Ballë për ballë me vajra esenciale dhe perimeve


Ankesa e jashtme varet nga lëkurë të shëndetshme, bukurinë e saj natyrore. Pra, natyrisht një dëshirë e natyrshme që të kujdeset për gjendjen e saj të përsosur kozmetike. Por për të shmangur acarim të lëkurës, skuqje alergjik duhet të përdorë mjetet juridike popullore se personi i pastër, të normalizuar furnizimin me gjak - si rezultat i lëkurës "frymë" dhe të rinj. Zgjidhje alkoolike indeve të thata, dhe ujit - janë të paefektshme. Prandaj, mjekët orientale zëvendësuar ato me vajra aromatik lule dhe bimëve. Maskë shumë e dobishme me vajra esenciale për fytyrën (i cili është prodhuar nga avullimit) dhe bimore (nga të ngutshme ose infuzion në vajrat e tjera).

Kjo maska ​​besuar nga të gjitha gratë. Për disa mijëra vjet më parë ata shtohen maskat e tyre të bëra me miell, vezë dhe argjile të përmirësuar erë dhe papritmas mori një elasticitet të pabesueshme dhe ngjyra të shkëlqyera. Si për të bërë Facials shtëpi me vajra esenciale dhe perimeve? Lëkurë normale është zakonisht firmë, prej kadifeje, të freskëta. Për të mbështetur pamjen e saj të lulëzuar me maska ​​kozmetike mund kamomil vaj, përzierje një lugë çaji i cili dy pika të temjanit esencial tonik naftës. Vaj kamomil përkryer ushqen, zbut, moisturizes, rrit elasticitetin e indeve të lëkurës dhe ngadalëson plakjen e saj për shkak të lehtësojë shkëmbimin dhe qarkullimin.


Është e nevojshme për të imponuar një leckë vaj me këtë përzierje për 20 minuta, dhe lëkura do të "ndezur nga brenda". Në pranverë, madje edhe pronarët e lumtur e lëkurës normale shfaqen Freckles, të shpërndara spote të verdhë-kafe. Nëse ju ndjeni këtë pengesë kozmetike, të shpëtoj prej tyre, duke e bërë Whitening maskë me gjalpë limoni që të mësoj dhe të zbutur lëkurën, duke e bërë atë butë butë. Gjithashtu limon ushqen kripëra minerale personi të acidit askorbik. Kjo është - një antiseptik i fuqishëm. Tre pika vaj limoni duhet të përzihen me 50 g vaj embrion gruri. Mbani lëkurën për 5-10 minuta. Abrasions shumë të pakëndshme dhe të rrezikshme dhe bruises mbi fytyrën e tij.

Maskë me vaj esencial livando shpejt shëruar plagët dhe për të parandaluar dhëmbëza, ky qetësues, antiseptik, analgjezik muskujve lehtësimin vrull fytyra bëhet ndaj baktereve dhe të përshpejtojë shërimin pa dhëmbëza. Alternative këto Facials me kompozimet e naftës barbarozë (15 pika vaj 15 g bazë) për të balancuar trajtim dhe përshpejtuar atë. Lëkurës me vaj është më pak i ndjeshëm dhe nënlëkurës yndyrë të gjatë i jep moshën e saj. Megjithatë mos u brengos zbehje e saj, poret, puçrra fytyre. Për të siguruar fytyrë të freskët, ngjyra të butë, të bëjë një maskë me vaj esencial të lule ylang-ilanhovym pemë tropikale Kananga. Një mijë vjet ajo përziera me kokosit bukurinë e vërtetë është, normalizes gjëndra dhjamor, soothes dhe relakson muskujt e fytyrës (3 bie për 15 baza g).

Shtoni në të përzierje një tjetër 3 pika vaj esencial të qiparisit dhe për të gjetur të butë dhe të shëndetshme çehre falë një furnizim të mirë të gjakut. 20-minuta maskë me vaj kozmetike do të zvogëlojë numrin e poret dhe djersitje. Dy herë në muaj të bëjë më efikas maskë me vaj të nxehtë, thith një leckë në ujë të nxehtë, e vënë 20 pika vajra kozmetike suksesion, aplikoni në fytyrë, peshqir ukryvshy. Maskë përshpejton metabolizmin në lëkurë, duke e bërë të zhdërvjellët dhe të freskëta. Shtoni vaj në një numër të Clary naftës në mënyrë të barabartë - ajo mbron lëkurën nga hormoneve të tepërta gjatë PMS. Acne - rezultat i mangësi vitaminë, lodhje, zakone të këqija dhe adoleshentët - pubertetit.

Të hequr qafe blackheads, gjëndra dhjamor vjen era tape ndihmojë Facials 20-minutëshe me vajra esenciale e pishe - antiseptik që përmbajnë vitamina C, K, B1, B2, E, carotene, taninet dhe acid organik (7 pika per lugë çaji të jojoba - neokislyayuscheysya dylli unik të lëngshme). Rezultati objektiv të shtuar në këtë përzierje 5 pika e pemë çaji vaj - agjentëve antifungal, duke e trajtuar qere dhe madje paralajmëruar plagët dhe gjurmët e puçrra fytyre. Lëkura e thatë është shumë e hollë, delikate dhe e ndjeshme, por me luspa, itchy dhe ndjeu styahnutist. Në mungesë të yndyrës nënlëkurës po plaket me shpejtësi, rrudhat e hershme.

Mask (20 minuta) me vaj embrion kozmetike grurit (1 lugë gjelle) ushqen, zbut, moisturizes, eliminon lëkurë person. Përmbajtja në vaj antioksidantë natyrore - vitamina E parandalon plakjen dhe redukton inflamacion, dhe lecithin, micronutrients makro-dhe për të ruajtur të shëndetshme, SRI