Metodat e trajtimit të trupit të njeriut nga parazitet, toksina


Ajo sugjeron se në natyrë ka më shumë se dyzet lloje të parazitëve që banojnë në trupin e njeriut. Ata jetojnë në organe të ndryshme dhe madje edhe nën lëkurë, gjiri të gjitha ushqyesve ndotur gjak. Si rezultat i jetës së tyre tek njerëzit atje janë sëmundje të ndryshme që janë të vështirë për të trajtuar. Veprimi i tyre nuk është e dukshme në fillim, por ka një efekt të fuqishëm shkatërrues në trup. Këto mysafirët paftuar nuk janë në të gjitha. Për shembull, njerëzit që preferojnë ushqimin vegjetarian, ata pothuajse asnjëherë nuk ndodhin. Por të gjithë të tjerët duhet të mendojnë për nëse janë apo jo të trupit në mënyrë të relaksuar dhe në kohët përkeqësuar sëmundje kronike, nuk janë sëmundje të reja.

Pas të gjitha, ushqim i preferuar për krimbat - një shllak në numër të madh të grumbulluar në trupin e njeriut. Kur trupi është i pastër, ata thjesht nuk kanë asgjë për të ngrënë ... Kjo çështje është shumë e rëndësishme sot për shkak se shumë njerëz preferojnë të mishit ushqime të rënda si të kripur, peshku pothuajse të para, proshutë shtëpi, qumështit të papërpunuar. Jo të gjithë tërësisht të lajnë duart para se të hahet, dhe kështu me radhë. E. Pra, sot ne do të flasim për metodat e trajtimit të trupit të njeriut nga parazitet, toksina.
Çfarë ju duhet të dini në lidhje me metodat e pastrimit në shtëpi? Ka shumë sisteme të shërimin e trupit. Baza e secilit prej tyre është një metodë e trajtimit limfatike, gjak, organet e brendshme, veçanërisht zorrët.


Ajo është e depozituar në zorrë e një numër të madh të toksinave dhe mbeturinave. Gjithashtu, pothuajse të gjitha metodat e pastrimin e trupit të bazuara në respektimin e parimit të ngrënies të veçanta, agjërimit. Në këtë mirë-pastrohen duke përdorur tabelën ligët dhe vizituar palë. Para procesit të pastrimit, gjatë dhe pas saj, duhet të hani ushqim pa mish, të heqë dorë mish, enët e peshkut dhe në përgjithësi çdo ushqime të "rënda". Zgjidhni më shumë perime, fruta, arra, manaferrat, fruta të thata. Si për të pastruar trupin e toksinave, parazitet mjetet juridike popullore dhe metoda? A keni dy metodë të thjeshtë e spastrimit zorrë në shtëpi: Boil 2 litra.

ujë të pastër, të ftohtë në temperaturën e dhomës, i holluar në ujë 1 tbsp. l. 6% mollë natyral musht uthull. Hidh zgjidhje në një turi Esmarch dhe kalojnë një klizmë spastrimit. Është më mirë për të bërë atë pas lëvizjeve natyrore të zorrëve natën (në 02:00). Javën e parë të pastruar zorrët e përditshme. Pastaj, shpenzojnë javën e dytë të procedurës në një ditë. Në javën e tretë - 2 ditëve, në të katërt - tre ditë. Në javën e pestë të bëjë një klizmë dikur. Ky cikël pastrimi duhet të jetë 2 herë në vit. Një tjetër metodë e pastrimit - duke përdorur lëngje natyrale tillë spastrimit trupin e toksinave të ketë një verë të mirë dhe në vjeshtë, kur përmbajtjes shumica e frutave dhe perimeve të lartë të lëndëve ushqyese.

Për të hequr toksinave, toksina përshtaten, lëngje të freskëta rrepkë e zezë, panxhar kuqe, lakër, karrota, mollë. Përgatitja lëng duhet menjëherë para përdorimit, kështu që ajo nuk ka nevojë për paratë e humbur. Veprimi më i fuqishëm spastrim ka lëng rrepkë. Filloni duke përdorur sa duhet me 1 tbsp. l. 3 herë në ditë. Gradualisht vëllimi solli në 100 ml. në ditë. Më mirë pije lëng rrepkë për gjysmë ore para një vakt, por të jetë i sigurt për të holluar me ujë 1: 1. Nëse pini lëng pas një vakt nuk mund të jetë i holluar. Kini kujdes me këtë metodë në sëmundjet e traktit gastrointestinal. Lëng panxhar është gjithashtu shumë efektive.

Ajo duhet të pini 20 minuta para ngrënies për 1/4 filxhan. Fresh lëng lakër është shumë e përshtatshme për njerëzit që janë mbipeshë, si ajo është një mënyrë efektive për të djegur yndyrë. Ajo duhet të pini 1/4 filxhan tri herë në ditë. Lëng karrota dhe mollë mund të pini sa të doni, si para ngrënies 3-4 herë në ditë. Lëng pije duhet të jetë 1 - 2 muaj. Pas trajtim i tillë duke u përmirësuar në mënyrë të konsiderueshme, reduktuar peshën. Trupi pastruar në mënyrë efektive i përqendrimeve të mëdha të ndotësve dhe parazitëve. Këshilli. Për të ndihmuar të sjellë trupi më shumë "mysafirët e paftuar" në procesin e pastrimit duke ngrënë një grusht fara kungull në ditë.

Fara kungull janë mënyrë shumë e vjetër e provuar për të hequr qafe e parazitëve, ata janë të rekomanduara edhe për fëmijët. Ju mund të përgatisë në shtëpi një zgjidhje e shkëlqyer për krimbat nga pasardhësit. Ju do të duhet 200-300 gram fara peeled kungull, 1 tbsp. l. mjaltë natyral, sulfate magnezi (në dispozicion në barnatore). Bluaj fara me grinders kafe, derdh pluhur në një prej porcelani ose qelqi filxhan. Shto 1/3 gotë ujë të pastër, 1 tbsp. l. mjaltë. Të gjitha përzierje mirë, deri sa të qetë. Zgjidh një ditë pushimi. Hani në mëngjes në një stomak bosh, të gjitha qull me miell misri. A është pjesë e domosdoshme e vogla, përtyp tërësisht.

Ka nevojë për një orë. Pastaj, të marrë një pastrues nëpër 03:00 - sulfate Magnezi (1,5 h L. Përgatitja 1/4 filxhan ujë.). Pas 30 min. të bëjë një klizmë spastrimit. Kjo procedurë kryhet 2-3 herë në vit, me një interval - 1 muaji. pastaj, për shëndetin, ai mund të bëhet 1 herë në vit, si parandalim. Ja tani, unë mendoj se ju në mënyrë të qartë se si për të pastruar trupin e toksinave dhe parazitëve. Unë shpresoj që këto procedura të thjeshta do të ju ndihmojë për të pastruar trupin tuaj dhe të shpëtoj të shumë sëmundjeve të shkaktuara nga parazitët. Provoni këto dhe të tjera metoda, të zgjedhë atë që ju përshtatet më mirë. Pastaj shkoni në një dietë të shëndetshme dhe janë "banorët" do të heq shumicën e trupit tuaj, sepse ata do të hani asgjë.

Cheers! Svetlana,