Njerëzit të trajtuar bronkit te fëmijët


bronkit quajtur sëmundje bronkiale inflamatore që ndikon në Mukoza. Shpesh kjo është rezultat i një, infeksion viral bakterial me gripin e sëmundjes, fruthi, kolli i keq, etj Kur inflamacion i bronke, nuk është ënjtje e mukozën, duke shkaktuar ngushtimin e diametër të lumen të dritës, ndërprerë pėrshkueshmėrisė e tyre. Kjo prish aktivitetin normal të gjëndrave bronkiale, ata fillojnë të prodhojnë pështymë trashë. Substancë të trashë akumulon në rrugët e frymëmarrjes, duke e bërë atë frymëmarrje të vështirë, nuk është një kollë e thatë e dhimbshme. Shumë shpesh fëmijët vuajnë nga bronkiti. Shumë nëna të reja dhe etër, dyshohet bronkit në një fëmijë me një nocion të paqartë se si për të trajtuar atë.

Prandaj, ne, së bashku me administrator vendosur që të tregojnë më shumë për trajtimin e njerëzve e bronkit tek fëmijët. Cilat janë simptomat bronkit paraqitja në fëmijët? Kur një fëmijë bëhet i sëmurë me bronkit akut, ajo ngre temperaturën e trupit (por jo domosdoshmërisht), ka frymë ngjirur, të dridhura, dobësi. Dhe më e rëndësishmja - nuk është një kollë. Së pari, ajo është e thatë, ndërsa pështymë ndara vështirë. Me zhvillimin e mëtejshëm të sëmundjes pështymë është mucopurulent. Të njëjtat simptoma të ketë edhe acarimin e bronkit kronik. Për këtë lloj të bronkit karakterizohet nga gulçim, normë të shpejtë të zemrës, buzët kaltërosh.


Sëmundje akute zgjat nga disa ditë deri në disa javë. Forma kronike e sëmundjes mund të zgjasë me vite, me periudha të shpeshta të rikthim (rikthim). Kjo është veçanërisht e vështirë sëmundje ndodh në fëmijët nën një vit. Ata vuajnë nga gulçim, kollë të shpeshtë, të zgjatur, ata shqetësuar frymëmarrjen. Në fëmijët sëmundje shoqërohet shpesh me ethe, mund të ketë komplikime që do të provokojnë shfaqjen e formës kronike, nga e cila njerëzit janë duke shkuar për të vuajtur në moshën e rritur. Jo trajtim të planifikuar ose i pasaktë në fëmijët mund të provokojë në to pamjen e një bronchiolitis rrezikshme të sëmundjes.

Kjo është çrregullim shumë e rrezikshme shkakton një frymë dhe oksigjen të mprehtë mangësi. Në paraqitjen e tij ka një shortness i fortë në frymëmarrje, ënjtje e gjoksit është gishtat kaltërosh dhe pamja e qarqet blu përreth buzëve. Nëse fëmija juaj ka këto simptoma duhet të paraqitet menjëherë të thërrasë një ambulancë. Në fëmijët me sëmundje bronkit shpesh ndodh mjaft e vështirë. Por shërim përshtatshme trajtim ndodh shpejt për rreth 2 javë. Por trajtimi i bronkit duhet të caktojë një pediatër qarkut i cili është i njohur me ju se e di veçantitë e fëmijës tuaj. Lehtësimi sëmundjen, mund të shpejtojë shërimin dhe disa mjetet juridike popullore dhe teknikat që unë dua të ju them: Para së gjithash, për të mbrojtur fëmijën nga hipotermi, lagështia, të sigurojë ajër të pastër.

Nëse fëmija juaj ndjehet keq, ai ka ethe, e futi në shtrat. Mundohuni të paktën flasin për të, jo për të provokuar sulme të rënda të kollitjes, pamjen osyplosty. * Jepni fëmijës tuaj të shpeshta, pirja e tepruar. Kjo do të zvogëlojë dendësia e pështymë, kollë ndihmë. Lëng i durueshëm pije, fruta zier, mund të jap çaj brewed dobët, TEAS bimor, ujë mineral pa gaz. * Nëse nuk ka ngrohje, fëmijët me bronkit mund të vënë mustardë në të dy anët e gjoks, gjoks, mbrapa. Gjithashtu trajtimi i mirë mjekësor është banka popullore. Ato duhet të përdoren sipas udhëzimeve.

Efekti i shkëlqyer i jep dush të nxehtë këmbë para shtrat, në të cilin uji mund të shtoni një pluhur pak mustardë (nëse jo të temperaturës). * Trajtimi kombëtar i bronkitit te fëmijët përdoren në mënyrë efektive thithjen terapeutik. Jepni fëmijën tuaj të marr frymë kripur avullit ose ende ujë mineral. Ju mund të marr frymë avujve kamomil, acaroj, i urtë, palë shumë të mirë të patate të ziera në lëkurat e tyre. Këto fonde do të ndihmojë në lehtësimin e acarim të bronke. * Provoni një trajtim të njohur kombëtar: Tërësisht shpëlarje nën drejtimin e ujit rrepkë e madhe e zezë, të prerë e sipërme lugë pjesë vyskoblit ose thikë në mes të rrugës, 1/3 për të ardhur filxhan ngjashmërisë.

Në hapjen pour sheqer të lartë, të mbuluar me leckë, të lënë gjatë natës. Morning duket shurup të ëmbël sheqer dhe lëng të rrepkë. Pini atë fëmijë 1 Dess. l. tri herë në ditë, duke tërhequr atë drejtpërdrejt nga rrënja. Si të nevojshme, shtoni sheqer. * CNP