Folk trajtim efektiv për sëmundjet e mëlçisë


Mëlçia - një nga organet më të rëndësishme në trup. Ajo kryen shumë funksione vitale të tilla si proteina, yndyra, karbohidrate, shkëmbimet pigment. Gjithashtu kryen funksionin nxjerrës, detoxification e xenobiotics, hormonet e këmbimit, vitamina, minerale, enzime. Ka shumë sëmundje të mëlçisë, duke përfshirë mëlçisë dhe gurë dhe hepatit drogës. Çdo sëmundje - trajtimi i tyre kombëtar e sëmundjeve të mëlçisë. Por çdo gjë në rregull. Konsideroni të parë se çfarë është hepatit drogës . Simptomat e saj përfshijnë të përzier, verdhëz, dhimbje e shurdhër në kuadratin e sipërm të djathtë, belching hidhur, urina e errët, fron të lehta, mungesën e oreksit.

Për të trajtuar këtë sëmundje duhet që nën mbikëqyrje mjekësore. Cili është shkaku i hepatitit drogës? Pothuajse çdo të drogës mund të çojë në zhvillimin e kësaj sëmundjeje. Kjo varet nga doza e ilaçeve, kohëzgjatjen e aplikimit, veçanërisht të drogës dhe karakteristikat e organizmit. Rreziku më i madh i hepatitit drogës në gratë shtatzëna, njerëzit që nuk konsumojnë proteina të mjaftueshme, si edhe në njerëz të ekspozuar ndaj stresit të zgjatur. Disa medikamente mund të shkaktojnë dëme të mëlçisë drogë më shpesh se të tjerët. Këto grupe përfshijnë: - barna antidiabetike - agjentëve TB - citostatikëve - drogë antiarrhythmic - diuretics - sulfonamide - antiepileptic, Anticonvulsants - NSAIDs - drogë Protivoyazvenny - hormonet - Antibiotikët me tetracycline, penicilinë, macrolides.


Siç u përmend më parë, hepatiti medicinale mund të shkaktohet plotësisht nga çdo të drogës. Prandaj, para se të marrë medikamente duhet të lexoni me kujdes udhëzimet. Trajtim themelor mjekësor i hepatitit është disa parime: - Anullimi i drogës që shkaktoi hepatitit drogës-i detyruar. - Terapi Detoxification, që përfshin heqjen e substancave toksike nga gjaku. - Hepatoprotectors emërimit. Hepatoprotectors - një mjekim që rikthen qelizat e dëmtuara të mëlçisë. Trajtim tradicional për hepatitin drogës: • Blend dhe pini 2 verdhë veze pule. Pas 5 minutash, pini një gotë me ujë mineral.

Pastaj shtrihem në shtrat 02:00, duke vendosur një jastëk të ngrohtë ngrohje nën anën e djathtë dhe batanije të fshehur. • 1 tbsp. l. buds thupër dhe 2 tbsp. l. kjo lë derdh një pintë ujë të valë. Shto pjekje sode çikë. Le të qëndrojë për rreth një orë, pastaj tendosje. Merrni një trajtim popullor për një gjysmë filxhan 4 herë në ditë para ushqimit. • Fshij rrikë integruar. Mix 4 lugë. l. rrikë me një gotë qumësht. Një përzierje e nxehtësisë, por nuk vlim. Le nastoyitsya atë në furrë për rreth 5 minuta. Pastaj tendosje dhe pini ngadalë gjatë disa ditëve. • Përgatitja e një zierje e mbledhjen e mëposhtme: urtë, pelin, fruta dëllinjë.

Merrni 4. l. kjo përzierje. Pour 1 litër ujë të vluar, le të qëndrojë, pastaj tendosje. Pini një gotë 3 herë në ditë. Gurët në mëlçi Gurët në mëlçi - një sëmundje e zakonshme, të cilat janë të ekspozuar ndaj njerëzve të të gjitha moshave. Megjithatë, shumica e tij prek njerëzit mes 20 dhe 50 vjet. Gurët në mëlçi mund të jetë e ndryshme në formën, përbërjen dhe madhësinë. Cilësi e tyre - e butë dhe e vështirë, nganjëherë voskovydnaya. Ato janë formuar gjatë metabolizmit, si dhe funksionet e gjëndrave endokrine. Simptomat: i ashpër, thikat dhimbje në kuadratin e sipërm. Ka shumë ilaçe tradicionale që në mënyrë efektive mund të kuruar këtë sëmundje të mëlçisë.

Këtu janë disa prej tyre: • Për të hequr qafe gurë në mëlçi, të përgatitur supë vijim. Merrni një gotë me fara kërpi. Pastaj grij. Hidh 3 gota nuk pasteurized qumësht. Pastaj vihet në zjarr. May është në zjarr deri në kohën e deri uvarytsya një filxhan. Kjo zierje duhet tendosje dhe pije të nxehtë një gotë në ditë në një stomak bosh. • Një nga mënyrat më të mira në të cilat trajtimi i mundshëm i efektshëm i gurëve të mëlçisë janë perime lëngje. Mix 150 ml lëng selino, 200 ml lëng karrote, 50 ml lëng majdanoz dhe radhiqe. Pirë gjatë gjithë ditës.

• Lëng rodhe - gjithashtu një mjet i madh në luftën me gurë në mëlçi. Gjethet Hit rodhe, larë ato. Pastaj thahet,
Pritini gjeth. Kalo gjethe përmes një mulli mishit. Tilting kupën me disa shtresa të garzë. Pastaj shtrydh lëng dhe derdh atë në kavanoza. Merrni lëng rodhe 1 lugë gjelle përpara se të hahet. Kursi i trajtimit - 1 javë. • Të shpërndajë gurë në mëlçi është e këshillueshme për të pirë lëng domate natyrore, si dhe shurup panxhar. • Çdo ditë, hani 2 gota e manave të kuqe e malit hirit brenda 1,5-2 muaj. • trajtim efektiv mund të përzierje një gjysmë gotë me lëng të freskët domate dhe një gjysmë gotë me lakër shëllirë.

Merrni gati një gotë të tretë pas çdo vakt 3 herë në ditë. Këtu kemi parasysh në trajtimin kombëtar efektiv të sëmundjeve të mëlçisë. Ajo duhet të përsëritet përsëri - trajtimi i sëmundjeve të njeriut duhet të merren me mjekët.
Ata dhe vetëm ata mund të përshkruajnë se të marrë ndonjë mjekim dhe përveç kësaj ata këshillojnë mjetet juridike popullore. Megjithatë, ata e konsiderojnë të gjitha contraindications, reagimit dhe ndërveprimit alergjike komponentët e mundshme të përgatitjes së analizave do të gjurmojë reagimin e trupit ndaj pritjen e tyre. Mos harroni se vizita në kohë me mjekun dhe me kohë trajtimin e sëmundjeve shumë përshpejton shërimin.

Pra, mos e humbni kohën tuaj për të eksperimentuar, sepse ju nuk mund diagnoza e saktë e sëmundjes, dhe për këtë arsye nuk më trajtim. Dhe kohë - ajo është gjithashtu duke punuar kundër jush ... Piligrim_one,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!