Njerëzit dhe farmaci zbardhjen shtëpi


Në ditët e sotme, e bardhë buzëqeshje - i njëjti element thelbësor i një burri të suksesshëm, si një kostum të mirë dhe model prerje. Nivelet dhëmbët, buzëqeshje e bukur është shpesh arrihet duke rregullt kujdes, të plotë për dhëmbët e tyre. Por ne gjithmonë mund të mburremi dhëmbë të bardhë, sepse shumica e njerëzve smalt është nga natyra një nuancë të verdhë. Në këtë rast, ne mendojmë se si ta zbardh smalt. Në fakt, ka shumë mënyra për ta bërë atë. Gjithkush mund të zgjedhin për veten e tyre opsionin më të përshtatshëm. Sigurisht, rezultati më efektive zbardhjen mund të merret në zyrë dentisti.

Por disa njerëz nuk më pëlqen të shkoj për të dentistëve, sepse për to mënyrat më të përshtatshme të zbardhjen dhëmb smalt shtëpi. Pra, sot ne do të flasim për kombëtare dhe farmaci zbardhjen shtëpi. Çfarë është dhëmb çngjyrosje? Smalt dhëmb është procedura për të ndryshuar hija e tyre të lehta duke hequr njollat.
Për procedurat duke përdorur mjete të ndryshme, të cilat përfshijnë ato shpesh përmban peroksid hidrogjeni. Në zbardhues masiv profesional përveç përmban fluoride, kalcium dhe kalium. Këto substanca të ndihmojë në procesin e procedurave për të forcuar smaltin.


Ku të fillojë? Gjëja e parë për të përcaktuar cilësi e dhëmbëve tuaj. Ju nuk mund të bëjë pa një dentist. Njohuri cilësi është e nevojshme për të shmangur njollat ​​në dhëmbë gjatë procedurës. Kjo është veçanërisht e rëndësishme kur zbardhues është kryer në mënyrë të pavarur. Të njolla mund të shfaqen në prani të deformimet dhe vija në dhembeve. Cilësi ndikon në cilësinë e dhëmbëve të pastrimit të produkteve të tyre të përdorura. Dhëmbët çngjyrosje në shtëpi Kryen ndriçim procedurë smalt në mënyrë të pavarur në disa mënyra: Duke përdorur pastë dhëmbësh që përmban peroksid hidrogjeni. Duke përdorur lëng limoni, pjekje sode dhe një xhel të veçantë.

Ndriçimi smalt me ​​një pastë dhëmbësh të veçantë Kjo mënyrë e thjeshtë, të lira, por jo shumë produktive. Gamë të gjerë e sotme ju lejon të zgjidhni pastë dhëmbësh të përshtatshme që pastron dhe ka një efekt zbardhjen. Kur larja e dhëmbëve tuaj kjo paste, gradualisht duke u larguar pllakatë, por smalt është lehtësohet mjaft. Përveç kësaj, këto xhel nuk e përdorin më shumë se një muaj për të parandaluar shkatërrimin e smalt. Soda dhe Lemon Një metodë e thjeshtë për zbardhues. Ajo është përdorur gjerësisht në mjekësinë popullore. Pas zakonshme mëngjes dhëmbët larja duhet të fshij kore limoni të freskët.

Efekti është i ngjashëm me një pastë dhëmbësh të veçantë. Në vend të një limon, ju mund të përdorni sode buke rregullt. Ju duhet të derdh sode në një copë gazë dhe fshij smalt. Por shpesh përdorin këto metoda nuk janë të rekomanduara për shkak se lëng limoni dhe sode mund të dëmtojë smaltin e dhëmbëve. Një xhel i veçantë zbardhjen Mënyra më e mirë për të ndriçohet dhëmbët tuaj në shtëpi. Ju mund të përdorni këtë dy mënyra: 1. Aplikoni një xhel të veçantë në smalt furçë të butë dhe le të ngurtësoni derisa ajo shkrin veten nga ekspozimi ndaj pështymë. Disavantazhi i kësaj metode është se aplikimi duhet të bëhet rregullisht, rreth 2 javë më parë rezultatin e dëshiruar.

Por rezultati është i ruajtur për një kohë të gjatë. Kjo metodë është plotësisht i sigurt. 2. Në xhel dytë metodë për të hedh në një mouthguard veçantë. Atëherë kjo pajisje është e veshur në dhëmbë brenda natës. Në këtë kohë ka smalt dritë. Por kjo metodë ka disa disavantazhe. Si pjesë e xhel është peroksid hidrogjeni, mund të fillojnë shkatërrimin e smalt. Dhëmbët janë të ndjeshëm ndaj temperaturës dhe ngjyra e dhëmbëve mund të duken të panatyrshme. Por të metat mund të zbutet në qoftë se ju përdorni një xhel që peroksid përmbajtjen e jo më shumë se 10%. Aplikoni xhel duhet të jetë në mënyrë strikte në përputhje me udhëzimet. Contraindication Contraindication kryesor kundër procedurës zbardhja e një alergji dhe intolerancës ndaj komponentët që janë pjesë e një automjeti.

Procedura në vetvete është pa dhimbje. Nëse ndjeshmëri dhëmb pasi ajo rrit siklet së shpejti do të kalojë. Nëse, siklet vazhdon, ju mund të kontaktoni dentistin tuaj. Ai do të kryejë dhëmbët procedurës reminiralizatsii. Pas siklet e saj zhduket. Ndriçim shtëpi smalt është efekti më pak e qëndrueshme se zbardhues profesional. Kjo është për shkak të faktit se shpenzimet për ndriçim të dizajnuara për përdorim në shtëpi, të ketë përqëndrime të ulëta të agjentëve të sqaruar. Pra nëse doni një efekt më të dukshëm dhe rezultat të qëndrueshme të vizituar dentisti është e pashmangshme. Por, pa marrë parasysh se ku dhe si procedurë është kryer, mbushjet ekzistuese dhe kurora zbardhjen efekt nuk mund të jetë.

Pra, nëse është e nevojshme, mund nevojë të zëvendësohet. Svetlana,