Ënjtje dhe çanta nën sytë e shkakton trajtim


Kjo mangësi kozmetike zakonisht ndodh për shkak të akumulimit të lëngjeve të tepërta në trup. Edemë, çanta nën sytë dhe të shkaktojë një problem të prishur disponimin për shumë gra. Këto ndjenja janë të kuptueshme. Për të gëzojnë zgjohen në mëngjes për të parë fytyrën në pasqyrë, dukja simpatik që paturpësisht prishin çanta fryrë dhe puffiness nën sytë. Që prej këtij problemi shumë interesante, le të flasim sot në: ënjtje dhe shkaqet e trajtimit puffiness sy, të mësojnë se si të shpëtoj prej tyre duke përdorur mjetet juridike popullore. Shkaqet e edemë, çanta nën sytë * Shkaku i parë dhe kryesor i edemë - ndërtimin e lëngjeve në trup gjatë natës.

Më i ulët qepallë - një vend i përshtatshëm për akumulimin e fytyrës. Prandaj, në mëngjes ne e shohim në pasqyrë këtë efekt. Shtresë Fat i ndryshimeve të lëkurës me moshën, muskujt dobësohet. Në hapësirat e lëkurës yndyrë të lëngshme është i ruajtur dhe më aktiv, nuk janë ënjtje, çanta nën sytë. * Shkarkon dhe ënjtje, në disa raste, ka një trashëgim tipar anatomike. Fakti se ndërmjet shtresave të lëkurës së qepallë poshtme eshte nje membrane e hollë. Një pjesë e saj të trasha, të tjera hollë, transparente. Me moshën, membrana holluar më tej, yndyrë shkon drejtë nën lëkurën e qepallat. Kështu efektin e çanta nën sytë.


Mjekët i quajtur hernie. Shkaqet më të zakonshme psikologjike të këtyre difekte kozmetike: stresi, jo i rregullt, jo të ushqyerit, mungesa e ushtrimit. * Shkarkon dhe ënjtje shpesh ndodhin në gratë që paguajnë vëmendje të pamjaftueshme për kujdesin e lëkurës ndonjëherë ju doni të filloni që prej 20 vitesh, vazhdojnë të moshës së vjetër. Në fund të fundit, çdo grua mosha është një grua dhe një, look gjobë i pastër ajo dëshiron në çdo moshë. * Shkarkon dhe enjtje e qepallat mund te ndodhin ne rastin e semundjeve te sistemit nervor, veshkat, zemra, trakti gastrointestinal. Në këtë rast, Facials do të ndihmojë.

Ajo duhet të trajtojnë sëmundje themelor. Sa shpejt hiqni çanta nën sytë dhe ënjtje në shtëpi? * Hidh një gotë me ujë të vluar 1 tbsp të thata lule kamomil. Mbyllni kapakun, të përfundojë, të lënë për 20 minuta. Në mëngjes, zhytem në një të ngrohtë pads pambuku infuzion për 10-15 minuta njomet qepallat. Infuzion i tillë mund të jetë i përgatitur si lule gëlqere, gjethe nenexhik, ca balsam, oe limon, ochanky. Hit degë thupër me 6-7 gjethe. Wash, pres, pour 1 tbsp. ujë mineral, hiqni frigorifer brenda natës. Morning njomet filtruar ndonjëherë infuzion. Ju mund të derdh të valë lë të ujit (1 në.) Për të presin 3 orë, ikjen.

Bëni kompresa pambuku infuzion aplikuar në shekujt e fryrë, pak gjumë. Mbetet infuzion nuk fshij dhe vrasin gishtave tuaj në lëkurë. * Një trajtim i shkëlqyer për ënjtje dhe çanta nën sytë janë patate të para.
Lajini patatet tërësisht nën ujë të rrjedhshëm, parboiled. Prerë në feta të holla, të zbatohet për sytë mbyllur për dy minuta. Qarqet zëvendësohet me të freskëta. Procedura duhet të zgjasë të paktën 15 minuta. Ju mund të fshij zhardhok me integruar zhvishem, të përzier me kopër copëtuar imët, majdanoz. Liberally Vendos përzierje në qepallat (sytë e mbyllura), të mbuluar të lartë me një jastëk lagur garzë.

Gënjeshtër banesë në një shtrat për 20 minuta, hiqni përfundojë, ndonjëherë të larë me ujë të ftohtë. Hiq qese, puffiness, qarqe të errëta, ju mund të përdorni maskë kastravec. Rub freskët kastravec integruar i ri, qull me miell misri vënë mbi qepallat e mbyllura, të lartë, vendin e ngjyhet në të ftohtë të para fshin garzë qumësht. Maskë mbajë 20 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë dhe i butë. * Bëni akull me ujë mineral pa gaz, akull të pastër ndonjëherë pas larjes. * Mix lule kamomil thatë, bli, Arnica. Shtoni urtë barishte, numrin, rozmarinë, çaj jeshil. Hidh 1 lugë gjelle përzierje 1 tbsp. ujë të valë, hedh në një termos për 3-4 orë.

Përgatitja infuzion e akullit, të pastër në mëngjes lëkurës pas larjes. Përdorni këto trajtim popullore për ënjtje dhe çanta nën sytë, përdorni produkte që përmbajnë vitaminë B5 (peshk, mish, mëlçi, fasule, perime të freskëta, kërpudha), të përpiqet të mos pini shumë lëngje para gjumit. Pini në mënyrë të moderuar gjatë gjithë ditës për të zëvendësuar pjesërisht të dendura e produkteve të qumështit darkë, hani krunde gruri, bukë gruri. Më shumë shkoj në këmbë, ecni në ajër të pastër para se të shkojnë në shtrat, fle mjaft mirë, të përpiqet të mos e teproj dhe fat të mirë! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!