Mish lepuri - dobi dhe dëm


Mish i lepuri ndryshon nga varietetet e tjera të mishit të bardhë me diete dhe shijen e tyre. Për të mësuar më shumë, që përmban mish lepuri - dobi dhe dëm prej saj me trupin e njeriut, le të shohim në përbërjen e tij kimike. Rabbit mish - përfitim Mish lepuri - Shumica vitamina dhe minerale. Ajo përmban vitaminë C, vitamina B, niacin, hekur, fosfor, kobalt, kalium, fluori dhe mangan. Për shkak të përmbajtjes së ulët të lepuri sodium referohet ushqime të ulët kalori, dhe rekomandohet në dietat. Konsumi i rregullt i mishit ndihmon për të normalizuar metabolizmin e proteinave dhe yndyrave.

Përfshirja në dietë e mishit të lepurit që përmban një sasi të vogël të kolesterolit dhe lecithin të madhe, është parandalimi i arteriosklerozës. Që ngopur yndyrë në atë shumë më pak se në mish derri, mish viçi, mish qengji, dhe proteina se sa në të njëjtat lloje të mishit sepse lepuri është rekomanduar për njerëzit që vuajnë nga sëmundje të ndryshme të traktit gastrointestinal. Përfitimet e mishit të lepurit dhe tregon një fakt interesant. Është e njohur se trupi në lepuri shtatë-mujore të vjetër nuk mëson stroncium-90, e cila është formuar nga prishja e herbicideve dhe pesticideve. Perdorimi i lepuri mund reduktojë dozën e rrezatimit marra nga njeri, të tilla si për trajtimin e kancerit.


Proteina e mishit tenderest është tretur me 96% për shkak se lepuri është e rekomanduar për pacientët me sëmundje të traktit digjestiv. Gjithashtu e mirë për të përdorur atë në ushqim për njerëzit me profesione ekstreme - atletët, pilotët, zhytësit, banorët dhe banorët e zonave të kontaminuara nga rrezatimi. Përfitimet e mishit të lepurit për fëmijët e vegjël, fëmijë në gji, të rinjtë, të moshuarit gjithashtu i madh për shkak se ajo siguron atyre proteina lehtësisht të tretshëm. Shtimi sistematik i lepuri në dietë është në gjendje për të ruajtur metabolizmin normale yndyrë dhe ekuilibër optimal lëndë ushqyese.
Lepuri yndyrë brendshëm i referohet komponimet biologjikisht aktive dhe është përdorur për të trajtuar plagët.

Plagosin shërimin pronat e lepurit të aktivizuara për të përdorur yndyrë si baza e saj në prodhimin e kozmetikës. Me moshën, ndryshimet në përbërjen kimike të mishit të lepurit, sasinë e ujit në ajo bie, dhe yndyrë dhe proteina përmbajtjes rritet, duke rezultuar në rritjen e vlerës energjetike të Rabbit. Gjithashtu, ndryshimet në përmbajtje amino acid, numri i histidines, tryptophan, phenylalanine, tyrosine dhe acid aspartic, dhe reduktuar numrin e alanine, arginine, glycine, leucine, prolinës. Ushqimi Përdorimi më i mirë i trupave lepuri në moshën tre muaj, ndërsa në indet e muskujve të tyre nuk kishte kohë për të formuar një sasi të mjaftueshme të yndyrës.

Kjo është veçanërisht e dobishme hani mish lepuri? Ndryshe nga llojet e tjera të mishit, lepuri përmban më pak e alergeneve, kështu që mund të përdoret me alergji dhe fëmijët nën një vit. Për shkak të sasi të madhe të proteinave dhe substancat ngjitëse ajo është e madhe për njerëzit e moshuar dhe të sëmurë rëndë. Lepuri Mëlçia thelbësor në dietë në sëmundje të rënda, të dy fëmijët dhe të rriturit. Për shkak se trupi i njeriut metabolizes viçi vetëm 62% dhe 90% lepuri. Ky mish përmban numrin minimal të bazave purine, kështu që nganjëherë një sasi e vogël ajo mund të marrë njerëzit që vuajnë nga përdhes.

Diabetikët mish do të ndihmojë të rregulluar nivelet e glukozës në gjak. Pronat antioxidant e lepuri dhe ajo përmban vitaminë B12, për të përmirësuar sintezë myelin dhe ADN në qelizat e palcës kurrizore dhe trurit. Ky lloj i mishit rrit konsumin e oksigjenit e qelizave të trurit në hipoksi kronike dhe akute. Mish lepuri është e dobishme për të lëkurës dhe mukozës. Çfarë e bën atë forcon fosfor skelet. Rabbit mish - keq Ne ju tha në lidhje me pronat e dobishme e mish lepuri, por gjithashtu duhet të specifikojnë rastet ku përdorimi i mishit mund të sjellë jo vetëm përfitojnë, por dëm.

Ka sëmundje në të cilat ndalohet të hahet çdo mish, lepuri në këtë rast nuk është përjashtim. Mish lepuri dëmton bazat e tyre purine që janë duke marrë në trup, konvertohen në urinës. Sedimentimi i saj në tendons dhe nyje të çon në artrit. Mish Zvaryvshy në një më pak ujë mund të zvogëlojë sasinë e bazave purine, por ato ende mbeten në të. Aminoacidet, të bllokuar në trupin e mishit të lepurit, pas tretjes, janë konvertuar në acid prusik, i cili zvogëlon aciditetin e mesme në trup. Për disa sëmundjeve, të tilla si psoriasis dhe arthritis poriaticheskiy, është një faktor negativ, sepse me këto sëmundje duhet të marrë drogë podschelachivayuschie.

Tretje çdo mish përveç lepuri çon në kalbur procese në zorrë. Siç mund ta shikoni mish lepuri është i kundërindikuar vetëm në një numër të vogël të sëmundjeve, në raste të tjera mish lepuri përfitimi është i pamohueshëm, kështu që hani atë për shëndetin! Alexander,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!