Mildronat - Indikacionet për përdorimin, udhëzim


Sëmundjet e zemrës dhe enëve të gjakut është shumë i zakonshëm, me në vitet e fundit, rritja e numrit të të rinjve që vuajnë nga kjo sëmundje është rritur në mënyrë dramatike. Arsyeja është ritmi i furishëm të jetës sonë. Vdekja statistikisht nga sëmundje kardiovaskulare në vendin e parë. Prandaj, krijimi i drogës mund të luftuar këtë sëmundje të dhënë vëmendje shumë. Një nga këto barna është "Mildronat." Ajo është përdorur në mjekësi që prej 1984 g, dhe shumë mirë të vendosur. Tjetra, ne do të fokusohemi më shumë e shqyrtimit Mildronat, aplikimin dhe dëshminë, e konsiderojnë efektet anësore dhe contraindications të këtyre barnave.

Me pak fjalë, tema e sotme tonë të shqyrtimit të drogës Mildronat - indikacione për përdorim, udhëzim. Në nenet e mëposhtme janë ju do të lexoni një përshkrim të shkurtër tableta Mildronat dhe kapsula, vetitë e tij si një prezantim të lirë. Kapsula Mildronat, tableta - Udhëzime Mildronat - një droge që ka veti unike antiischemic, ajo përmirëson të gjitha reaksionet kimike në trup dhe siguron energjinë e saj. Kjo është për shkak të faktit se ajo rregullon ekuilibrin mes nevojës dhe shpërndarjen e oksigjenit në qelizat e miokardit (muskujve të zemrës). Mildronat parandalon akumulimin në indet e produkteve të ndryshme toksike të metabolizmit, përveç kësaj, ajo tone trupin si një e tërë.


Në aftësinë e aplikimit për të përballuar ngarkesat Mildronat rritura dhe të shpejt të rivendosur rezervat e tyre të energjisë është rritur me disa herë. Këto prona të lejojë përdorimin e saj për trajtimin e shumë sëmundjeve kardiovaskulare, çrregullime të furnizimit me gjak të trurit për të rritur performancën mendore dhe fizike. Mildronat ka aftësinë për të zgjeruar enët e gjakut, për shkak të kjo përmirëson qarkullimin e gjakut në organin e prekur. Në infarkt akut të miokardit, Mildronat ngadalëson krijimin e zonave te nekroza duke ulur kështu periudhën e rimëkëmbjes. Dështim të zemrës është kur myocardium nuk është në gjendje për të përballuar me aktivitet fizik, dmth pompë me funksionin e tij.

Mildronat këtu, gjithashtu, vjen në shpëtim, ajo rrit tkurrshmërisë e muskulit të zemrës dhe rezistenca e tij ndaj aktivitetit fizik, në këtë mënyrë uljen e frekuencën e sulmeve pectoris. Çrregullime akute dhe kronike të qarkullimit cerebral Mildronat hedh gjak në atë zonë të trurit që ka nevojë më së shumti. Mildronat përdorur me sukses për korrigjimin e furnizimit me gjak të fundus. Trajtimi i alkoolizmit kronik dhe tërheqja nuk Mildronat bëjë pa, ajo eliminon zhvilluar çrregullime funksionale e sistemit nervor qendror. Këto janë kapsula të mëdha dhe tableta Mildronat.

Treguesit e përcaktuar plotësisht në paketën e paraqitur në udhëzimet mjekësore. Ajo gjithashtu tregoi se të drogës është në dispozicion në tableta dhe kapsula në doza të ndryshme: 500 mg ose 250 mg. Në kutinë mund të mbajë prapa 40 ose 60 tableta. Kjo nevojë për një dozimin më të përshtatshëm dhe trajtimin e patologjive akute ose kronike. Edhe një herë sqarojmë se të gjitha shenjat për të drogës Mildronat tableta dhe kapsula janë të shënuara në udhëzime të plotë. Mos harroni - ilaçe të përdoren vetëm në lidhje me trajtimin kryesore. • indikacionet për trajtimin e sëmundjes iskemike të zemrës (infarkt miokardi, angina pectoris).

• tendosje fizike dhe mendore, duke përfshirë atletët.
• dështim kronike të zemrës. • Në trajtimin e goditje. • Çdo kushtet shkaktuar qarkullim të dobët në tru (pamjaftueshmërisë cerebrovaskulare): (. Menopauzës, përdorimi i zgjatur i prednisone dhe të tjerët) hipertension, diabet, osteochondrosis qafës së mitrës, etj • cardiomyopathy zhvilluar si rezultat i mosfunksionim të hormoneve në trup • reduktuar performancën. • sindromi tërheqje, alkoolizmi kronik. • trombozë retinal venë. • hemorragji në retinë. • Anijet disfatës së retinën e syrit (retinopathy) si rezultat i faktorëve të ndryshëm: diabet, tension të lartë të gjakut, sëmundje të veshkave, etj Merrni në Mildronat nevojë për darkë, sepse ajo ka një efekt stimulues dhe mund të prishin gjumin.

Që kur ka indikacione për përdorim Mildronat, ajo është gjithashtu e contraindication dhe ata janë të shënuara edhe në udhëzimet. • Reagimi alergjik në Mildronat dhe komponentëve të tij. • tumor intracranial. • Rritja e presionit intracranial. • Shkelja e daljeve venoz nga truri. Keshillon: • Nuk ka të dhëna Mildronat përdorim në fëmijët, gjatë shtatzënisë dhe laktacionit. • Pacientët që kanë sëmundje kronike të veshkave dhe mëlçisë duhet të përdoret me kujdes Mildronat vazhdoi. Efektet anësore me tableta dhe kapsula Mildronat Udhëzimet tha se droga është tolerohet mirë dhe efektet anësore të zhvillimit të rralla, por ato ekzistojnë.

• Reaksionet alergjike: skuqje të lëkurës, Angioedema. • Të përzier. • Rritja norma e zemrës (takikardia), rrit presionin e gjakut. Shënim: kurse Mildronat përshkruara, por krijuesi i tij J. Kalvinsh beson se kjo duhet të rishqyrtohet. Kjo është veçanërisht e vërtetë për pacientët me dështim kronike të zemrës, ata kanë nevojë për mbështetje të vazhdueshme të zemrës së tij. Emërimi i pacientëve jetës "Kronikë" Mildronat është aktualisht duke u debatuar. Për më shumë informacion dhe të trajtimit të përafërt regjim tableta Mildronat dhe kapsula janë përshkruar në udhëzimet zyrtare të aplikimit.

Por të përshkruajnë trajtim nuk duhet ti bëni vetë, por mjeku! E dashura


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!