Metodat e trajtimit të njerëzve të dobësisë


Një nga problemet më të zakonshme të meshkujve të moshës 45 vjet është i pafuqi. Pafuqi quhet impotencë mashkull dhe paaftësia e saj plotë ose i pjesshëm në intimitet seksual për shkak të mosfunksionim ngrerë. Në rast se personi kryesor një mënyrë jetese të sëmurë, dhe impotenca mund të ndodhë në një moshë më të hershme. Ne redaktuar faqe të flasim për trajtimin e njerëzve e dobësisë. Por së pari ju tregojë për arsyet e paraqitjes së saj. Shkaqet e impotence Arsyet e pafuqi larmi të madhe, të cilat kanë një natyrë fizike dhe psikologjike, dhe në disa raste të përziera.

Përafërsisht 20% e rasteve të dobësisë shkakun e sëmundjes është faktorët psikologjik.
Ndonjëherë arsye psikologjike mund të jetë rezultat i abuzimit prindëror ose të marra në trauma seksuale të fëmijërisë. Megjithatë, shkaqet më të zakonshme janë faktorët në vijim psikologjikë: stresi, depresioni, frika, vetëbesim i ulët, mungesa e dëshirës seksuale, faji. Përveç shkaqeve psikologjike janë fizike. Ato jane gjithashtu disa, por zakonisht shkaktojnë pafuqi sëmundjet e mëposhtme: dështim renal, diabeti, semundjet neurologjike, çrregullime në sistemin kardiovaskular, kanceri i prostatës, etj


Shkaqe të tjera fizike të dobësisë janë manifestime të një operacioni, i cili synon për të hequr tumorin në prostatë, dëmtimin e sistemit urinar, shpinë, legen, zgjerimit të prostatës, dështim hormonal, rrjedhje venoz. Abuzimi i alkoolit, drogës, duhanit, medikamente të caktuara gjithashtu kanë të bëjnë me faktorët fizikë që shkaktojnë zhvillimin e dobësisë. Cilat janë trajtimet për njerëzit dobësisë mund të aplikojë? • xhensen. Për të përgatitur tretësirë ​​e healers xhensen rekomandojë 3-4 cm copë rrënjë xhensen, e plotësoni atë me 3,5 litra 40-shkallë vodka.

Pastaj të lënë atë të mbush për 1 natë në terr. Ditë pas përgatitjes duhet të fillojnë të marrin para. Para se të hahet të marrë tretësirë ​​3 herë në ditë për 1 gotë. • Tretësirë ​​e calamus nga kohët e lashta të përdorura për trajtimin impotenca. Për gatim, të marrë një lugë gjelle e rrënjëve të thata të bimëve, e presin, derdh një gotë me ujë të vluar dhe të lënë në një termos 03:00. I pranuar do të thotë para se të hahet 50-100 ml 3 herë në ditë. • Merrni 30 ml tretësirë ​​të radiograms u rrit, 50 ml tretësirë ​​të xhensen, Eleutherococcus tretësirë ​​30 ml me gjemba, 50 ml tretësirë ​​të Aralia Manchurian, 50 ml tretësirë ​​e djallit të Lartë.

Likeret mund të blihen në farmaci ose krijoni të tuajën. Për vetë-furnizim ushqimi, marrin secili herbs të thata veç e veç, të prera imët, derdh alkool 40 gradë ose vodka në një 1 qind. l. Lëndë e parë në 100 ml të alkoolit dhe të lënë të mbush për 10 ditë në një vend të errët. Pastaj merr sasinë e nevojshme të substancave të tretura dhe tërësisht përzierje e tyre së bashku. Merrni këtë Liquors përzierje 30 pika 3 herë çdo ditë pas ngrënies. • Merrni 2 lugë çaj i zi, 5 ml tretësirë ​​të rrënjë të arit dhe 0,5 litra ujë. Krijoj çaj të zi mbushur në një raport prej 1 lugë çaji në 250 ml ujë dhe shtoni një rrënjë ekstrakt ari.

Mjete të gatshme në mëngjes dhe në pasdite për 1 filxhan në një kohë. Shije ju mund të shtoni mjaltë dhe limon. • Merrni 5 teaspoons e hithër, karamele mente, Wort Shën Gjonit dhe tërfil përzierje së bashku. Përbërja e krijoj bimor 1 litër ujë të zier, për 20 minuta në një termos. Tendosje. Merrni mjete të gatshme në 1 filxhan 3-4 herë në ditë. • Nëse impotenca është e rekomanduar për të marrë Wort tretësirë ​​Shën Gjonit gjysmë filxhan 3 herë në ditë në një stomak bosh. Për të përgatitur filxhan krijoj infuzion të valë ujë 1 lugë gjelle e bimëve dhe luleve të Hypericum. • Kur do ilaç tjetër impotencë. Si një pintë e qumështit apo të verës çiban 4 lugë bilokvitymy fyt për 5 minuta, të lënë për gjysmë ore, tendosje.

Merrni zierje i përgatitur 50 ml brenda natës. Duke folur për trajtimin e dobësisë duhet të them se mjekësia tradicionale është nuk trajtohet vetëm herbs. Në mbështetje të kësaj disa receta healers: • Merrni madhësinë mumje kokërr dhe përhapjen 1 lugë gjelle ujë. Kjo do të thotë që ju duhet të merrni me impotencë dhe 1 lugë në mëngjes dhe në mbrëmje me stomak bosh. Ju mund të pini lëng të freskët ose qumësht të ngrohtë. Trajtimet mbajtur nga 2 në 4 javësh. • rrit potencë përdorimin e përditshme e verdhë veze veze pule në familje, me një shumë të barabartë e çokollatë. • efektive të përdorin mjaltë natyrore, pelte mbretërore dhe ambrosia.

• aktivitetin seksual do të rrisë konsumin e oysters dhe peshk të freskët të detit. • polen e bimëve lulëzuar janë një mënyrë e madhe që stimulon aktivitetin seksual të meshkujve. Ajo duhet të mblidhen në pranverë dhe merr 1/3 lugë çaji 2 herë në ditë (në mëngjes dhe në mbrëmje). Trajtimit Impotence - 2 javë. • Vetë Healer Amyrdovlat zhytem brenda natës në qumësht Narkisit bulbs 3 dhe lyej penis përveç kokë njëpasnjëshëm llapa. Trajtim pafuqi Metodat tradicionale jep rezultatin e dëshiruar vetëm në përputhje të plotë me të gjitha rregullat dhe mbajtjen Gatim