Metodat e trajtimit të prostatitis në shtëpi


inflamacion i prostatës quhet prostatitis (kancer prostate). Hekuri po mbështet organet riprodhuese të meshkujve. Ajo është e vendosur në bazën e fshikëzës, direkt nën trupin e trupit. Sepse prostatës është uretrës. Në rast të inflamacionit, rritjet e prostatës dhe komplikon masë më të madhe ose më të vogël rrjedhjen e urinës. Prostatitis shpesh ndodh në meshkuj më shumë se 35-40 vjet. Shumica e njerëzve të tjerë të sëmurë mbipeshë, kanë volum stomak dhe njerëzit që e çojnë një mënyrë jetese i ulur. Ulur zgjatur është një shqetësim i qarkullimit të gjakut në legen.

Si rezultat, gjak stagnon, nuk është inflamacion dhe prostatës zgjeruar. Shfaqja e sëmundjeve të lidhura me depërtimit të infeksionit në trup, zakonisht nga uretrës kur ai ndezur Për shembull, nëse ju keni gonorre, Uretriti dhe kanal tjetër mund gjithashtu të bëhet i përflakur si një komplikacion pas një sëmundje të tilla si dhimbje të fytit, grip, tuberkulozi. Në këto raste, infeksioni hyn në trup dhe fillon të zhvillohet kur një kushte të përshtatshme për të. Këto kushte përfshijnë hipotermi bust më të ulët, ulur veçanërisht të zgjatur ose të shtrirë në tokë të lagur ftohtë, ekseset seksuale dhe mungesa e ushtrimit.


Nëse sëmundja nuk trajtohet në kohë për të filluar, prostatitis nuk është vetë, por ai fillon të përparojë. Ajo është e mbushur me shkelje të rënda të funksionit seksual mashkullor, dhe një rënie të përgjithshme në shëndetësi.
Në mënyrë dramatike dhe përherë të kuruar prostatitis nuk është ende e mundur. Kryer një operacioni për të hequr kancerin, ose ndonjë pjesë të saj, si dhe injeksione për reduktimin e tij shpesh janë të efektshme. Këto procedura nuk i eliminuar shkaqet e sëmundjes. Rritja dikur prostatës mund të rritet përsëri. Kjo mund të ndodhë në qoftë se njerëzit nuk ka ndryshuar stilin e jetës së tyre, për shembull, ka reduktuar peshën e saj.

Është e nevojshme për të eliminuar shkakun e sëmundjes në radhë të parë për të ndryshuar mënyrën e vërtetë të jetës. Trajtimi i mjeteve juridike popullore prostatitis jo aq dramatike sa kirurgji. Por ky trajtim sjell lehtësim të dukshëm. Në qoftë se ju përdorni metodat tradicionale në lidhje me medikamente dhe trajtimet e rekomanduar nga mjeku juaj. Kanë ju disa mjetet juridike popullore popullore dhe trajtime për prostatitis në shtëpi që mund të përdoren në mënyrë të pavarur. Supë Red Root Muzik 25 g rrënjë të freskët peeled pour 1 litër. e ujë të valë. Kalonte në një termos për 2-3 orë. Pastaj tendosje dhe pini tri herë në ditë për 1/3 filxhan para ngrënies.

Për një shije ju mund të shtoni pak mjaltë apo qumësht të freskët. Ky mjet është një trajtim më të mirë për këtë sëmundje. Përveç kësaj, ky infuzion heq trupin nga shumë sëmundje infektive si SARS, gripi, etj Majdanoz Farërat kopsht Bluaj fara të shtetit pluhur. Pastaj derdh 1 filxhan ujë të vluar 4 h. L. Fondet e marra. Boil, vlim për ngrohje të ulët për 15 minuta. Atëherë le të ftohtë dhe tendosje. Merrni supë 1 tbsp. l. 4 deri në 6 herë në ditë. Në shtëpi, ju mund të përgatisë infuzion ndryshe. Hidh 1 h. L. fara majdanoz pluhur me 1 filxhan ujë të zier cool.

Cover me një leckë dhe të lënë gjatë natës. Tendosje dhe pini 1/3 filxhan, të paktën 4 herë në ditë. Kreshmë Nëse një prej shkaqeve të sëmundjes janë mbipeshë, trajtim efektiv për prostatitis mund të jetë agjërimi terapeutik. Megjithatë, pas përmirësim do të ketë një jetë për të jetuar një mënyrë jetese të shëndetshme, të lëvizin më shumë dhe të kontrolluar peshën tuaj. Gjatë dhe pas agjërimit zhduket dhimbje gjatë urinimit, dhe shumica e simptomat zhduken prostatitis. Nëse sëmundja nuk është i rrjedhshëm, për lehtësimin e simptomave 2-3 ditë është refuzim mjaft e vakt. Më shumë uria zgjatur më mirë, por është e rekomandueshme nën mbikëqyrje mjekësore.

Balta blu nga farmaci Ky material natyror ka shumë prona medicinale. Shumë healers të rekomandojë trajtimin e prostatitis balta blu. Për ta bërë këtë, do të përgatisë një nga përbërësit e mëposhtme: krunde gruri, grimcuar për lëkurë të shtetit pluhur BUCKEYE ose pluhur të thata oysters krahë. Një prej këtyre përbërësve të shpërndarë në ujë të pastër të nxehtë, gatuaj baltën që ishte i ngjashëm me balte. Knock tortë. Tani njomet me ujë të nxehtë e një pjesë të vogël të leckë të leshtë, e vënë në zonën bigëzim ose kryqe. Në vendin e parë tortilla balte, mbulojnë shall leshi apo shall.

Në mënyrë të vendosur të sigurt. Lini një vë llapë brenda natës. Procedura kryhet çdo ditë për 10 ditë. Kjo procedurë jep efekt mjekësor dhe shpërndarjen në inflamacion të prostatës, duke lehtësuar ndjeshëm gjendjen e pacientit. Nëse ju nuk jeni në gjendje për të përdorur balta blu, ju mund të përdorni të rregullt, të verdhë. Gjithashtu mos harroni se shpejt në prostatitis shtëpi kurë është e pamundur. Trajtim efektiv është e mundur vetëm me efekte komplekse. Vetëm një përdorim gjithëpërfshirës dhe afatgjatë i barnave të rekomanduara nga mjeku dhe fondet efektive tradicionale do të arrijë shërim të plotë. Svetlana,Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!