Mënyra më efektive për të lënë duhanin


Ka shumë të drogës dhe psikologjike mënyra të ndryshme për të hequr qafe të varësisë ndaj nikotinës. Por ne e konsiderojmë të recetave më efektive kombëtare dhe disa ilaçe tradicionale për t'ju ndihmuar të ndaluar pirjen e duhanit. Dhe më e rëndësishmja, do të përpiqen të gjithë ata që ju i vështirë pa shpenzimet e specialistë të paguara në e tyre "të fundit" mjeteve. Këto metoda mund të ndahen në disa grupe: droga mjekësi tradicionale, përtypet fonde, lëngjet e mishit, zgjidhje, të zëvendësojë bimë të duhanit, mbjell neveri të duhanit dhe të drogës dhe të bimëve për të ndihmuar të përballen me thirrje për të pirë duhan.


Medikamente Traditional Ndoshta mënyra më efektive për të lënë duhanin - një droge e njohur "Tabeks" që bllokon efektet e nikotinë në trup. Për të blerë atë në recetë farmaci krejtësisht fakultative. Tabeks është me origjinë vegjetal dhe të destinuar për trajtimin e varësisë ndaj nikotinës kronike. Ai redukton ose eliminon krejtësisht mall për nikotinë. Ai përbëhet nga citosinë Alkaloid që në efektin e saj të ngjashme me nikotinë, por ajo është më pak toksike. Kjo substancë ka nikotinë krejtësisht analoge - rrit presionin e gjakut, shkakton gjëndra veshkave shkarkimin e adrenalin, por në të njëjtën kohë bllokon veprimin e saj redukton varësinë mbi të.


Trajtim i plotë Tabeks (25 ditë) rekomandohet mbi njëqind tableta, që e tërë paketa e tij (4 tableta në ditë). Në mendimin, dëshira për të pirë duhan është, në disa raste, tashmë 3-4 ditë. Duhet të theksohet fakti se pacienti trajtimit Tabeks është pranuar në ngarje dhe për të kontrolluar ndonjë mekanizëm, që nga ajo nuk ka contraindications psikofizik. Kundërindikimet Tabeks vetëm në sëmundjet kardiovaskulare, shtatzënisë, ushqyerjes me gji dhe disa forma të skizofrenisë. Por natyrisht, natyrisht ... Mos harroni se para se të përdorni këtë drogë duhet të konsultoheni me një mjek.

Përtypet fondeve Mjetet më të zakonshme të recetave popullore janë të freskëta apo të thata përtypet rrënjë ëmbël flamurit. Njerëzit vënë re se kur përtypet bimore erë e duhanit shkakton tymi retching, të cilat vetë neveri përfundimisht Lastar ndaj duhanit. Gjithashtu i mirë redukton varësinë nikotinë SMOLKA përtypet pemë frutore të tilla si qershi, mollë dhe kajsi. Përveç kësaj, ata pastrojnë dhe forcojnë dhëmbët, dezinfektoj gojën. Thata feta e frutave pineapple, kajsi dhe kumbull e thatë edhe të reduktuar dëshirën për të pirë duhan. Megjithatë, kumbulla të thara njohur edhe mjekësinë popullore si një laksativ, kështu që nuk e teproj.

Dhe çfarë perenervuvavshy, mund të jetë i prishur. Healers tradicionale këshillojnë duhanpirësit për të pirë duhan para, përtyp dhe nxjerr nga goja modë qershi. Në dy javët e ju do të keni një neveri të qëndrueshëm në duhan. Bimët zëvendësojë duhan Disa të shtoni, dhe pastaj tërësisht kaloni në cigare bimor, të cilat përfshijnë trumzë ose gjethe delli, karamele mente, yarrow, i urtë, Wort Shën Gjonit, horsetail, eukalipt ose tërfili. Mjetet për shpëlarje dhe të pijshëm Në filxhan ujë të valë 2 tsp dua të shtoj spirale grimcuar rrënjë, të lënë për rreth një ditë, pastaj tendosje. Para një dëshirë të fortë për tymi shpëlarje. * E pra për të përballuar me dëshirën për të pirë duhan zgjidhje gargarë e sodë buke.

Një gotë me ujë të ngrohtë shpërndajë 1 tbsp sode. Edhe 1 orë. L. copëtuar rrënjë calamus përzier me 2 lugë karamele mente. Atëherë insistojnë rreth një orë, tsedite me napë, atëherë përdorni një gargarë. Ju mund të marrë 1 tbsp. l. kokrra nevrikosur tërshërë pour dy gota me ujë të ngrohtë. Insistojnë ditë. Atëherë rezulton vlim infuzion për ngrohje të ulët për 10-15 minuta, filtër, ikjen me napë. Pranuar infuzion të tilla si çaj dhe përfundimisht të shtypur varësinë nga nikotina. Ju mund të përgatisë një përzierje e kënaqur, thekër, elb dhe mel (çdo 100 gr.).

Të gjitha komponentët derdh një litër ujë, të sjellë një çiban. Recommended vlim përbërje për ngrohje të ulët për rreth 10-15 minuta. Pas kësaj mjekësi duhet të këmbëngulin. Merrni atë 3-4 herë në ditë para ushqimit për 100 ml. për shenjat e neveri ndaj duhanit dhe tymit të duhanit. Receta tradicionale që shkaktojnë një neveri të duhanit Predhë e tharë nuk i zier karavidhe lumi njëpasnjëshëm në pluhur, të paketuara në një cigare. * Sode pijshëm, të përzier me hirin e drurit, duhanit dhe djegur zog bashkangjitur një cigare. Me këtë mjet që ju duhet të jenë të kujdesshëm, sepse ajo mund të shkaktojë të përzier të rënda dhe madje edhe të vjella.

Megjithatë, kjo nuk do të ndjehen për të arritur dëshiruar?! Thonjtë grimcuar e përzier me duhan. Shkak të përzier. Të përzier mund të shkaktojë përtypur një copë të vogël rrënjë ëmbël flamur kënetë gjatë pirja e duhanit. Ngjyhet në qumësht cigare lopës mund të shkaktojë nauze dhe madje edhe të vjella. Mjete për të ndihmuar të përballen me ndalohet pirja e duhanit Mëngjes dhe mbrëmje, rreth një muaj në një rresht para se një pije vakt 1 tbsp vaj peshku. * Në mënyrë efektive vepron ushtrime të frymëmarrjes. Ju duhet të kryejë për
në 30 breaths përmes hundës dhe të njëjtin numër të exhalations gojës, atëherë një minutë për të marrë frymë frymëmarrje normale. Përsëriteni 5 herë.

Përdorni atë mëngjes dhe në mbrëmje, dhe në thirrje parë për të pirë duhan. Në fund unë do të doja të vini re që lë duke përdorur mjetet juridike popullore është e mundur, por jo gjithmonë i shpejtë dhe efikas. Por që parandalon kombinojnë Tabeks dhe një nga mjetet juridike popullore?! Ndoshta kjo është formula për sukses?! Edhe pse kjo varet nga gjatësia e pirjes së duhanit, numri i cigareve të tymosur në ditë dhe fuqitë e dëshirës për të hequr qafe këtë tmerrshme dhe zakoni! Denis Vorobyov,