Maskat se si për të bërë një maskë të fytyrës dhe flokëve


Shëndetshëm të rinj dhe të fytyrës të lëkurës - ëndrra dhe synimi i çdo gruaje i pastër. Por në mënyrë që të kthehet ëndrrën tuaj për të kryelartësisë suaj nuk duhet të ketë kohë, përpjekje dhe materiale kostot shumë. Përveç kësaj, ajo është gjithashtu një proces i këndshëm që do të ju sjellë kënaqësi. Merrni një orë e gjysmë dy ose tri herë a Procedurat maska ​​javë mbulesë, dhe një muaj më vonë korr frytet e përpjekjeve të tyre në formën e komplimente të tjerëve. Nëse doni të mësoni por nuk e di se si për të maskuar si të bëni një maskë të fytyrës dhe flokëve? Mos u shqetësoni, ne do të tregoj faqen edituar, dhe ju do të mësoni si të bëni ato. Mënyra më efikase dhe të volitshme për fytyrën dhe flokët janë në çdo familje.

Maska shtëpi të shëndetshme dhe më efektive produktet dyqan nuk përmbajnë kimikate të dëmshme dhe të koncentroheni e flokëve, ju mund të bëni vetë. Si për të bërë një maskë fytyrën? Nëse ju duhet të dini është se Facials ngrohta janë të mira për fortifikimit të tij dhe pastrim. Është e dëshirueshme që të imponojë ato pas steaming lëkurës dy herë në javë. Maskë të ftohtë rrit elasticitetin, shtrëngimi dhe të reduktuar rrudhat. Ata janë bërë vetëm një herë. Maskë qartë fytyrë me kripë dhe mjaltë. Për të bërë një maskë, të marrë një bandë e kripës jo shumë të hollë, të tipit në 15 g mjaltë. Butësisht fshij një përzierje e fytyrës. A nuk e mbani të gjata - tre minuta është e mjaftueshme.


Ai do të lajë tërësisht me ujë të nxehtë dhe pije Calendula qetësues dhe kamomil supë. Mos e fshij lëkurën vetë duhet të thahej. Kjo vlen për të gjitha lëngjet e mishit si shpëlarje. Ujit kastravec - zbutës më i mirë kombëtar. Feta kastravec me lëvozhgë pour vodka. Dy javë ujit kastravec i gatshëm për të qetësohem. Rinovimin fytyrë dhe ekstrakt qafë ngjyrat nga mjaltë bli bli. Grease, të mbajë për 15 minuta. Ditën tjetër përsëri. Maskë e bajame grimcuar, e verdhë veze veze dhe glicerinë ndihmojë të reduktuar rrudhat. Nga djegien nga dielli dhe të ndihmuar nga obvitryuvannya provuar ilaç popullore - vezë e verdhë veze të papërpunuara.

Merrni verdhë veze palme, furçë fytyrën. Pasi e verdhë veze ndërpreu dhe dries, shpëlarje. Freckles Znebarvyt rrënjë rrikë. Në një slurry vënë në ditën e pranverës. Maskë nxehtë me vajrat: ulliri, embrion gruri, u rrit hips, buckthorn kënaqur ushqyesve të lëkurës. Bagëti të naftës dhe kamomil qafe e puçrra fytyre dhe inflamacion. Gjithashtu të ndihmojë lëng boronicë dhe kulpër me tul. Si për të bërë një maskë e flokëve? Rekomandimet: • Të marrë jo më shumë se një herë në javë për të shmangur mbushje e tepërt yndyrë dhe flokët. • Për maksimale të mbajë tidying maskë e flokëve në shtëpi për gjysmë ore.

• Për të rritur efektin, mbulojnë kokën tuaj - për të ngrohtë maskë absorbohet shpejt. • Lani kokën duke përdorur shampo dhe pas maskave me vajra, lani dy herë me shampo. Sour maskë shëndetësor shndrit flokët tuaj, bukurinë dhe shkëlqimin pas aplikoni maskë qumësht kosi ose dhallë. Bëni këtë maskë vetë të parakohshme! Merrni kos në temperaturën e dhomës dhe të zbatohen në mënyrë të barabartë në të gjithë kokën. Masazh kokës, fshij kos rrënjësisht. Maskë bërë e majonezë Kjo maskë është e dobishme në mot të ftohtë, ajo moisturizes flokët. Në rrënjët e flokëve, aplikoni majonezë (pa flavorings ose preservatives).

Mask Mix yolks vezë 2 yolks vezë, shtoni pak ujë dhe furçë flokët mbi të gjithë gjatësinë. Del me të larë pas gjysmë ore. Maska e flokëve me lëng të freskët dhe vezë yolks 100 g përzierje të freskët lëng, shtoni dy yolks vezë dhe 5 g xhelatinë. Si të përdorni lëng - të vendosë për veten tuaj: • lëng i mollë kosi do të shtojë të shkëlqejë dhe të njom vitamina dhe mangan, kalcium, hekur, të cilat do të forcojnë dhe të rivendosur strukturën e flokëve. • Lëng limoni përmban shumë minerale dhe vitamina dhe të ndihmojë për ta bërë shkëlqim shurdhër flokëve. • Një përzierje e alfalfa dhe materiale të mbushur lëng karrota e nevojshme për furnizimin e rrënjëve.

Këto lëngje mund të përdoren çdo ditë, në mënyrë të konsiderueshme të përshpejtojë rritjen e flokëve. • lëng kastravec është kalium shumë e vlefshme dhe vitamina. Flokët tuaj në veçanti kërkojnë një kombinim të elementeve natyrore që janë në lëng kastravec. Ajo parandalon humbjen dhe ndarjen e flokëve, nxit rritjen e tyre. • Lëng bollshme piper jeshil