Medicines diprospan


Mjekësi drogës diprospan - një droge që ka fituar famë për shkak se është droga që ndihmon në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Përshkrim diprospan drogës. Tipar i padiskutueshëm i drogës është se ajo është e bazuar në analog sintetik glucocorticoid, ai përcakton një ndikim pozitiv në rrjedhën e sëmundjes. Diprospan ka veti anti-inflamatore, si dhe një agjent anti-alergjik efektiv. Udhëzime për të drogës në mënyrë të qartë përcakton gamën e sëmundjeve, contraindications dhe dozen dozen, kështu që ju duhet të shqyrtojë me kujdes udhëzimet para përdorimit diprospan.

Diprospan Përbërja. Dipropionate betametasone, betametasone fosfat sodium. Përbërësit joaktive: anhidroz fosfat dibasic sodium, Trilon B, klorid sodium, polisorbat 80, nipahin, kripë karboksimetilceluloze natriumi, alkool benzili, glikol polietileni 4000, nipazol, uji per injeksione Indikacionet diprospan. Designed si një anti-inflamator për artrit, reumatizmi, dhe osteokondroza. Mund të caktuar në trajtimin e kancerit. Gjithashtu e përdorur gjerësisht në dermatologji dhe në sëmundjet alergjike. Diprospan: contraindications. Ky mjekim është një contraindication për përdorimin e mbindjeshmërisë apo tolerancës individ depo kryesore dhe shtojcave medicinale, sëmundjet e traktit gastrointestinal - ulcerat stomak, Ulçera duodenale në fazën akute.


Në osteoporozën, tuberkulozi, thrombophlebitis dhe diabetit ndikon të njëjtat medikamente. Drejtimin infeksionet bakteriale, virale dhe fungale mund gjithashtu të jetë një arsye për të refuzuar trajtimin e diprospan. Nëse ka probleme me veshkat, të tilla si nefrit dhe dështimi i veshkave, të përjashtojë mundësinë e trajtimit të drogës. Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit gratë që marrin diprospan rreptësisht të ndaluara. Efektet anësore: Diprospan. Në mënyrë tipike, drogës është zhytur mirë nga trupi, periudha e trajtimit është e pakomplikuar. Por sigurisht zgjatur e trajtimit mund të ndodhë përçarje e traktit gastrointestinal, që ndikojnë në tretje.

Kjo ndikon në proceset metabolike në trup - e peshë të tepërt. Fëmijët mund të shkaktojë ngadalësim. Në pacientët me diabet - shfaqjen e edemë, përkeqësimit të shëndetit. Vetëm një efekt anësor është çrregullimi i sistemit nervor qendror, shfaqet në lodhje tepruar, irritim, crregullimeve te gjumit, sulme ankthit dhe disponimi depresive. Si për të bërë diprospan. Produkt nuk ka për qëllim të përdoret intravenoz. Kërkesë e detyrueshme - Monitorimi i vazhdueshëm i nivelit të sheqerit në gjak, veçanërisht gjatë trajtimit të zgjatur. Gjatë rrjedhës së trajtimit diprospan e ndaluar për të kaluar vaksinimin rutinë dhe imunizimit.

Pasi arrin efekt terapeutik për tërheqjen e drogës, doza është reduktuar gradualisht si një kusht për rimëkëmbjen e duhur të trupit, si një refuzim të mprehtë të drogës mund të ndikojë negativisht në organet tuaja. Ky është një përshkrim të shkurtër të llojeve të drogës dhe përdorimin e tij. Para trajtimit diprospan, të jetë i sigurt për të lexuar udhëzimet dhe konsultohuni me mjekun tuaj. Alexander,