Kozmetike Njerëz për të shkëlqejë e flokëve


Brilliant si flokët me onde - ëndrra e çdo gruaje. Për këtë vizitë fashionista sallonet e bukurisë, të paguajnë për të gjitha procedurat, në mënyrë që të arrihet një flokë të shkëlqyer dhe të ndritshëm. Në të njëjtën kohë njerëzit shpik kozmetike për të shkëlqejë e flokëve mund të bëjnë jo më pak. Për të përdorur ai thjesht do të thotë që njerëzit duhet të gatuaj me herbs për recetat dhe të tregojnë durim dhe këmbëngulje në zbatimin e tij. Ku do të shkëlqejë e flokëve? Shine vetëm ato qime që reflektojnë dritën mirë - e qetë dhe thellësisht moisturized. Për të bërë ato balms si të dobishme dhe conditioners që qetë dhe ushqyer shtresa e lartë e thekon me lagështi të çdo flokëve.

Produkte te kujdesit të flokëve ju mund të përdorni me gatshëm të kondicionuar dyqan, dhe ju mund të gatuaj - a. Mix sasi të barabartë të zakonshëm kondicioner ajror ose balsam dhe mjaltë, pastaj e vënë atë në një shtresë të trashë e flokëve larë. Mjaltë dhe komponentëve të tjerë për 30-40 minuta pasurojnë ushqyesve të tyre. Një efekt i ngjashëm është dhënë perimeve dhe vajra esenciale. Ndoshta ju kushtoj vëmendje të se si të shkëlqejë e flokëve me italianët? Nëse po, ju e dini, para se të vënë në çdo flokët e larë me vaj ulliri të ngrohtë. Sidoqoftë, zëvendësimi mund të marrë ndonjë të perimeve - rodhe, buckthorn deti dhe pluhur.


Gjithashtu larë ato para çdo përdorimi maska. Më e thjeshtë ju mund të gatuaj 2 vezë. Rrahin me një mikser dhe shkumë rezultuar aplikoni në flokë. Pas gjysmë ore shpëlarje maskë shampo të rregullt. Për të dhënë shndrit e flokëve ndihmon maskë me mjaltë dhe vaj. Shpërndajë një filxhan e gjysmë të ngrohtë vaj 2 h.
l. mjaltë, shtoni 2 yolks rrahur vezë, të aplikojnë përzierje në kokën tuaj, të vënë një qese plastike, të përfundojë atë në një çift peshqir orë. Çfarë ju do të shihni rezultatin menjëherë, por maska ​​kurs mjaltit janë të garantuara për të dhënë flokët shndrit, fuqinë dhe silkiness. Shumë popullor me tifozët e kozmetikës natyrore maskë shtëpi tjetër.

Për përgatitjen e tij një tronditje e mirë në një blender disa vezë dhe 100 gram raki ose rum. Furçë përzierje e flokëve, të përfundojë kokë peshqir tuaj të ngrohtë. Një orë e larë shampo e tyre të rregullt dhe pije me ujë të ngrohtë. Për shumë shekuj, për të shtuar të shkëlqejë për flokët bjonde shpëlarje zierje e tyre të kamomil dhe zeshkane - lë çaj. Kamomil bën flokëve shkëlqim të bukur të artë, çaj dhe forcat e tyre për të luajtur në diell. A është kjo diçka që ju mund të parandaluar dhe të përdorin sekretin e tyre? Por përzierje të kuqe dhe zeshkane i përshtatshëm i sasive të barabarta të karrota dhe lëng panxhar. Njom flokët me lëng, të përfundojë ato peshqir të ngrohtë.

Kur ajo ka ftohur, pije me maskë të ftohtë ujë. Pavarësisht nga ngjyra, përdorni vajra esenciale për të shkëlqejë e flokëve. Këtu janë disa receta të popullarizuara të zbatimit të tyre. Në 15 ml bazë të naftës (luledielli, bajame, Shi, jojoba, ulliri ose avokado) holluar pesë pika vaj esencial të ylang-ylang dhe patchouli, shtoni 2 yolks vezë dhe 1 tbsp. l. mjaltë. Qëlloj përbërjen, aplikoni në flokë për 20-30 minuta. Ju mund të përdorni recetë pa vaj bazë. Pastaj lidheni verdhat e vezëve 2, një pikë vaj e piper i zi, borzilok, rozmarinë dhe dy pika të ylang-ylang. Aplikoni për strukturën e flokëve për 25 minuta, mbuluar ato me polietileni dhe peshqir.

Për shpëlarje flokët pas larjes maskë gati-locion. Për të, 100 ml ujë, shtoni 3 pika vaj esencial të ylang-ylang dhe 5 ml lëng limoni. Nëse ju nuk keni kohë për të gatuar apo pije maskë, lani flokët me ujë akull dhe butësisht pat peshqir thatë të natyrshme - dhe ata gjithashtu të shkëlqejë. Unë tërheq vëmendjen në faktin se fillesat fshij lagësht peshqir nuk mund. Yellow tharje leckë apo tharëse flokësh peshore nxehtë nayizhachuye dhe flokët bëhet e shurdhër. Duke përdorur kozmetikë të thjeshta popullore për të shkëlqejë e flokëve, mos harroni për të ushqyerit e mirë dhe një krehër të saktë të vini.

Metal apo plastike krehër - nuk është mirë, por furçë flokësh me shpohet natyrore gjithashtu mund të bëjë ata të shkëlqejë. Megjithatë, për të shndrit erdhi nga kruarje, duke e bërë atë të paktën 100 herë dhe vetëm në një drejtim. Kjo do të vajosje shpërndarjen përgjatë gjatësinë e flokëve follicles në majë të saj shumë e që i shumëpritur dhe do të shkëlqejë. Dhe, sigurisht, të fillojë për të ngrënë normalisht plotësisht. Koha dhe vitaminë e pasur me ushqime të gjithashtu të bëjë hile! Alexander,