Përfitim gjalpë dhe dëm


Në botën e sotme, dëshira për të ngrënë ushqim të shëndetshëm është e justifikuar. Mjedisi i dobët, mungesa e kohës për aditivëve normale gatim në shumë produkte të ndryshme - e gjithë kjo na bën si i vëmendshëm për dietën e tij, sepse shëndeti është ende një vlerë e madhe njerëzore. Por ndonjëherë kategorizuar si njerëz të ushqimit junk kanë tendencë për të atribuojnë produkte shumë të nevojshme. Një nga këto produkte është gjalpë. Mbi efektet e tij të dëmshme në trup dhe foli dhe shkroi shumë, dhe shpesh njerëz shumë të zgjuar, shkencëtarët dhe mjekët. E gjithë kjo çoi në një shumë të njerëzve, sidomos të seksit të drejtë, duke parë shifrat e tyre, përjashtuar tërësisht ushqimin e dhënë nga dietën tuaj.

Megjithatë, jo të gjithë aq keq në vaj? Le të shikojmë në pro dhe kundër në faqen tonë në artikullin "Gjalpë:. Përfitimit dhe dëmit" Në bazë të të dhënave të marra në studimin e gjalpë, shkencëtarët britanikë kanë kujdestarinë, atë që është një shkak i madh i akumulimin e kolesterolit në gjak, e cila nga ana shkakton atherosclerosis dhe sëmundje të ndryshme kardiovaskulare. Megjithatë, jo të gjithë shkencëtarët e mbajnë këtë pikëpamje. Shumica e nutritionists dhe mjekët besojnë se gjalpë - një e nevojshme dhe të dobishme për produktin e njeriut, por ajo duhet të merret në përputhje me norma. Shkalla e konsumit të gjalpë dhe përbërjen Futje minimale ditore e gjalpë për person të rritur të shëndetshëm duhet të jetë 10 gram maksimal - 30 gram.


Çfarë shpjegon përfitimin që jep gjalpë? Gjalpë përmbajnë të tilla të dobishme dhe të nevojshme për përbërësit e njeriut: acid yndyror proteinat; acid oleik; karbohidratet; * Vitaminat A, D, E, PP; Vitamina B; * Hekur, mangan, kaliumi, kalciumi, fosfor, magnez, bakrit, sodium, zink. Vitamina E, e cila në numër të madh të përfshira në gjalpë të nevojshme për të ruajtur bukurinë dhe për të përmirësuar lëkurën, qimet dhe thonjtë; Vitamina A është përgjegjës për vizion, të lëkurës dhe mukozës; Vitamina D është jetike për ne që të ketë eshtra të shëndoshë dhe të dhëmbëve. Që vitamina E, A dhe D është yndyrë tretshem, ata janë trupi mirë përdor atë në praninë e yndyrës natyrore.

Përfitimet e gjalpë për të njeriut Gjalpë është një ushqime shumë kalori të lartë (1 gram përmban 7,29 kalori), por në qoftë se ju përdorni atë në një sasi të vogël, kjo do të shtoj vetëm për forcën e trupit tuaj dhe vitalitet, dhe është një burim i madh natyror i vitaminave, mineraleve dhe ushqyesve të tjera. Në një kohë kur kjo është e dimrit, të jetë i sigurt për të ngrënë gjalpë: në mëngjes, para se të shkojnë jashtë në të ftohtë, hanë shumë pak i produktit - dhe ju mund të sigurtë të mbrojtur veten nga hipotermi. Kjo për praninë e acideve yndyrore gjalpi, të cilat janë burim energjie dhe ndihmojnë ngrohur trupin.

Yndyrna gjenden në gjalpë, kontribuojnë në mbajtjen qelizat tuaja të trupit, sidomos qelizat e trurit dhe të indeve nervore. Nëse fëmija juaj ka prapambetje mendore, ul aftësinë intelektuale, ai filloi të dobët në shkollë, në trupin e tij mungon yndyrë, kështu që menjëherë të përfshijë në racionin e saj të përditshme të gjalpë. Ata njerëz të cilët kanë ndonjë sëmundje gastrointestinale nuk mund të hani zëvendësues gjalpë për shkak të tyre transzhyriv se nivelet Rritja e insulinës, të reduktojë normën metabolike, dhe përgjithësisht e keqe për të gjithë trupin.

Pra, le pak, por më mirë të përdorni një produkt natyral. Nëse vuani nga një Ulçera në stomak dhe 12 Ulçera duodenale, edhe 20 gram gjalpë çdo ditë do të ndihmojë të shëruar ulcerat. Me pak fjalë, pavarësisht dëmit që mund të ofrojnë gjalpë, ajo është - një ndihmë e madhe në luftimin e infeksioneve virale, ftohjet sezonale dhe probleme të ndryshme të frymëmarrjes. Norma ditore e konsumit në këto situata mund të rritet në 60-70 gram. Prania e naftës në acid oleik (përqindje e naftës në 40%), ndihmon për të normalizuar nivelin e kolesterolit, të përmirësojë proceset metabolizmin yndyrë, të shtypur aktivitetin e qelizave të kancerit.

Pra dëgjuar argumente shkencëtarët nuk kanë nevojë për të eliminuar menjëherë nga produkti dietë, por duhet - Doktor
oskonalno kuptojnë ata, dhe për të sqaruar nëse kjo do të dëmtonte prej saj dhe të mos jetë produkt i dëmshëm në disa rrethana, por i dobishëm për të tjerët! Të jetë vigjilent dhe të shëndetshme! Koshka611,