Pronat vaj ulliri përfitim


Afreske, piktura, piktura mozaik u hoqën dhe të ruajtura në këtë ditë smoothness e lëkurës dhe të flokëve, sytë të ndritshme bukurive mesdhetare - të grave greke dhe rymlyanok. Jo prapa to spanjollet dhe frëngjisht. Situata në botë sot është se - njerëzit, ushqim dhe kulturë të vetë-kujdesit të cilit është vaj ulliri, janë pamja më i pastër dhe i tregojnë më mirë shëndetësore se sa ato vende ku vaj ulliri ende nuk është i pranishëm. Por njerëzit të mësojnë shpejt - dhe tani vaj ulliri mund të shihet në të gjitha tregjet botërore. Ajo është përdorur në, ndonëse me ngurrim, sepse ajo ishte me të vërtetë në dispozicion vetëm 15 vjet më parë.

Vetëm mos rasprobovali më shumë ... Si it shërim të tillë për ne, ju do të mësojnë nga artikullin "vaj ulliri -. Pronave të përfitojnë" Shëndet i dhe vaj ulliri ushqyese krijon praninë e një sasi të mjaftueshme të vitaminave esenciale (p.sh., E, D, A). Gjithashtu, ullinjtë janë polyphenols, të cilat janë antioksidantë natyrore. Prona unike e vaj ulliri për vizion, ajo mund të përmirësojë tonin e lëkurës dhe për të mbrojtur atë nga efektet negative të mjedisit, të parandaluar plakjen e qelizave, zbutur dhe ushqyer lëkurën e trupit dhe fytyrës, forcimin e flokëve dhe thonjtë.


Të gjitha këto prona janë identifikuar dhe testuar për shumë një banorë moderne të planetit. Për shembull, përfitimet e vaj ulliri në kozmetikë mund të testohen gratë plotësisht moderne. Më lejoni t'ju jap një recetave pak. Vaj ulliri si një kozmetike për fytyrën Së pari, vaj ulliri është përdorur si një locion mbartës kozmetikë, e cila pasuron lëkurën me vitamina. Për këtë qëllim, ajo është e nxehtë në një kontejnerë porcelani në një banjë me ujë ose në mikrovalë për ta bërë atë të ngrohtë. Fshij fytyrën, qafën dhe zonën sy zhytur në vaj me një shtupë pambuku. Lini naftës në fytyrën tuaj për njëzet minuta deri në pesë minuta e lëkurës thatë dhe me vaj, del me të larë me ujë të ngrohtë, fshij fytyrë tonik bezspyrtoviy të preferuar.

Së dyti, përdorni një recetë e përjavshme e çuditshme maskë bukuritë Greqinë e lashtë. Mix në sasi të barabartë të mjaltë, vaj ulliri dhe nenexhik, të mbajë në frigorifer për 10 minuta, aplikoni në fytyrë për pesëmbëdhjetë minuta. Me maskë në fytyrën tuaj më të mirë gjumë, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Lëkurë është e madhe "protoniziruetsya" dhe fitojnë vështrim të ri. Së treti, vaj ulliri - një ilaç i madh natyror për rrudhat e fytyrës dhe moshës në sytë dhe buzët. Për të kaluarën ku përfitimet e vaj ulliri për fytyrë është e theksuar! Ne ju rekomandojmë që të aplikoni atë të ngrohtë për këtë zonë dy ose tri herë në javë gjatë natës ndërsa butësisht patting gishtat e lëkurës.

Vaj ulliri si një kozmetike për flokët Problem ndarje zgjidhet përfundon përdorimi i rregullt flokët maskë flokët për recetë e mëposhtme. Furçë dhëmbësh apo flokëve furçë bojë të aplikoni në lëkurën e kokës dhe flokët me vaj ulliri të nxehtë, fërkim dhe fërkoni atë me. Vihet në një celofan dush kapak, të përfundojë pendë tuaj kokë apo një shall leshi. Maskë aplikoni nga tridhjetë minuta para se të larë, pastaj lani flokët tuaj si zakonisht. Për furnizimin e flokëve duke përdorur pesë lugë vaj ulliri të përzier me një lugë lëng balsamic ose uthull të tjera natyrore (përshtatje dhe lëng me lagjet limon) dhe vezë e rrahur.

Imponojnë maskë para se të larë kokën për 10 minuta. Pas shpëlarje shampo dhe flokët në mënyrë të zakonshme, ju do të vini re se si përfitimet e madhe e vaj ulliri për flokët, sepse ata do të bëhen smoothness të jashtëzakonshme dhe silkiness. Vaj ulliri si një manikyr kozmetike Gishtat më të ulëta në vaj rehatshëm për 12-15 minuta Numri i bilanceve të përditshme naftës dhe fshij në gishtat trupë gozhdë derisa absorbohet plotësisht. T'i vrasë me një ind pas 5 minutash se atje nuk janë të turret. Pronat Olive Oil Trupi Fshij vaj ulliri të rafinuar në lëkurë pas një dush.

Ajo do të sigurojë toning dhe efektin Firming, t'i jepte smoothness dhe butësi. Një gotë vaj ulliri me 10 pika ekstrakt jasemini aromatike, ylang-ylang dhe livando derdh në vaskë dhe shtrihem njëzet minuta.
Bjeri trupin me një peshqir jo, spolaskivaya. Krem shumë e natyrshme për parandalimin shënojë shtrirje të indit lidhor në bark dhe kofshë vjen nga një përzierje e vajit dhe lëng limoni ose lëng aloe në pjesë të barabarta. Rigjenerimi i lëkurës është rezultat i përqëndrimeve larta të vitaminës E në përbërjen e tij. Dëgjoni këshillën tonë, dua kujdesur për veten e tyre duke përdorur vaj ulliri dhe rezultati mund të tejkaloj të gjitha pritjet.

Ullinj të kujdeset për bukurinë tuaj dhe shëndetit! OlgaW,