Maska nga mjalti fytyrës në shtëpi


Mjalti është burim i të gjitha ushqyesve të mundshme: vitamina, acide organike, sheqerna, minerale, enzima, etj Dhe më e rëndësishmja - të gjithë përbërësit janë në një gjendje të ekuilibruar mes tyre. Për shkak të kësaj mjalti ka veti unike të cilat janë përdorur me sukses për parandalimin dhe trajtimin e shumë sëmundjeve, si dhe në kozmetikë. Jo në maskë kot me mjaltë fytyrës në shtëpi duke përdorur jo vetëm nënën tonë, por gjyshja e tij. Tani shumë prej nesh rozledachily, duke u mbështetur në industrinë parfum dhe krejtësisht të padobishme. Produkti i përfunduar është i mirë, sepse ai është i përshtatshëm për t'u përdorur, të ruajtur atë më gjatë përmban përbërës të ndryshme të dobishme, sipas përshkrimit në paketim.

Me këtë askush nuk e konteston, por ne plotësisht të harrojmë se ata paraqesin asnjë parfum, stabilizant, preservatives dhe shumë eksipiente tjera, të cilat nuk janë me të vërtetë një efekt i dobishëm në lëkurë. Edhe pse ky prodhues disi i heshtur. Por përsëri në temën tonë, konsiderojnë se maska ​​në shtëpi mund të jetë i gatuar me mjaltë sipas tipit tuaj të lëkurës dhe problemit aktual. • Për furnizim ushqimi, pastrimi, përmirësimin e bilancit të ujit. Merrni 1 tbsp mjaltë të lëngshme, shtoni 10 pika lëng limoni të freskët, nxitje, gradualisht pour bollgur (bollgur) rreth 2 lugë


për të marrë një slurry homogjene, pastaj të aplikojnë atë në fytyrën tuaj, të lënë për 20 minuta. Hiq maskën duke përdorur një tampon ngjyhet në ujë të ngrohtë.
Procedura Ngarko duhet të jetë compress cool. • Për lëkurë të thatë. Një copë bukë pour qumësht të nxehtë (30 ml), të lënë për 5 minuta, pastaj shtoni mjaltin (1 lugë gjelle) verdhë veze 1 veze, zgjidhje të naftës e vitaminës A (1 ml). Përzierje të gjithë përbërësit, të vënë në lëkurën tuaj dhe të lënë për 20 minuta. Lani maskë duhet të ngrohtë ujë. • Soothing Mask. Beat 1 vezë e verdhë veze, shtoni 1 tbsp bollgur dhe mjaltë (1 lugë çaji). Përzierje rezultuar, përzierje, pastaj aplikoni një shtresë e hollë në fytyrë duke përdorur një tampon.

Pas 15 minutash, pije me ujë të ngrohtë. • Për t'u kujdesur për lëkurën me vaj. Ju do të duhet: djathë (2 tbsp), mjaltë të lëngshme natyrore (1/2 tsp) 1 vezë. Të gjitha përzierje, mundi, aplikoni në fytyrë. Pas 20 minutash, pije me ujë të ngrohtë dhe pije me flladin. Qëllimi - hidratues, toning, duke e ngushtuar poret. • Të ushqyerit dhe të sigurojë freski. Nxehtësia mjaltë në një banjë me ujë (2 lugë), shtoni copëtuar krunde gruri (2 tbsp) lëng limoni 1/2. Përbërësit përzierje mirë. Përzierje është vënë në lëkurë. Pas gjysmë ore, pije me ujë. Ju mund të aplikoni për çdo lloj të lëkurës.

• Për pushtet, hidratues, zbardhjen. Nevojë djathë të lëngshme dhe mjaltë në proporcione të barabarta (3 lugë). Të gjitha përzierje mirë. Përzierje rezultuar ishte vënë në fytyrë, pas 20 minutash, pije me ujë të ngrohtë. Mbajtësit maskë mund të përdorni çdo lloj të lëkurës. • Në mënyrë të ngjashme, për çdo lloj të lëkurës është i përsosur "maskë e rëndë." Ju do të duhet: mjaltë, qumësht të tërë, lëng i freskët shtrydhur limoni. Me vetëm të marrë 1 lugë çaji plus 1 whipped vezë e bardhë. Të gjitha përzierje mirë dhe shtoni "Hercules" bollgur (për dendësi). Le përzierje të qëndrojë për një grimë (thekon bymehet) dhe të aplikojnë atë në fytyrë.

Pas 20 minutave maskë pije me ujë të ngrohtë. • Dhe ju doni të dini se si për të përgatitur maskë të fytyrës në shtëpi me mjaltë për plakjen e lëkurës?! Të gjitha prsoto. Mjaltë të përziera në proporcione të barabarta me një prej bimëve llapa: Arnica, kamomil, hithër, delli dhe luleradhiqe gjethe, nenexhik, i urtë. Slurry e bimëve mund të zëvendësojnë lëng rrushi. Përzierje rezulton është aplikuar në fytyrë pas 20 minutash larë off me ujë të ngrohtë. • kimik, flokë-flokë, lëkurë të butë. Gjysmë mjaltë 1 tbsp. dhe lugë 2 lugë vaj ulliri vënë në Kinë dhe të mbajë për ngrohje të ulët për 3-5 minuta nxitje, pastaj përzierje të ngrohtë në fytyrën tuaj.

Pas 20 minutave maskë pije me temperaturë dhome ujë. • Për të shtuar freskinë dhe zgjerimin ngjyra. Ju do të duhet: 1 vezë e verdhë veze, 1 lugë gjelle lëng të freskët karrota, 1 tsp mjaltë të lëngshme. Të gjitha komponentet që ju duhet të përzierje, aplikoni në fytyrë. Pas 15-20 minuta pije maskë nuk është ujë shumë të ngrohtë. Ballë për ballë me mjaltë të freskët është i mirë-krijuar, por përveç largimit të tyre mund të shtoni locion mjaltë: • fytyre. Në lëng të freskët kastravec (200 ml) i holluar 1 lugë çaji mjaltë. • lëkurë të ndjeshme. Në 200 ml qumësht i ngrohtë 1 st.l holluar mjaltë. Si të përdorni: Fshini fytyrën pas larjes mëngjes dhe në mbrëmje.

Pas 30-40 minutash locion duhet të del me të larë me ujë në temperaturën e dhomës. Kundërindikimet Facials mjaltë • jeni alergjik në mjaltë dhe prodhimeve të bletëve; • stars «kapilar" për person; • hirsutism (model mashkull rritjen e flokëve); Të jetë i kujdesshëm i sëmundjeve të tilla: diabeti, astma, dermatit atopic, të gjitha sëmundjet e shkaktuara nga vonesa e karbohidrateve në trup. Ne rekomandojmë përdorimin shtëpi gatuar me maska ​​të mjaltit janë shpesh 1-2 herë në javë, por ka kufizime. E gjitha varet nga lloji lëkurës, nëse ajo është e ndjeshme, procedura është kryer më rrallë, të tilla si çdo dy javë.

Alex,