Mëllenjë në trajtimin e burrat, simptomat, shkaqet, mjetet juridike popullore


Candidiasis apo traktit urinar mëllenjë është një sëmundje sistemike thellë në të cilën traktit urogjenital sulmuar nga kërpudhave maja Candida gjini. Kjo sëmundje çon në zhvillimin e sepsë, ajo mund të shkaktojë mushkërive, veshkave dhe sistemit të tretjes. Mëllenjë mund të shfaqen në të dy gratë dhe burrat. Shpesh ata ndikuar në penis glans dhe prepucin, por mund të preken edhe lëkurën e trupit të penisit dhe ijë zonës dhe lëkurën e scrotum. Zakonisht, mëllenjë në meshkujt ndodh mjaft e lehtë dhe nuk shkakton komplikime të rënda. Simptomet e infeksionit maja në meshkuj • Kreu i penisit formuar erozioni, spote plenochky dhe të ndritshme të kuqe dhe blisters.

• Ai mund të jetë i nxituar të lëkurës të ngjashme me ekzemë. • Ka një ënjtje të vogël. • lafshë e penisit të bëhet me dhimbje elastik, nganjëherë ka të çara në tokë. • Për shkak të ndryshimeve inflamatore fillon kruarje dhe ndjenja të djegjes në zonën e prekur. • Ka dhimbje gjatë urinimit dhe gjatë marrëdhënieve seksuale. Shkaqet e infeksionit maja në meshkuj • Reduced imunitet; • Dysbacteriosis; • Disa antibiotikë; • Diabeti; • Dështimi higjienën intime; • infeksionin e Përgjithshëm dhe dehje; • Infeksioni nëpërmjet kontaktit seksual; Mjetet juridike popullore për trajtimin mëllenjë në meshkuj Numri Recipe 1 hudhër nxit sistemin imunitar dhe copes me kërpudhave.


Për trajtimin e mëllenjë është shumë i dobishëm ujë pije hudhër. Për kapje të saj përgatitjes dhe bluaj një hudhër zubochek, pastaj derdh grumbull ujë dhe vënë mbush për një orë dhe ajo është gati. Një efekt i ngjashëm është prodhuar dhe resorption në mëngjes në një stomak bosh për pesëmbëdhjetë minuta e hudhër finely copëtuar. Numri Recipe 2 Përgatitja gjalpë hudhër dhe në mëngjes dhe mbrëmje fshij atë në zonën e prekur. Për ta bërë këtë, përzierje 50 gram hudhër grimcuar me njëzet gram vaj. Mbani ilaçe në një gotë, enë e mbyllur fort, gjithmonë në një vend të freskët. Numri Recipe 3 trajtim efektiv i mëllenjë në burra Calendula vaj erëkëndshëm.

Për gatim o mundi kesh në 50g pluhur të thata lule Calendula, pastaj lidheni me 200g mish derri yndyrë nutryanoho. Nxehtësia përzierje në një banjë me ujë në një ngrohje të qetë, nxitje të vazhdueshme me një shpatull druri. Si të merrni një përzierje homogjene, pour krem ​​në një kavanoz qelqi. Pas ftohjes kavanoza vidë dhe dyqan në frigorifer. Përdorni vaj për fërkim të lëkurës të prekur. Por mbani në mend se ndërsa Calendula krem ​​të fshij dhe i pamundur gjalpë hudhër. A ose një ose procedura të tjera. Numri Recipe 4 mund të gatuaj ekstrakt efektiv Calendula, e cila ndihmon që ju të shpejt të të hequr qafe këtë sëmundje.

Merrni dy lugë lule kumak, të mbushur kupa e tyre me ujë të valë dhe të vënë mbush për dyzet minuta. Pastaj tendosje infuzion dhe larë organet gjenitale e tyre dhe të bëjë fasha në zonat e prekura. Recetë numër 5 infuzion i kamomil lehtësimin inflamacion të candidiasis. Hidh një lugë çaji kamomil zier me ujë dhe pini çaj së bashku marrë zakonisht. Në këtë mënyrë ju siguruar veten kundër mëllenjë e brendshëm të shpërndarjes. Numri Recipe 6 Hidh një gotë me ujë të vluar për pesëmbëdhjetë gram pullat dëllinjë. Qëndroni ilaçe për katër orë. Pastaj filtruar zierje dhe pini një lugë gjelle tri herë gjatë ditës.

Numri Recipe 7 Për të larë zonat me lëngjet e mishit përdorimit celandine ose buds thupër dhe leh e dushkut ose nettles prekur. Për të përgatitur një zierje e lëndëve të para në dispozicion, ajo lugë çaji derdh një gotë me ujë të valë dhe le të qëndrojë për gjysmë ore. Recetë numër 8 për shkakësore fasha vend është infuzion shumë efektive e eukalipt. Hidh tre lugë e lë atij tre gota ujë të valë. Lënë për gjysmë ore infuzion. Pastaj tendosje dhe të bëjnë kompresa, dhe thjesht larë organet gjenitale të tyre. Numri Recipe 9 candidiasis kronike në meshkuj 750 gram një konjak me pesë yje Vendos dy lugë kripë gjobë dhe të shkundur shishe në shpërbërjen e saj.

Merrni mjekësi tuaj një lugë gjelle, diluting atë me katër lugë ujë të valë. Bëni atë një orë para se një vakt. Pas një jave ju do të vini re