Maska për Sy në shtëpi


Lëkura rreth syve është më delikat dhe të pambrojtur. Rrudhat e para - "këmbët në anët e syve", - ka një cep të syrit. Dhe të gjithë për shkak se zona syri është gjithmonë e thatë, sepse ajo i mungon gjëndra dhjamor. Për këtë arsye, zonë shënuar kërkojnë produkte të veçanta dhe të butë të kujdesit. Mënyra më e mirë për t'u kujdesur për të lëkurës vajra të tilla të përshtatshme bimore - ulliri dhe luledielli. Maskë Syri në shtëpi: 1. Përgatitja e 20 ml vaj luledielli i papërpunuar dhe 1/2 orë. L. lule bli, të thata majdanoz dhe kamomil lule. Përzierje e bimëve derdh 200 ml ujë të vluar dhe të lënë deri lëngshme ka ftohur në rreth 40 gradë, pastaj tendosje dhe shtrydh bimeve.

Zhytem në infusions bimor palosur në shumë shtresa të napë, shtrydh atë një pak pak dhe bashkëngjitni të moshave 20 minuta. Pasi ta hiqni fshin garzë, zonë sy për të aplikuar për të njëjtat swabs pambuku kohë ngjyhet në vaj luledielli. Trajtimet e mëposhtme bukuri shpëlarje fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë dhe pastaj të ftohtë. 2. Ju do të duhet 50 ml ulliri ose vaj luledielli i papërpunuar. Nxehtësia vaj vegjetal në një banjë me ujë. Por vini re - vaj për lëkurë të thatë rreth syve nuk duhet të jetë e nxehtë të mos dëmtojë delikate lëkurë të hollë qepallë. Dy pjesë të përbërë nga 5 - 6 shtresa të garzë zhytem në vaj të nxehtë, e vënë në sy, e vënë shtresa e lartë e leshi pambuku dhe rroba mëndafsh apo peshqir.


Pas 10 - 15 minuta, pije me ujë të ftohtë. Në përfundim, të përfundojë në copë napë e akullit dhe fshij linjave masazh qepallat. Mary