Maska për lëkurë të thatë në shtëpi


Në përgjithësi, çdo lëkurë, pavarësisht nga lloji, kërkon spastrimit, hidratues dhe të ushqyerit. Kompozime Nizheprivodimye përmbajnë përbërësit natyral, duke përfshirë vajra, ekstrakte, etj, të përshtatshme për pastrim të butë dhe të ushqyer lëkurën e shëndoshë të çdo lloji. Nëse thatësi ose lajka e lëkurës e theksuar apo e komplikuar ndonjë problem dermatologjike, është më mirë për të përdorur mjete të specializuara. Vajra e rekomanduar: Essential - portokalli, bergamot, barbarozë, mandarin, dëllinjë, u rrit, palisandër, kamomil, pisha; perime - vaj, kakao. Pastrimi maskë për lëkurë të thatë: 1. Përgatitja 1 orë.

l. frutash i shtrydhur apo lëng perimesh, 1 ch. l. gjalpë kakao dhe 1 lugë. l. qumështi i kondensuar. Shkrihet gjalpë kakao në një banjë me ujë dhe të lidheni me qumështin e kondensuar dhe lëng. Aplikoni në përbërjen nominale në linjat masazh për pesëmbëdhjetë minuta. Shpëlaj me përzierje me ujë të ftohtë. Kjo maskë gjithashtu ushqen lëkurën e të gjitha llojeve. 2. Mix 1 tbsp. l. vaj ulliri me 2 tbsp. l. kripa e detit. Përdorni përzierje gatuar si një pastrim për të pastruar lëkurën dhe poret e grimcave të vdekur. 3. Përgatitja për 1 h. L. beeswax, vaj ulliri, yndyrë pule ose kockave, 300 ml lëng fllad-shtrydhur me shalqi, 150 ml të alkoolit salicyl, 60 g bajame, 50 ml i glicerinë.


Hidh e kernelit e bajame me ujë të valë dhe pastaj pastrimin e tyre nga lëkura. Kjo mund të bëhet shumë më shpejt nëse bajame ngjyhet për të derdh me peshqir të trashë leckë, përfundojë atë dhe fshij fuqishëm. Si rezultat i këtyre veprimeve duhet të ndajë lëvore vetëm në një peshqir. Rafinuar kile bajame në llaç qeramike dhe të lidheni me lëng kastravec. Tani tendosje përzierje dhe shtrydhur nga mbetje. Në enamelware shkrihet beeswax në një banjë me ujë, pastaj shtoni yndyrë pule ose kockave. Përzierje i shkrirë u filtruar përmes disa shtresa të napë palosur, shtoni glicerinë dhe vaj ulliri.

Si bazë e ftohjes yndyrë në pjesë të vogla derdh kastravec bajame qumësht, nxitje të vazhdueshme. Përsëri tendosje locion, lidheni atë me alkool salicili dhe derdh në një enë qelqi me një të shtrënguar tapë qelqi terren. Mary