Injeksione udhëzimet Mydocalm për përdorim


Ka shumë sëmundje në të cilat tonin e muskujve rrit. Përveç kësaj, muskujt janë të tensionuara, ata janë të dhimbshme. Ky kusht është i shoqëruar me qarkullimin e gjakut në trupin e pacientit. Këto ndryshime çojnë në rritën ënjtje dhe mosfunksionim të organeve dhe indeve, në kurriz të më të muskujve ton rritet. Ka një rreth vicioz, ju doni për të thyer përndryshe do të ketë shërim. Drug të përkryer të përballen me këtë detyrë është "Mydocalm." Injeksione udhëzimet Mydocalm për përdorim Mydocalm (Tolperisone) është një droge medicinale që relakson rritur tonin e muskujve skeletik patologjike.

Ajo punon përmes sistemit qendror nervor, pasi ajo ende nuk është e qartë. Ne e dimë vetëm se efekti terapeutik është që të përdorin Mydocalm. Ajo pengon rritjen excitability e shtyllës kurrizore dhe nervore mbaresa në muskujve skeletik, pengon transmetimin e impulseve nervore mbi të patologjik. Për shkak të këtij efekti është arritur duke relaksuar muskujt, ënjtje dhe të tërheqë ulje dhimbje. Përveç kësaj, futja Mydocalm ca injeksione lokale anestezion efektin e arritur sepse ajo përmban lidocaine. Indikacionet Mydocalm Duke pasur parasysh mekanizmin e Mydocalm veprimit, ajo është bërë obligim për kaq shumë sëmundje që lidhen me rritjen jo normale tonin e muskujve.


Është e këshillueshme për të filluar trajtimin me injeksione, dhe pastaj të kalojnë në tableta, kështu që shumica e pacientëve të fillojnë të shërohen. Udhëzime për përdorim Mydocalm-Richter listat e sëmundjeve për të cilat drogës është e caktuara: • kushtet që përfshijnë jo normale e rritur tonin skeletik muskujve të shkaktuar nga anomalitë në strukturën (strukturën) të trurit, encefalit, encefalomieliti, sklerozë të shumëfishtë, lezione piramidale, efektet e pash. • Mydocalm në injeksione jep nje efekt mirë në trajtimin e sëmundjeve të vogël fëmijëve. Kjo sëmundje karakterizohet nga pavullnetshëm (shtrënguar) paraliza e armëve dhe këmbët tek fëmijët.

Inteligjencës në këtë sëmundje vuajnë rrallë. Në Mydocalm pavullnetshëm parezë të përdoren gjatë dystonia muskulare (tonin e muskujve është e ndryshme). • Sëmundjet oprono sistem motorik në të cilën nuk është rritur tonin e muskujve, spondylitis, hernie intervertebral, dhimbje mesi, artrit, etj • Në traumës dhe ortopedi, fraktura dhe pas operacionit. • jo-shërimin e plagëve në këmbë, sklerozë të enëve të gjakut, lezioneve vaskulare, duke përfshirë diabetik, sëmundje autoimune (sëmundje Raynaud-së, reumatoid artrit psoriatic dhe, sklerozë sistemike, dhe të tjerët.) • dështime në enët limfatike dhe rrjedhjen e gjakut pas trombozë.

• Pasojat e shkeljes së innervation e enëve të gjakut, të lëkurës cyanotic në gjymtyrëve (acrocyanosis), vështirësi të përhershme në ecje, nuk përfshihet në sëmundje të tjera. Mydocalm në injeksione dhe tableta mënyrën e zbatimit të saj Udhëzimet për përdorim të Mydocalm drogës tregon se Mydocalm dispozicion në injeksione dhe tableta.
Si për të trajtuar dhe për të cilat forma e dozimit fillim i zgjidh vetëm një mjek. Në fakt, kur terapia fillon me injeksione, doza për të rritur është si vijon: administrohet intramuskulare 200 mg në ditë, e ndarë në dy faza, drogës intravenoze administrohen 100 mg një herë në ditë.

Mydocalm injektuar në venë ngadalë. Në udhëzimet për përdorim Mydocalm deklaruar se fëmijët ai është i kundërindikuar injeksione në një vit. Në tableta të rriturit Mydocalm zakonisht dhënë 150 mg dy herë në ditë. Fëmijët nën 7 doze është 5 në 10 mg per kilogram te peshes trupore ne dite. Fëmijët 7-14 vjet Mydocalm dhënë në shkallën prej 2-4 mg në kg. në ditë. Merrni tableta duhet vetëm të drogës me ushqim. Udhëzime për përdorimin e tabletave dhe injeksione Mydocalm gjithashtu liston contraindications dhe efektet anësore. Kundërindikimet: • Të injeksione nuk mund ata njerëz që janë alergjik ndaj lidocaine; • Fëmijët nën një vit; • jeni alergjik në vetvete Mydocalm ose komponentët e tij; • paralajmërojnë gratë shtatzëna dhe nënat pleqsh; Efektet anësore: • Reaksionet alergjike: kruajtje, shoku anafilaktik rrallë.

• dobësi e muskujve, presion gjaku i ulët, të përzier, parehati të barkut, ndonjëherë të vjella, dhimbje koke. • Nga futjen në Mydocalm injeksione ndonjëherë merrni ndjenja e të qenët i përgjumur ose dehje të butë, por ajo shpejt kalon. Shënim: nuk ndikon në thithjen e alkoolit, mund të kombinohet me pilula gjumi. Udhëzime për injeksione përdorimi Mydocalm në një përshkrim shumë të detajuar të gjithë: si të Mydocalm cilët janë indikacione për përdorimin e saj. Por, para se të filloni të trajtohen me këtë drogë, konsultohuni me mjekun. E dashura