Flokëkuq recetë për të dimrit, si për të ruajtur për të ardhmen


Kush prej nesh nuk ka si karrota? Ne, si një fëmijë, gjithmonë ka thënë se në qoftë se ju doni të jenë të shëndetshme dhe që sytë tuaj kanë parë të gjitha insektet, ata hanë më shumë karrota. Këtu kemi dhe kafshonin në çdo mundësi për të dhënë kënaqësi të madhe. Kjo është me të vërtetë shumë i dobishëm, ka veti të dobishme për trupin tonë, forcon sistemin zemrës. Ai përmban vitamina, minerale, e cila kontribuon në përmirësimin e mëlçisë, veshkat dhe mushkëritë. Në dimër, kur trupi ynë është i dobësuar dhe ka nevojë për mbështetje, është e domosdoshme që të ushqejë gjëra të ndryshme të dobishme. Për këtë qëllim, ajo është shumë e mirë karrota përshtatshme.

Ajo është si asnjë produkt tjetër rrit imunitetin e njeriut dhe përmirëson disponimin e vet të brendshëm. Kjo perime ne i përdorim në enët shumë: në të parë, të dytë, sallatë të ndryshme. Prandaj, ajo duhet të jetë në shtëpi përgjithmonë. Ju duhet të aksioneve deri në kohë dhe të jenë në gjendje për të korra ato për përdorim në të ardhmen. Për të mësuar se si për të ruajtur karrotat për të dimrit, boshllëqet recetë e aksioneve ne edituar faqen sot dhe tregoni. Ka disa opsione. Aksioneve deri në karrota aksioneve ju mund të: • Në-lloj. Lahen dhe të thata atë, e vënë në një kuti, spërkatje çdo shtresë e tallash (bredh apo pishe dëshirueshme). • thata opsion.


Hidhe karrota në ujë dhe zbardh të vluar për 5 minuta. Pastaj jepni atë të ftohtë, të prerë në unaza dhe duke hedhur në një sipërfaqe prej druri të vënë në diell ose në furrë (pa mbyllur derën) në një fletë pjekje. • Në formën e ruajtjes. Le të flasim për versionin e fundit. Mësoni si të bëni një copë karotë në dimër, kështu që kjo nuk do të humbasin pronat e saj medicinale dhe nuk ishte vetëm e shijshme për të parë, por shije. Sot ne hedhim një vështrim në tre receta, është e vezë, jam dhe lëng. Havjar Përbërësit: karrota - 1 kg. Llambë - 0,5 kg. Oil (perime) - 0,4 kg domate paste - 100 gram. Hudhër - 3-6 karafil erëza (kripë, piper) - për shije paste holluar me ujë për një trashësi të mesme, mos e përdorni enë metalike që qëllimi.

Shtoni qepë copëtuar, vaj 150-200 gr., Një majë e kripë. Mix dhe të vënë në zierje mesme ngrohjes. Mbani onions të bëhet butë, por jo rozvaryvsya. Deri më tani gjithçka është shuar, të angazhuar produkt kryesor. Karrota larë dhe peeled duhet hekura ose mish i grirë. Translate në enët e lira të shtoni vajin e mbetur perime dhe të skuqura, ndërsa nuk harroni të shtoni 50-70 gram. ujit. Kur gati për të përziejnë atë me makarona zier me qepë dhe domate. Vendos pan në furrë. Pasi të ziera, të marrë një tjetër 1-1,5 orë për të vënë nga vezët. Para përfundimit të shtoni erëza - hudhër, piper.

Llokoçis. Në fund të gatimit kripë dhe hedh një lë pak Lavrushka për shije. Është e nevojshme për të lëvizur tërësisht se të gjitha komponentët janë të lidhura vezë përfunduar siç duhet deri sa ajo është e nxehtë, të paraqitura në para-bankat. Vendosur ato krah për krah, linjë, të mbuluar me batanije të ngrohtë dhe të lënë për 10-15 orë deri cool. Kjo workpiece mund të shtohet në supave, e përdorur si një garniturë për të tjerët, si dhe në mënyrë të pavarur, pavarësisht nga tërë. Gatim diellore Ne kemi përdorur për salads, supave, marinades ndryshme nga karrota dhe unë do të të mësoj të gatuaj bllokim. Kuqe të diellit! Për këtë ne kemi nevojë për: 1 kg.

karrota e kuqe, gjysmë kg. sheqer, një qese e katërta e vanilje, gjysmë limoni. Metoda: Root larë plotësisht, peeled, të përsëritur procesin e ujit. Prerë në feta të trasha rrumbullakët 1-1,2 cm. Hidhe vlim në një pellgu smalt. Pastaj karrota gatuar do të japë një vështrim estetik. Ftohtë. Çdo buzë prerë nga valët unazë apo dhëmbët. Bëni një shurup me 1 kg sheqer dhe 350-400 gram. ujë, të sjellë një çiban. Karrota hedh atë ziera artistikisht, për 5 minuta. Të shuar zjarrin dhe të harrojmë për gatim për 7-8 orë. Pas kohës shtesë bilancin e sheqerit dhe vlim atë përsëri.

Para përfundimit të gatimit, mos harroni të shtoni limon para-diced.
Jam duhet të marrin transparente dhe shurup - të trasha. Pasi ajo ka ftohur, shtoni një vanilje pak për shije. Derdh atë në bankat dhe të ngushtë. Unë jam i sigurt se në qoftë se ju nuk e zbulojnë sekretin e cila produkt i gatuar këtë kryevepër, askush nuk do të mendoj! Kjo do të jetë e shijshme, me diell, befasi juaj dimëror .... Vetëm ju do të dini se si për të ruajtur karrota për dimër. Lëng Çdo fruta, lëng perimesh është e dobishme për parandalimin e sëmundjeve të caktuara. Se karrota ndihmon me sëmundje të mëlçisë, enët e gjakut, veshkat, dhe ju mund të, vetëm për parandalimin.

Vetëm ajo kërkon një metodë të veçantë të përgatitjes dhe magazinimit: Përdorni vetëm enë qelqi ose enameled. Procedura: Zgjidhni një lëng rrënjë që ata janë pa të meta. Larë plotësisht, pastrohen, pastaj pije. Me juicers të përgatitur lëng. Lënë atë për një kohë derisa ajo zgjidh. Pastaj butësisht, duke u përpjekur të mos për të shkundur, protsidzhuyuchy derdh lëng në një tigan. Ne kemi vënë atë në furrë të ngrohtë atë. Ju lutemi të jetë temperatura në 80-90 gradë C. Pastaj derdh në kavanoza të përgatitura (jo deri në skajet), të mbuluar dhe vënë në sterilizuar për 30-35 minuta, temperaturë 100-110 gr.S.

Unë shpresoj se kjo pije ju tradhton forcë në ditë të ftohtë! Të gjitha boshllëqet duhet të ruhen në një vend të ftohtë, të errët në bodrum ose në kabinete projektuar posaçërisht për ruajtjen në ballkon. Ju uroj humor të mirë! Bakinka,