Menu diabet - menu për ditë


Diabeti - një sëmundje të shkaktuar nga rritja e niveleve të glukozës në gjak. Në diabet trupi humbet aftësinë e saj për të metabolize glukozës për shkak të mungesës së hormonit insulinë, e cila është prodhuar nga qelizat e veçanta të aparatit pankreasit ishull. Trajtimi kryesor i sëmundjes është futja shtesë i organizmit 'zhdukur' çështje. Megjithatë Endocrinologists besoj se çelësi për Diabetes suksesshme është sjellja e drejtë. Ose më mirë - për atë që keni në tryezë. Në pacientët me diabet duhet të jetë një dietë të ekuilibruar. Ajo duhet të përfshijë doza të larta të vitaminave dhe mineraleve, naftës, mish, peshk, djathë dhe djathë.

Një numër i madh i perimeve duhet të konsumohen. Përjashtimi i vetëm është patate, ajo duhet të jetë më pak se 150 gram në ditë. Që fruta nuk është e rekomanduar rrush, fiq dhe datat. Një rol i veçantë, i dietës kursit. Të sigurojë ushqim të paktën 6 herë në ditë, që ju duhet të ketë një mëngjes të plotë, mëngjes i vonë, drekë, çaj pasdite, darkë dhe ushqimin në kohën e gjumit. Intervalet para ngrënies duhet të jetë i barabartë. Pjesë duhet të jenë minimale. Dhe në çdo rast, në diabet agjërimi nuk është e lejuar.
Ata që duan të parandalojnë zhvillimin e diabetit, unë sugjeroj menu terapeutik të diabetit - menu për ditë.


Mëngjes Sallatë Buckwheat i mbrëmjes derdh vluar 100g ujë hikërror para-larë. Merrni ujë për një filxhan bollgur. Përfundojë diçka të ngrohtë. Duke mëngjes, ju do të jetë në hikërror gati të ruajtura të gjitha vitaminat. Plotësoni atë 1/2 lugë çaji gjalpë. Për sallatë, të marrë 1/8 lakër, imët pres, sezonin lehtë me kripë, shtoni disa pika lëng limoni, kopër copëtuar dhe qepë të gjelbërta. Sezonin me vaj perimesh dhe përzierje. Mëngjes i vonë Vezë dhe djathë Cheese - 50g Vezë - 2 copë Gjalpë - 20g çikë piper i zi Majdanoz Kripe e poshtme të furçë pjatë me gjalpë, e vënë atë në feta hollë feta djathë.

Beat vezë me një lëvizje, lehtë kripë. Hidh përzierje vezë e djathë, sasi e vogël me majdanoz copëtuar dhe piper i zi. Vendi në furrë preheated për 10-12 minuta. Ushqime të gatshme janë shërbyer me diabet tryezë me një fetë të hollë buke gri. Darkë Supë me lulelakër Me 200 gram lëng mishi viçi çiban, ujit pas valë e parë derdh. Lulelakër - 150g Veza e verdhë veze - 1 copë krem ​​kosi - 1 lugë gjelle florets lulelakër kripë të çmontimit, shpëlarje nën ujë të rrjedhshëm, parboiled. Vendos lakër të përgatitur në të vluar supë dhe kuzhinier deri tenderit.

Atëherë hiqni, fshij nëpër një kullesë, shtoni viçi copëtuar dhe të heqë të gjitha supë të. Le vlim, e vënë krem ​​dhe vezë e verdhë veze, lehtë kripë. Supë është gati. Cutlets me një garniturë të perimeve për meatballs: 100 gram mish pule 100 gram mish lope 20 gram 50 gram krisur yndyrë qepë - 1/2 kokë piper kripë mish i grirë mish me proshutë dhe qepë. Shto thërrimet mbushje, kripë dhe piper. Me përzierje të specifikojë patties dhe të skuqura tyre në vaj perimesh në të dy anët. Vendoseni në një pan pjekje, të mbuluar me ujë për të bërë atë të mbuluara pak qofte dhe ata le të vënë nga 10 - 15 minuta.

Garniturë mund të gatuaj çdo perime. Merrni një karrota të vogla, panxhar një të vogël, një qepë dhe dy domate. Pritini perimet në kube të vogla. Vendoseni në një pan pjekje. Plotësoni ata me ujë, shtoni 2 lugë vaj luledielli, fletë gji dhe një luledielli pak. Shuar mbi të nxehtësisë 30-40 minuta të mesme, deri ngrënies gatuar. Mesditë Djathë tavë Cheese - Molla 200g - 2 copë Munk - Substitute 2 lugë sheqer ose fruktozës - 2 lugë vezë - 1 copë fshij djathë nëpërmjet një sitë, shtoni atë në bollgur, fruktoza. Beat vezë, mollë të prerë në shirita. Lidhu produkteve.

Vendoseni në një formë që greased dhe piqem në furrë para-nxehur deri artë ngjyrë kafe. Darkë Sallatë të zier peshk me perime 200 g fileto të ndonjë çiban detare peshk pa kripë. Për sallatë, hekura një karrota, shtoni qepë copëtuar gjelbër dhe majdanoz. Plotësoni me vaj dhe lëng limoni, kripë lehtë. Apliko për darkë. Në vend të karrota mund të marrë trangujve, domate, vetëm atëherë mos shtoni lëng limoni. Ngrënia para gjumit Në diabet, ju domosdo duhet për të ngrënë diçka para se të shkojnë në shtrat. Kjo mund të jetë kos, qumësht i thartuar pjekur, kos ose prostokvasha.

Ajo solli vetëm një enët disa nga menuja e pacientit me diabet. Ju mund të ndryshojë hikërror në bollgur, elbi, meli. Karrota lakër, rrepa, fasule. Peshku - mish pule. Molla - për dardha, raspberries, luleshtrydhe, kumbulla. Vetëm mos harroni i vetmi që sheqer, mjaltë, ëmbëlsira duhet të përjashtohet tërësisht nga dietë. Yilia,