Pije me herbs dhe mjaltë


Fresh lëngje - forma më efektive e bimëve medicinale. Pra, nëse ju keni mundësinë për të përgatitur lëngje, ata duhet të jenë të preferuar për të gjitha format e tjera të përdorimit të bimëve mjekësore. Lëngjet mund të përdoret për të përgatitur pije me herbs dhe mjaltë pa të. Si të gatuaj këto pije? Kjo nuk është e madhe! Të gjitha pijet e mëposhtme me herbs dhe mjaltë është e përgatitur në të njëjtën mënyrë: të gjithë përbërësit janë të përziera tërësisht dhe menjëherë pini! Të gjitha gatuar pije aq e shijshme, të padëmshme, të forcuar trupin dhe të japë një efekt të butë dhe të fuqishëm tonik terapeutik. Shembuj të pini recetave me barëra.

2 tbsp. l. kos, 1 tbsp. l. lëng murriz, 0,5 h. l. mjaltë, kanellë çikë. 4. lugë kos, 1 verdhë veze veze, 1 tbsp. lugë mjaltë dhe lëng murriz. * 50 g e rigon të thata, 3 litra ujë, 150 gram mjaltë. Dip në valë motherboard ujë dhe pastaj hiqni nga të nxehtit, thith për 2 orë. Shkrihet mjaltë në ujë, filtruar. * 250 ml qumësht 4 tbsp. l. lëng i freskët hithër, 250 ml ujë, 2 tbsp. l. mjaltë. Shkrihet mjaltë në ujë, shtoni atë në qumësht, lëng, acaroj, llokoçis, të ftohtë. * Merrni 500 ml lëng butë dhe mjaltë, 2 litra ujë dhe 2 tbsp. l. maja. Shkrihet mjaltë në ujë të nxehtë, përzierje me lëng butë, vlim 02:00, nxitje herë pas here dhe duke hequr shkumën.


Lejoni të ftohtë për 25? C, shtoni maja dhe kërkoni për fermentim në 12:00. Sbrozhennoe Wort derdh në një shishe të pastër, tape, e vënë në të ftohtë për 1 muaj. Pastaj derdh në shishe, tape dhe dyqan në një pozicion horizontal. * Merrni 25 gram mjaltë, Kastrati, 1 litër ujë dhe 5 g të urtë të thata. Në një gotë me pelin vlim me ujë, supë ftoh, filtër, të shpërndarë mjaltë në të, të shtoni lëng boronicë dhe ujin e mbetur, të lënë për 2:00, atëherë pini të ftohtë. * Lëng 3 gota rrit, 50 g të trumzë e tharë, 3 litra ujë, 250 ml mjaltë. Hidh valë trumzë ujë, pastaj ziej për 5 minuta, filtër, shtoni mjaltë, lëng kulpër dhe derdh në shishe. * Merrni një gotë me lëng të rrepkë, karrota kuqe, rrikë, panxhar tavolinë, një gotë mjaltë dhe lëng i një limoni.


Për lëng rrikë, një gotë e mbushur me rrikë integruar dhe e mbushur me 50 ml vodka, dhe ditën e pastaj infused. Mix gjithçka në një tenxhere me një shpatull druri e bëra prej qelqi, derdh në një kavanoz dhe dyqan në një vend të freskët. Merrni 3 g. Ditën 1 tbsp. l. një orë para ngrënies 60 ditë rresht. Ky kurs ndihmon në trajtimin e hipertensionit, por është e kundërindikuar në dvenadtsatiperstnika peptike ulçerë stomakut, ose gastrit me aciditet të lartë, hepatiti. 4. l. mjaltë 3 gota qumësht, 300 gram rrush pa fara e zezë (pure me sheqer ose i freskët). Shkrihet mjaltë në qumësht dhe ngadalë pour qumësht të zier ftohur në një tas me rrush pa fara pure, dhe pastaj shpejt llokoçis për të parandaluar atë nga zhornulosya.

Prisni pije të ftohtë dhe pije atë në ARI dhe gripit. * Mix 250 ml ujë mineral, ujë mineral apo ujë mineral tjetër me 1 tbsp. l. mjaltë, lëng të gjysmë limoni. Ky mjet i ndihmon me pagjumësi, hipertension, me rritjen e excitability nervor. * Filxhan Brew ujë të nxehtë 1 tbsp. l. lule çaj Hibiscus, shtoni 1 tbsp. l. mjaltë. Merrni 3 g. Per dite gjatë inflamacion të traktit urinar apo të ftohtë. * Hidh një gotë me ujë të ngrohtë 20 gram gjethe Kastrati, shtoni 20 g mjaltë. Hani disa herë në ditë për të trajtuar përdhes dhe veshkave gurë. * Mix 40 gram sheqer, 50 gram mjaltë, 0,5 kg melchennoho pastrohet dhe qepë.

Vlim të gjithë përbërësit për një zjarr të qetë në një litër ujë rreth 03:00. Prisni për ftohje, pastaj derdh në një shishe dhe zakuporte. Merrni me një kollë të fortë 4 - 6. l. ditë.