Infeksion mikotik i këmbës inguinale folds e trajtimit të lëkurës


Nën folds inguinale të infeksioneve fungale të lëkurës zakonisht do të thotë sëmundje e quajtur atlet inguinale. Në fillim të sëmundjes në folds axillary shfaqen në të kuqe-kafe inflamator, rozë kuqërremtë. Pamja e tyre është shoqëruar me kruarje, djegie lëkurën e prekur. Atlet inguinale - një sëmundje fungale ndikon në folds të mëdha të lëkurës. Në inflamacion të avancuar të sëmundjes transferuar në zona të tjera të lëkurës dhe thonjtë mbresëlënëse. Më shumë për këtë sëmundje e përhapur e lëkurës ne do të flasim për ju në këtë faqe interneti, në materialin: lëkurës infeksion mikotik i këmbës folds inguinale, trajtimin e kësaj sëmundjeje.

Pse mikozë veç e veç lëkurë folds inguinale? sëmundje priren të burrave. Kontribuoni pamja atlet faktorët e mëposhtëm: rritje djersitje, çrregullime metabolike, duke përfshirë karbohidrate, të nxehtë, mot të lagësht. Sëmundja transmetohet nga personi në person si çdo sëmundje të tjera fungale. Catch atlet mund të jetë në kontakt të drejtpërdrejtë, përmes sende shtëpiake, sendet personale pacientit, rroba dhe këpucë. Simptomat Siç e dimë, sëmundja fillon me shfaqjen e spoteve në folds e lëkurës. Spots rrumbullakosura, i përcaktuar mirë, të dallueshme nga lëkurë të shëndetshme. Ata janë pikturuar në rozë, ngjyrë të kuqe, me sipërfaqe të krisur.


Kur ju bashkojë me njëri-tjetrin, ata formojnë xhepat. Ata, nga ana tjetër, të kthehet në blisters, ulcerat e dhimbshme, gërryerjet. Crusts pastaj të mbuluara, peshore, nganjëherë ata laget, e cila është shumë e ngjashme me ekzemë. E gjithë kjo është e shoqëruar me kruarje të rënda, djegie. Sëmundje akute pa trajtim në kohë mund të shkoni në një proces kronike, me relapses shpeshta në sezonin e nxehtë. Trajtimit Kur Strom trajton sëmundje duke përdorur antihistamines: suprastin, dhe tavegil. Vende të përflakur të tjera trajtohen me 2% zgjidhje jod, zhikoseptilom, nitrofunhin, mikozolon.

Pastaj të vendosë pomadë që përmban tar dhe squfur. Për trajtimin e fondeve të jashtme të përdorura veprim antifungal. Për shembull, një efekt i mirë bëni drogë: clotrimazole, ketokonazolin, Terbinafine, Tsiklopiroks oksikonazol, econazole. Gjithashtu me sukses të përdorni 3% oksid salicili me 10% squfur. Në mënyrë që të merrni trajtimin e duhur duhet të konsultohet me një mjek. Specialist do të ju rekomandojmë drogë që janë të përshtatshme për ju, duke pasur ashpërsia e sëmundjes dhe të ketë një minimum prej contraindications. Trajtimet tradicionale Për trajtimin e mjekësisë inguinale atlet tradicionale gjithashtu ofron metoda efektive dhe mjetet.

Unë ju ofrojmë disa prej tyre kanë rezultuar më i mirë: Mix së bashku 20g e barit të thatë Wort Shën Gjonit, 15 g kamomil lule të thata, letër boronicë e 10 g barishte yarrow, lë eukalipt, 5 g Nga të thata lule manushaqe.. Të gjitha përzierje mirë. Hidh 1 h. L. përzierje 1 tbsp. ujë të vluar, të lënë për gjysmë ore. Strain, pi një gjysmë gotë tri herë në ditë, çdo ditë 20 ditë. A kremra dhe infuzion të drogës. Për ta bërë këtë, përzierje sasi të barabartë të suksesion të thatë me bar, yarrow, copëtuar leh lisi, farë liri. Hidh 50 g barishte për 1 litër. ujë të valë. Cover me një peshqir dhe le të paraqiten deri ftohur.

Me infuzion të ngrohtë të bërë Gadgets, wetting lëkurën e dëmtuar. Atëherë le të lëkurës thahet, vihet në melhem tuaj zinkut qelizë apo rotokan. Shpjegoni fara rrepkë në një mortajë. Hidh pak ujë, për të slurry arsimit. Lyej folds e lëkurës ilaç prekur nga infeksionet fungale. Blend, pres të njëjtin numër të buds plep dhe thupër. Hidh fërkim alkool ose vodka, hiqni një vend të errët për infuzion. Një javë më vonë, tendosje, të papërpunuara bashkëngjitni lëkurës përflakur. Muzik celandine freskëta barishte. Rezultuar slurry ishte vënë në një copë fashë ose garzë të bashkëngjitni xhepat e mikozë veç e veç 20-30 minuta.

Gjithashtu e mirë për të marrë 2 pika të shtrydhur fllad lëng celandine 1/3 c. ujë të zier. Pini kjo do të thotë 3 herë në ditë. Pour 1 tbsp. l. gjethe të freskëta grimcuar Clematis 0,5 litra. ujë të valë. Le infuzion të qëndrojnë deri nën kapuç 01:00. Pastaj e përdorin atë për kremra, bollëk wetting lëkurën e prekur. Metoda më e thjeshtë e trajtimit - një kripë e zakonshme. Shkrihet 2 lugë. l. kripë në 0,5. nxehtë për