseshte patate. Shtoje 1 orë. L. 5% zgjidhje jod. Pas ngadalë, nxitje të vazhdueshme, shtoni 1 lugë gjelle të ftohtë. ujë të valë. Zgjidhje trashë kthehet blu.

Shitore në kontejnerë të errët në frigorifer jo më shumë se 20 ditë. Shake para përdorimit. Aplikimi. Pranimi, duke qenë i durueshëm, 4 deri në 8 lugë 2 herë në ditë para ushqimit. Në hipertensionit moderuar dhe hipotension -. 4 h L. Në krizë hypertensive -. Nga ora 8 L. dhe më shumë. Në hypo- parandaluese dhe hipertensionit, të marrë special. Skema: a) pini 3 ditë, 2 ditë pushim. b) të pini 5 ditë, 3 ditë pushim. c) pini 3 ditë, 2 ditë pushim. Pritje, në këtë sekuencë, të përsëritur për 30 ditë. Blue jod është i pafajshëm sepse ai stabilizon presionin e gjakut në çdo drejtim, duke e çuar atë në nivelin e dëshiruar.

Për shkak të kësaj ajo është hypertensive i përshtatshëm dhe hypotensive. Mos e përdorni në lidhje me përdorimin e kimikateve në presionin! Supozoni një trajtim kombinim për të Popullit!
Hirudotherapy - leeching Zonat ku Leeches janë: Predha e veshit në rajonin e procesit mastoid, venat vendosura larg nga dyshemeja. Pjesë zverku, kjo fushë përmes flokë përdoret rrallë. Për më tepër, Leeches mund të kalojnë një pjesë të rrezikshme të përkohshme për shkak se ajo është përdorur vetëm në prani të një i huaj. Diamond Michaelis (diamant lumbosacral) në coccyx, afër anusit.Për procedurat janë 4-6 Leeches. Trajtim dy herë në javë, jo më shumë se 6 sesione, secili zgjat 10-15 minuta. Vëzhgoni pacientët gjatë dhe pas procedurës. Pas 2 muajsh, të përsëritur. Nëse presioni është stabilizuar, dikur një kurs si parandalim, nuk lënduar. Për saktësi të imponuar Leeches përdorni zarf. Megjithatë, rrodhe vetë është bandat e mëdha të energjisë dhe prysmoktuyetsya ato. Për shkak të ndjeshmërisë, ata nuk mund të trajtojnë gjatë stuhive magnetike, moti bie. A nuk e shpenzojnë në seancat e natës - ata nuk hani në mbrëmje. Për të hequr shushunjat - nakapayte ujë të kripur në bazë të saj.

Për të parandaluar gjakderdhje, ose në ndonjë mënyrë të shkëputur të saj i dehur, ajo do të zhduket vetvetiu. Pickim Floor, aplikoni një leckë steril dhe hedhin rrodhe në kullon. Pas procedurave, rucksacks, kruajtje të vogla. Përhapjen rreth këtij vaji me vazelinë dhe klorid amonit (1: 1). Mjekimi me mjaltë 200 gr. Boronicë larje pure tuaj në një blender. Pastaj përzierje me 1 tbsp. mjaltë. Në mëngjes, në drekë dhe në mbrëmje për një çerek ore para një vakt, hani 1 tbsp. l. Në lëng nga Burak shtuar mjaltë (1: 2), lëng limoni (1 pc.
). Pas 60 minuta pas një vakt, 250 gr. koktej do të ndihmojë për të ulur tensionin e lartë të gjakut. Lëng, jo limon, jo vetëm do të hipertension por edhe për pagjumësi.

Raporti i tij i 1: 1, dhe të marrë 2-4 orë L., 4-6 herë në ditë.. Pije mbahen në frigorifer. Një mënyrë jetese të shëndetshme dhe dietë do të përmirësojë kalimin e shëndetit. bakinka,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!