Pilula Milhamma, injeksione të përdorur, udhëzime, indikacione, analoge, përbërja, contraindications


Mjekësi Milhamma i takon një klasë e barnave të kombinuara. Ai përfshin përgatitjet B dhe lidocaine. Në përgatitjen e një rëndësie të madhe për funksionimin normal të indeve nervore. Vitaminat Milhamma promovuar rigjenerimin e indeve nervore, përmirëson qarkullimin, dhe znebolyuye efekt pozitiv në përçueshmëri e impulseve nervore. Hape Detajet Milhamma, injeksione:, përdorimit, udhëzime, indikacionet, analoge, përbërja, contraindications, veprim, efektet anësore do të diskutohen më tej në këtë faqe interneti. Përgatitja produkt Milhamma Medikament gjendet ne formen e pilulave, tableta janë të paketuar parapaketoj prej 30 dhe 60 copa.

Gjithashtu mjekësi është në dispozicion në shishe me 2 ml tretësirë ​​për të bërë të shtëna. Në kutinë - 5 shishe. Përbërja Milhamma Zgjidhja për injeksion është një pjesë e vitaminës B1 - thiamine, vitaminë B6 - pyridoxine, vitaminë B12 - cyanocobalamin. Pllakat që përmbajnë vitamina B1 dhe B6. Veprim farmakologjik Milhamma Thiamine ndikon transmetimin Synaptic, duke përmirësuar përçueshmëri nervore. Mungesa e saj provokon akumulimin në indet nervore produkteve të zbërthimit të karbohidrateve. Që nga produktet e kalbjes trup të thiamine excreted në urinë. Pyridoxine është e nevojshme për formimin e neurotransmitters të ndryshme aktive - dopamine, epinephrine, histamine, tyramine, serotonin.


Gjithashtu, kjo vitaminë është e përfshirë në përpunimin e amino acideve të trupit. Pas fosforilimi i pyridoxine bie në plazmën e gjakut, atëherë është e mundur për të goditur në kafaz. Cyanocobalamin është e përfshirë në sintezën e kreatininës, acideve nukleike, choline, metionine. Parandalon aneminë dhe është i përfshirë në metabolizmin. Përveç kësaj, ka analgesics. Pas duke u zhytur në gjak nga të mëlçisë, të grumbulluar në palcën e eshtrave, hemoplatsentarnyy penetron pengesë, së bashku me biliare excreted në zorrë, ku ajo mund të jetë zhytur përsëri. Indikacionet drogës Milhamma Indikacion kryesor për përdorim është një sëmundje e sistemit nervor të origjinës ndryshme. -nevralhiyi syndromes -bolovi -nevryty dhe polyneuritis parezë -neyropatiyi -peryferychnoho të origjinave të ndryshme.

Kundërindikimet për përdorimin e drogës Milhamma Drogës është i kundërindikuar në rastet e dështimit të rënda të zemrës në periudhën neonatale (sidomos në parakohshmeve), dhe me mbindjeshmërisë ndaj ndonjë nga përbërësit e saj. Drogës gjatë shtatzënisë dhe gji të sigurt dozë e vitaminës B6 gjatë shtatzënisë është konsideruar të jetë 25 mg.
Në përgatitje Milhamma përmbajtja e tij është 100 mg. Kështu, drogës gjatë shtatzënisë dhe ndërsa pleqsh është i kundërindikuar. Efektet anësore ndërsa duke marrë drogë Milhamma Reaksionet alergjike të manifestuara me kruarje, skuqje, bronchospasm, Angioedema dhe shok anafilaktik.

Gjithashtu takikardi mundur, djersitje, puçrra fytyre. Aplikimi Milhamma Filloni trajtim me injeksione intramuskular të drogës të thellë - 2 ml / ditë. Pas një periudhe prej acarimit rekomanduar një 1ml injeksion 2-3r / javë. Kur tableta administrohen në Milhamma akut marrë 1 tabletë tre herë në ditë. Terapia vazhdon duke marrë një tabletë në ditë.
Ndërveprime të drogës Milhamma me droga të tjera
Nuk rekomandohet pranimin e zgjidhjeve sulfate dhe vitamina të tjera. Zvogëlon efektin kur merren me levodopa. Papajtueshme me glukozë, riboflavin, benzilpenitsellinom, phenobarbital, metabisulfatom, kripërat e metaleve të rënda dhe të agjentëve Redox.

Kur merren me bakër përshpejtuar gjatë kolaps B1.
Drogë mbidozë Milhamma Simptomet e mbidozë janë efekte anësore. Mbidozë është trajtuar në bazë të simptomave. Analoge Milhamma Triovit Cardio, Vitabeks, Revitalayz-ADB, Formula Stresi 600, Polibion ​​H Dekamevyt, Vitatsitrol, Pikovit, Yunykap Në, Multi-tabs HZ, Multi-tabs B-kompleks, JUNIOR Vektrum Storage përgatitje Milhamma Drogës është e rekomanduar për të mbajtur larg nga burimet e dritës, nxehtësisë, lagështisë, në temperatura mbi 15C. Është gjithashtu e rekomanduar që të përdorin shtrirjen e fëmijëve. Mbani në mend se udhëzimet për përdorim me kusht Milhamma Online prezantim të lirë dhe prandaj ne ju rekomandojmë të përdorni drogë me kujdes të shqyrtojë përmbledhje zyrtare.

Brandy,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!