Oil humbje e flokëve


Që filloi një humbje e shpejtë e flokëve zakonisht mësojnë pasi grooming duke parë një numër të madh të tyre në krehër, ose mbi një jastëk kur flinte. Nëse ju bëni atë në lëkurën e kokës mund të marrin një apo më shumë pika të zhveshur, në këtë rast filloi restaurimin. Humbja e flokeve - nuk është vetëm një problem kozmetike, kështu që të jetë i sigurt për të vizituar mjekun për të krijuar arsyet e duhura. Ndër këto të fundit mund të jetë një shumëllojshmëri faktorësh, çrregullime hormonale, stresi, trauma emocionale, tendencës tepruar për meditim dhe reflektim të pafrytshme, eksitim, humbjes së gjakut, pirja e duhanit, përdorimit të drogës, dhe kështu me radhë.

d. Humbja e flokëve mund të jetë për shkak të përkeqësimit të tyre, mungesa e mineraleve (hekur, sulfur, vitaminë A, zink, bakër, kalium, magnez) dhe probleme të tjera. Ajo është e shoqëruar shpesh nga disa "perestrojkës" faza në zhvillimin e trupit -. Periudhës së rritjes intensive, shtatzënisë dhe kështu me radhë N., Dhe zhvillon anemi, ndonjëherë - vegjetarianë dietë të paekuilibruar. Humbje e flokëve vaj mund të zgjidhen midis thelbësore - bergamot, f, kedri, grejpfrut, livando, qiparisit, qepë, ca balsam, oe limon, lovage, i urtë, piper, dëllinjë, portokalli, majdanoz, trumzë, rozmarinë, HOPS, yarrow; ose bimë - kakao, misri, bajame, ullinj, luledielli.


Shembuj të përdorimit të vajrave në flokët tuaj. * Përbërësit: 3 tbsp. l. gjalpë kakao, 2 tbsp. lugë të thata herbs rozmarinë. Performance: Hidh rozmarinë filxhan ujë të valë dhe të lënë për 40 minuta, pastaj tendosje. Shkrihet gjalpë kakao në një banjë me ujë dhe të lidheni me infuzion bimor. Rub pjesë e kokës dhe të aplikoni një sasi të vogël të saj në flokë për 2 orë para se të lahet, të vënë një dush kapak dhe peshqir uteplyte plastike. Lahen flokët shampon tuaj të rregullt. Maskë rekomandohet për humbjen e flokëve 1 -. 2 g Per javë. * Përbërësit: vaj 40ml luledielli, 40 ml i etanolit, 40 ml lëng fllad-shtrydhur e qepë, 40 ml lëng mishi i leh shelg (1 lugë ëmbëlsirë e leh në 200 ml ujë të valë).

Performance: lidhë të gjitha komponentët do të thotë në një enë qelqi. Përbërja rezulton është i ruajtur në frigorifer, një sasi e vogël e derdhur përzierje vetëm para përdorimit për ta bërë atë pak ngrohur. Para se të përdorni një enë të vogël me vaj do të thotë të fuqishëm të dridhen. Fshij përzierje në lëkurë e kokës çdo ditë të tjera në shfaqjen e rezultateve të qëndrueshme. * Përbërësit: 400 g rrënjë rodhe melchennoho (rodhe) 100 ml ulliri ose vaj bajame. Performance: copëtuar rrënjët rodhe derdh vaj perimesh, të lejojë që të qëndrojë për 10-12 ditë, pastaj të kalojnë në enë në një zjarr të ngadalshëm, të sjellë një çiban, vlim për 15 minuta dhe tendosje.

Vaj terapeutik vënë në lëkurë e kokës për 1-2 orë para se të lahet. Pije shampo të rregullt. * Përbërësit:. 50 ml e naftës pluhur, 1 lugë lugë gjelle fllad-shtrydhur lëng limoni. Performance: Shto në pluhur lëng limoni të naftës dhe ngrohjes përzierje në një banjë me ujë për 40-42 gradë. Zhytur në përzierje të ngrohtë e shtupë pambuku dhe vaj fshij në lëkurë e kokës. Pas aplikimit përbërjen të veshin plastike kokë dush kapak dhe katin e - kapak thurur leshi ose peshqir. Pas 02:00 hequr shtresa izoluese, shpëlarje flokët me shampon dhe pije me ujë acidifikuara (1 tbsp.

lëng limoni 1 litër e ngrohtë zier ujë). Procedura duhet të kryhet 1-2 g. Për një javë me humbjen e flokëve. * Përbërësit: 1 tbsp. lugë e naftës pluhur, 1 tbsp. Lugë 96% etanol. Ekzekutimi: Mix përbërësit dhe e përdorin për fërkim në lëkurë e kokës. Fërkim massaging mbajtur. Procedura kryhet çdo ditë për 2-3 muaj. * Përbërësit: 1 pjesë barishte yarrow, 10 pjesë të vajit të ullirit të ftohtë të ngutshme. Performance: shteti i butë për të fshij yarrow barishte, e plotësoni atë me vaj ulliri dhe të lënë për rreth dy javë. Aplikoni vaj ekstrakt të përditshme fërkim kokës me areata grup. * Përbërësit: vaj esencial i bergamot.

Ekzekutimi: Aplikoni disa pika vaj esencial të bergamot në majë të gishtave dhe lëvizjet intensive fshij kokës larë. Pastaj kreh flokët tuaj në të gjitha drejtimet me një furçë të butë. Procedura zbatohet me humbjen e flokëve pas çdo shampo në daljen e rezultateve të rëndësishme. Ju mund të pasurojë bergamot thelbësor shampo të naftës që ju zakonisht lehë