Njerëzit trajtimin e artritit dhe bursit të përbashkët gju


Kur ka dhimbje në gju, ne kemi nevojë për të parë një mjek - e rheumatologist. Ka shumë faktorë shkaktojnë këtë dhimbje. Në këtë drejtim, çdo episod duhet të trajtohen në mënyrë subjektive. Pse dërgoni pacientit për një diagnozë të plotë, e cila përfshin: CT, MRI, Arthroscopy, x-rrezet dhe gjak biokimi dhe revmoproby. Të gjitha këto operacione do të ndihmojë të përcaktojë diagnozën. Për fat të keq, lista e sëmundjeve të përbashkët gju është e madhe, ajo përfshin: fytyrë, sinoviti, përdhes, plagosje menisk, bursit, osteoporozën, artrit, artrit, etj Ne do të përcaktojë diagnozën tuaj dhe të përshkruajnë ilaçe, ajo mund të bëjë vetëm ekspertët.

Ne do të doja të prezantoj me vetëm dy inflamacion kyçeve, dhe sugjerojnë të marrin në konsideratë trajtimin e njerëzve e artritit dhe bursit të përbashkët gju. Pra artrit - një inflamacion i çdo të përbashkët. Nëse ajo i takon gju, arsyet mund të jenë të ndryshme - bakteret që janë vendosur në të përbashkët acid, urinës, kristale të cilit si ata janë depozituar, obeziteti, pirja e duhanit, aktiviteti fizik, plagosje, dhe madje trashëgim. Simptomat - dhimbje kur ecin, ënjtje, skuqje, ethe dhe inflamacion i zonës që është e vështirë për të sjellë poshtë antibiotikë. Trajtimi i Arthritis 1. Ne kemi nevojë biliare të para nga pike.


Rub gjurin e biliare, dhe do ta lidhë atë me leckë të ngrohtë. Pas 10 minutash, të përsëritur lubrifikim. Ndiqni procedure tri herë në intervale kohore. Pas herë të tretë bile top nënshkruajnë një fletë bosh e rodhe dhe uteplyte. Një ditë të vetme në dhimbje zhdukur përgjithmonë. 2. Mix në një tas të njëjtën sasi e naftës gjalpë, mustaqe të arit (lëng), mjaltë. Vendin gjatë ngrohjes dhe ujit të banjës të mesme për gjysmë ore infuzione. Pastaj përkthehet përmbajtjen në një xhevahir të errët. Gati për të shpifjeve zjarr yndyrat me dhimbje. 3. Merrni 3-4 fletë panje, të thatë dhe të kaloni nëpër mulli. Pastaj nxjerr para derdh 300 ml ujë të ftohtë, i hedh pluhur panje dhe vlim.

Pini tre herë 100 ml, 15 minuta para ngrënies. Tabela Pritjes - 30 ditë, atëherë thyejnë për 7 ditë. Kursi - 3 muaj. 4. Oberihshy dorashka duart gome pirja e duhanit, gjethet e qepëve indiane të prerë, dhe mbushjen e atyre 1/3 e 0,7 ml kavanoza utopive zgjidhje pije. Pasi që përkthehet në një cep të errët për 14 ditë, çdo ditë lëkundje disa herë. Pas 2 javë filtër. A viskozitet përzierje të ngjashme me mjaltit lëngshme. Gjeni një dendësi të fshij gju 2-3 minuta. Mbuloni kokën me letër të compress, zabyntuyte dhe do ta lidhë një shall leshi. A pako për 1,5 javëve, pastaj pushimit 3 ditë.

Nëse dhimbje të forta mund të përsëritet 2-3 herë. Për lëkurë delikate, tretësirë, të jetë i sigurt për të shtuar pak ujë. 5. 500 ml. Banka, 03/01, i hedh shell e arra pishe. Hidh vodka në krye, kështu që ajo e mbuluar përmbajtjen e enës. Dërgo në për 12-14 ditë në errësirë, herë pas here lëkundje. Pini rekomanduar tri herë në ditë për 2 h. L. 30 minuta para drekës. 6. banjot e mira ndihmojnë duke infusions e urtë, acaroj, bredh, Wort Shën Gjonit. Trajtimi i bursit Bursit - handbags inflamacion (bursit) ngjitur në tendons që janë të vendosura në afërsi të gju. Përmbajtja e këtyre qeseve, ky lëng lubricating e nyjeve, ndihmon në zvogëlimin e fërkimit midis indeve.

Bursit kryesisht ndodh prej traumave, elastik, dhe rrallë nga bakteret. Më pak të dhimbshme sesa artritit. Dhimbje të forta, nëse bie në gjunjë gjatë. Lidh lëvizjen kur ecin. Por shuma e lëvizjes në kufijtë e përbashkëta të asaj që po ndodh në inflamacionet e tjera. Ilaç pazakonta për bursit 1. rrënjët grimcuar e rodhe. Hidh 2 tbsp. l. pluhur 200 ml ujë të valë dhe vlim mbuluar enët kapakun për ngrohje të ulët për 10 minuta. Pastaj të mbajtur ngrohtë. Dhe gjysmë ore duke rënë në supë 6 - ju duhmë garzë, bëni një kompresë me vendosjen fashë të lagur në nyje dhimbshme, pergamenë të lartë dhe leshi. Forcimi shall leshi fashë.

Përfitimet kur kryejnë 20 procedura, secila prej të cilave ka nevojë një fashë të re, të vjetra ri-përdorim. 2. Ulja e degëve të ftohtë pisha ujë, pa largimin e tyre nga kone dhe hala në zjarr në vlim për 30 minuta. Pastaj mbyllni kapakun në mënyrë të vendosur enët dhe insistojnë 10-12 orë. Ekstrakti duhet të blejnë ngjyrë kafe. Hidh në një vaskë me ujë 38 t C dhe qëndroj në të, jo më shumë se 20 minuta. Kjo do të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjeve. Rregulla ekstrakt - 1,5 kg. për të plotë
dush e saj. Përjashtim të rastit kur këmbë - 250 gr. 3. Përgatitja e selino shëndetshëm pije. Pse përdorin Art. l. fara e saj, dhe do të mbushin 200 ml tyre.

ujë të valë. Uteplyvshy përmes 02:00 filtruar. Brenda 14 ditësh, të marrë 2 herë në ditë. Jo vetëm që do të ndihmojë me inflamacion, por edhe forcimin e sistemit imunitar. 4. Tear off nga Kalanchoe fletë bush 21 dhe për të mbajtur ato në frigorifer frigorifer. Çdo ditë, duke marrë tre gjethe, Mposhtur ato me një lugë druri ose shpatull, dhe të bashkangjisë në gju përflakur. Cover me një leckë të pastër e bërë nga pambuku / pambuku dhe i lidhin një leckë të ngrohtë. Një pasim inflamacion javë. 5. Wash duhet të insistojnë për 5-6 ditë, 10 oz. Propolisi, gjirin e saj 150 gr. vodka. Me infuzion të bërë Gadgets derisa ju të kalojë ënjtje. Për të shmangur inflamacion gju, të përpiqet për të kufizuar kripën në dietën e kafe, rritet numri i frutave dhe perimeve sezonale, të shikojnë për peshën e trupit, nuk mbiftohem dhe nuk bëni ngarkesa të rënda në këmbët e tyre, marr këpucë të rehatshme.


Bakinka,