Njerëzit purulent trajtim grykët


Purulent pectoris është një sëmundje infektive në të cilën bajamet përflakur, ind Zonat e tjera lymfadenoydnoy në fyt, gojë. Procesi inflamator shkaktojnë bakteret, të bllokuar në trup nga pikat ajrore ose me ushqim, pije. Çfarë është një sëmundje që shkakton simptomat e origjinës së saj, si dhe trajtimin kombëtar të purulent grykët, ne do të flas me ju në këtë faqe interneti. Shkaqet e dhimbje të fytit Siç e kemi thënë, shfaqja e sëmundjes ishin provokuar patogjene të trupit, të tilla si Streptococcus hemolitik dhe raundin Staphylococcus apo infeksion është tashmë atje.

Infeksioni mund të ndodhë nga kontakti me personin e sëmurë ka. Gjithashtu, arsyeja mund të jetë e vjetëruar infeksionet e brendshme, rinitit kronike, prishjen e dhëmbëve, sëmundje çamçakëz, etj Mund të provokojë shkaqet pectoris tilla si dridhura, imunitet të ulët, bajamet lëndime. Shfaqen sëmundje mund të jetë për shkak të përmbajtjes së lartë të grimcave të pluhurit në ajër, abuzimit të alkoolit, pirja e duhanit. Në varësi të etiologjisë, ka disa lloje të pectoris: Bluetongue, nekrotike, purulent grykët, të cilat do të diskutohen në këtë artikull. Kur purulent grykët lacunar lloj i infeksionit ndikon në rreshtim të zbrazëtirave.


Që ata të grumbulluar qelb formuar nga vdekja e indeve, zhvillimin e inflamacionit.
Me akumulimin e qelb ajo qëndron jashtë nga goja e boshllëqet, duke krijuar bllokime të trafikut të verdhë. Kur lloj purulent grykët folikulare ndikon limfatike nodules follicles. Si rezultat i inflamacionit prodhuar përmbajtje purulent që shfaqet në sipërfaqen e membranës mukoze në formën e subjekteve verdha. Ata, bashkimi mund të shkaktojë fillimin abscesi. Kjo sëmundje inflamatore të duhet kohë për të shëruar, sepse përndryshe, nuk mund të ketë komplikime të rënda, shumë të rrezikshme të tilla si nefrit, ethe reumatike, absces, sepsë.

Nedolikovani ekzemë dhimbje të fytit gjithashtu mund të shkaktojë komplikime në aktivitetin kardiak. Simptomat që shoqërojnë sëmundjen Sëmundja fillon me të dridhura të rënda, dhimbje koke. Një person i sëmurë është duke përjetuar dobësi të rënda, mungesë të energjisë. Nuk dhemb joints, vështirësi në gëlltitjes. Dridhura gjata fundit, përfundon me ethe deri në 39 gradë. Ka dhimbje të fytit që nuk shkon larg kur pushimi, duke arritur kulmin e saj në 2-3 ditë. Përveç kësaj, në sipërfaqe prej ulcerat bajamet formuar vetë bajamet, hark Palatine, gjuha bëhet e kuqe. Simptoma të tjera tipike të purulent grykët përfshijnë ënjtje e mukozës fytit, ënjtje në qafë, skuqje të lëkurës, kollë gjoks, kongjestion i hundës, inflamacion, skuqje të syve, ethe, nyjet limfatike fryrë, dhimbje të barkut.

Në trajtimin e angina, shumë njerëz preferojnë të përdorin mjete të thjeshta në shtëpi pije që është krejtësisht e gabuar. Trajtimi i kësaj sëmundjeje duhet të integrohen. Përveç kësaj, këto simptoma mund të ketë disa sëmundje shumë të rrezikshme. Prandaj, paraqitja e një dhimbje të fytit, inflamacion, skuqje e bajamet, ju duhet menjëherë të konsultoheni me një mjek. Mjetet juridike popullore për trajtimin e dhimbje të fytit septike Pas diagnozës, duhet të përputhet me mjek rekomanduar përdorimin e atyre drogave. Për të shpejtuar procesin e shërimit, lehtësim të simptomeve, njerëzit mund të përdorni tretmane efektive: * fshij në një rende vogël panxhar kuqe peeled, shtrydh lëng, rreth 1 filxhan.

Shtoni 1 tbsp. l. 6% mollë natyral musht uthull shpëlarje zgjidhje dhimbje të fytit të paktën 6 herë në ditë. * Provoni një trajtim popullore: të pastër, finely copëtuar 350 g hudhër të freskët, i hedh 1 litër.. shëllirë kastravec. Mbyllni kapakun dhe për të hequr edhe 14 ditë. Pastaj merr 1 tbsp mjete. l. pas ngrënies, tri herë në ditë. * Hidh 2 tbsp. l. të thata lë grimcuar e ferrë 0,5 litra. ujë të vluar, të lënë për 1:00. Strain, pini 2 lugë. l. para çdo vakt. Shuaj dhimbje, të zvogëlojë inflamacion ndihmon një trajtim ilaç popullore: Mix sasi të barabartë të thata lule kamomil, herbs celandine.

Hidh 4 lugë. l. përzierje 1 litër. ujë të vluar, të mbuluar, mbyllur, të lënë në 01:00. Tendosje, shpëlarje me fytit ngrohtë infuzionit të paktën 4 herë në ditë. * Vendos një të pastër gjysmë-litra bankare grimcuar agave derdhur, duke plotësuar gjysmën e tyre bankare. Në krye pour sheqer. Kravatë qafë me napë, hiqni në një vend të ngrohtë për 3 ditë. Gjatë kësaj kohe centrali do lëng që ju dëshironi për të filtruar, lëndëve të para duhet për të kapërcyer. Merrni 1 orë. L. përpara se të hahet. * Hidh një pjesë të vogël të arre grimcuar lë 1 tbsp. ujë të vluar, të vënë në një banjë me ujë për 5 minuta. Atëherë të mbuluar me një peshqir, të lënë derisa supë ka ftohur. Shpëlarje një dhimbje të fytit disa herë në ditë.

Nëpërmjet trajtimit kombëtar të purulent grykët, mos harroni se ajo mund të përdoret si një ndihmë. Zbatohen mjetet juridike popullore duhet të jetë e kombinuar me medikamente konvencionale, të përshkruara nga mjeku juaj. Cheers! Svetlana,