Mjekësi tradicionale në trajtimin e kancerit të mitrës


Kanceri i uterusit - tumor malinj, qelizat tumorale e indeve epiteliale të mitrës. Parakushtet për shfaqjen e kancerit të mitrës mund të plagosur mitër gjatë lindjes dhe abortit, polyps erozioni. Simptomat fillojnë të tregojnë veten e tyre kur tumor zhvillon. Shprehur ato janë jo gjakderdhje të lidhur me menstruacionet, të bardhë, në shkelje të ciklit të menstruacioneve. Si për të trajtuar mitrës mjete kancer popullore? Kthejeni në këtë. Tradicionale trajtimi recipes e kancerit të mitrës. * Mix 2 lugë barishte pelin, 3 tbsp. l. çantë Shepherd Gras-it, 2 tbsp. l. pupla të mbjellim hudhër, 2 tbsp. l. bar durnishnika celandine normale dhe 2 lugë barishte.

Gatuaj përzierje, i hedh asaj një litër ujë të vluar, Gray në një banjë me ujë të valë. Merrni supë 6 herë në ditë për 30 ml. 3. l. koleksion recetë para oblyyte 0,5 litra vodka, thith 5 ditë dhe të marrë 3 herë në ditë 25 pika tretësirë ​​të alkoolit.
Aplikimi recetë e parë dhe në të njëjtën kohë me kryerjen e njëjtë zierje douching e bimëve në mëngjes dhe para se të shkojnë në shtrat, duke shtuar në të për këtë edhe një lugë gjelle e sherebelës. * Connect lëng një lugë gjelle malësor gjallëpjellës dhe Kalanchoe pendor, shtoni 4 tbsp. l. det buckthorn naftës dhe lëng i officinalis Calendula dhe 3. l. Lëng Aloe treelike.


Spryntsyuytesya ky formacion kanceri i qafës së mitrës, duke marrë pozitën e mbështetur. Duke përdorur këtë ilaç, pini çaj jeshil. Mjekësi tradicionale në trajtimin e kancerit të mitrës përdorur aloe. Bluaj në një mulli mishit 150 gram 3-5 vjet e aloe. Është e rëndësishme për të prerë fabrikën e saj të ujit lë 5 ditë. Shtoni 270g lëng "Cahors" dhe 250 gram e grumbullimit të mjaltit në maj. Përzierje godasin dhe do ta mbajë atë për 5 ditë në një vend të ftohtë të errët. Brenda 5 ditëve, të marrë një lugë çaji tri herë në ditë për 50-60 minuta para ngrënies. Me 6 ditësh të trajtimit të marrë 1,5 orë. L. fondet. Në 10 ditë - 1 tbsp. l.

Trajtimi vazhdoi 15-21 ditë për 45 ditë. Kjo recetë e mjekësisë tradicionale rekomandohet për trajtimin e kancerit të sëmundjes stomakut dhe të mëlçisë, si dhe tumoreve të mitrës. 1 tbsp. l. carangth lë filxhan zaparte ujë të valë, të ftohtë dhe pastaj të filtruar. Pini një gjysmë filxhan i krijoj 4 herë në ditë. * 2 ch. L. bedstraw bari zaparte i vërtetë 200-250 ml ujë të valë, thith 03:00 nën kapak, përfundoi, filtër. Ky infuzion i mjekësisë tradicionale rekomandon jo vetëm për douching, por pini 4 herë në ditë për 50 ml para ngrënies. Që nga ajo nuk është e njohur më të gjitha mënyrat popullore për të trajtuar kancerin e mitrës në mjekësinë popullore, temë do të jetë e vazhdueshme.

Alexander