Folk trajtim efektiv i mëllenjë në shtatzëni


Në mesin e shumë femrave ekziston një keqkuptim që infeksion maja - një dukuri e zakonshme, normale dhe krejtësisht i parrezikshëm gjatë shtatzënisë, të cilat nuk mund të shpëtoj me çdo mjet. Pak njerëz e dinë se në maja qëndron një rrezik: ajo vetëm si ndonjë sëmundje tjetër infektive mund të komplikojë shumë gra të shtatzënisë dhe fëmijën e porsalindur të transmetueshme. Prandaj, ekspertët rekomandojnë fuqimisht sjelljen sferë mjekësor trajtim në kohë e mëllenjë, duke përfshirë gjatë shtatzënisë embrionit. Edhe pse prolechyvatsya të gjithë sëmundje "e tyre" është ende më mirë para se të shtatzënisë. Në të njëjtën kohë ju duhet dhe për të forcuar trupin tuaj.

Por në qoftë se ju dhe sëmundje është e dukshme jo momenti më i përshtatshëm, mos u shqetësoni, sepse unë do t'ju them në të Popullit trajtim efektiv për infeksion maja gjatë shtatzënisë. Çfarë është një infeksion maja? Mëllenjë - një emër sëmundje popullor. Në fakt, në fushën e mjekësisë, i njohur ky infeksion si candidiasis. Ajo është shkaktuar nga kërpudhat "Candida" dhe është gjetur në gjysmën femërore të njerëzimit, dhe gjatë shtatzënisë më shpesh sesa në gjendje normale. Kryesisht, kjo është për shkak të faktit se gjatë shtatëzanisë në gratë është një rritje të mprehtë në nivelin e hormoneve dhe ndryshimit microflora gjenital është aktivizuar, në mënyrë që sistemi i imunitetit është i dobësuar në këtë kohë.


Çfarë është mjedis i përshtatshëm për kërpudhat "Candida" përhapur në mënyrë aktive në një mjedis acid. Gjithashtu pozitiv për riprodhimin, kërpudhat patogjene është aktivitet i tepruar i leukociteve. Pra, trajtimi i grave gjatë shtatzënisë së këtij kërpudhat është mjaft i shpeshtë. Gjatë lindjes foshnja kalon nëpër kanalin e lindjes, ashtu si mëllenjë dhe mund të kalojë nga nëna tek fëmija. Arna të bardha në mukozën e gojës, mishrat dhe flluska në gjuhën sugjeron se infeksioni ka ndodhur candidiasis neonatale. Në këtë rast, crumbs duhet të sigurojë kujdes shumë të aftë mjekësor, dhe në çdo rast jo të mbështetet në vetë-trajtim.

Përsëri, por te fëmija juaj i ardhshëm nuk hasur në këtë problem, ju duhet të heqin qafe e infeksionit maja e gjatë para lindjes. Aktualisht nuk ka trajtim efektiv mjekësor për këtë sëmundje. Por mjetet për të dhënë dhe healers - e gabuar. Edhe në arsenalin e tyre ka disa tretmane efektive për candida. Por ato duhet të përdoren vetëm pas konsultimit me mjekun tuaj - specialist. Mjetet juridike popullore që do të ju lehtësojë të infeksionit maja gjatë shtatzënisë Recetë № 1. 4 h. e luleve dhe bimëve Hypericum derdh një litër ujë të vluar, të mbuluar me një kapak të shtrënguar dhe enët lënë të mbush në 02:00.

Në fund të kohës, të marrë 1/3 e infuzion përgatitur dhe përzierje me lëng shtrydhur nga llambë mesme. Ju nuk mund të di se si të merrni lëng, hekura integruar qepë, vënë në napë dhe shtrydh për nxjerrjen. Mos harroni se douching gati mjet e nevojshme për të bërë menjëherë pas shtimin e lëng qepë. Ju do të jetë trajtim i përgatitur infuzion për një ditë, kështu që ju do të duhet të gatuaj çdo ditë. Kështu, 1 litër e fondeve të freskëta ju ndani në 4 pjesë të barabarta dhe të aplikojnë më parë duke shtuar përsëri lëng qepë. Douching Hypericum ekstrakt ka dezinfektimin, rezultojnë patogjene maja vdesin.


Recetë № 2. shkrihet në një gotë me ujë 1 orë. një lugë sodë buke. Kjo do të thotë të përdorur disa herë në ditë për ujitje. Për efekt më të shpejtë maksimal duhet të rrisë fushën e detalit. Për të kjo duhet të jetë një dush në pozitë të shtrirë në shpinë me një të ngritura legen, duke i mbajtur zgjidhjen në të paktën 15 sekonda. Recetë № 3. Merrni pjesë 1 gjethe rozmarinë, i urtë, Yarrow bari dhe 2 pjesët e lisi leh. Të gjitha komponentët përzierje së bashku. 100 gram koleksion të hedh tri litra ujë, të vënë në furrë, të sjellë një çiban, hiqni nga të nxehtit dhe të lënë të mbush.

Supë të gatshme, para-holluar me ujë të ngrohtë, përdorni podmyvaniya. Përveç kësaj, ky mjet mund të bëjë douching dhe thith ato tampon. Recetë № 4. Dy lugë Wort barishte Shën Gjonit derdh një gotë me ujë dhe të vënë në një banjë me ujë. Ngrohjes mesme për 15 minuta. Supë të ngrohtë gati të bëjë douching. Recetë № 5. Merrni për 1h. lugë Calendula officinalis, acaroj dhe për 2 h. lugë urtë dhe kamomil. Të gjitha herbs përzierje së bashku, dhe të gatshëm për të mbledhur ndarje në dy pjesë të barabarta, njëra prej të cilave përhap një litër ujë të valë. Lër të mbush në 02:00.

Pije gati infuzion gjatë ditës në pjesë të vogla. Ky ilaç duhet që brenda dy javësh, ndërsa kombinuar me zgjidhjen e ujitjes të sode. Siç e dini, shumica e drogave janë të kundërindikuar për gratë shtatzëna, sepse mjetet juridike popullore për mëllenjë siç kishim nevojë. Shumë specialistë në sferën mjekësore bien dakord që disa metoda jo-tradicionale janë shumë efektive dhe të sigurt. Por, para se të aplikoni ilaçet e mësipërme tradicionale duhet së pari të saktë të diagnostikuar sëmundjen, sidomos gjatë shtatzënisë. Kjo mund të bëhet vetëm nga një mjek. Në disa raste, personi mund të vërë në pikëpyetje trajtim kombëtar në rastin tuaj.

Në këtë situatë, duhet të marrin parasysh këshillën e një doktori. Rinat Abdrahimov,