Oil kundër thonjtë brishtë


Thatë, i brishtë dhe ndarja e pjatë gozhdë shkaktuar nga format e indeve ristrukturimi thonjtë. Thonjtë i brishtë mund të jetë për shkak të vitaminës mangësi apo ushqim, demineralization, humbjen e gjëndrave endokrine ose zorrë. Vaj rekomandohet kundër thonjtë brishtë. Essential - ylang-ylang, limon. Perime - luledielli. Shembuj të përdorimit të naftës kundër thonjve të brishtë. Përbërësit: vaj vegjetal 1 pjesë, 2 pjesë mollë ose uthull rrushi. Përzierje vaj luledielli dhe uthull, gatuar në një përzierje të gishtave të ulëta dhe të mbajë për 3-7 minuta. Procedura kryhet çdo ditë ose dy në zhdukjen e thonjve brishta. * Përbërësit: 1 tbsp.

lugë vaj luledielli 1-2 pika e 5% tretësirë ​​alkoolike të jodit. Shto jod në vaj perimesh, dhe çdo natë para se të krevat fshij një sasi të vogël të produktit në pjatë gozhdë dhe lëkurën rreth tyre. * Përbërësit: 6/5 Art. lugë vaj luledielli. Nxehtësia vaj luledielli në një banjë me ujë, pour atë në një disk dhe të fusë në majë të gishtave në gozhdë zhytur plotësisht në vaj të ngrohtë. Bath thith për të paktën 5 minuta, pastaj fshij lëvizjet masazh vaj mbetet në hapësirë ​​okolonogtevogo. Efekti pozitiv është zakonisht i dukshëm pas disa procedurave: ka shkëlqejë thonjtë janë më fleksibile, elastike në efekte të jashtme negative dhe kështu me radhë.


d. banjot e naftës të mjaftueshme për të bërë 1-2 herë në javë. Ju lutem vini re! Duhet të theksohet se shkaqet e thonjve brishta mund të jenë sëmundjet e organeve të brendshme. Shumë shpesh bëhen pjatë gozhdë kushtet brishtë patologjike e gjëndrës tiroide. Pra, trajtimi i suksesshëm i thonjve do të jetë i mundur vetëm pas normalizimit të funksionimit të trupit. * Përbërësit: 6/5 Art. lugë vaj luledielli, 1 tbsp. lugë shtrydhur lëng limoni. Nxehtësia vaj vegjetal në një banjë me ujë, shtoni lëng limoni, pastaj derdh përzierje në një disk dhe të fusë në majë të gishtave për 10-15 minuta.
Frekuenca e kësaj procedure kozmetike 1-2 herë në javë. * Përbërësit: 5.

lugë vaj luledielli 5-10 pika e zgjidhjes së naftës së vitaminës A. vajit vegjetal Heat në një banjë me ujë, shtoni një zgjidhje të vitaminës A, pastaj derdh përzierje në një disk dhe të fusë në majë të gishtave për 10-15 minuta. Banja dhe gjalpë i thonjve brishta përsëritet 1-2 herë në javë.