Maskat e fytyrës për vajzat adoleshente në shtëpi


Që nga fëmijëria e hershme, vajzat janë duke i kushtuar vëmendje më të madhe pamjen e tyre. Pas nënën e saj, motra më të vjetër janë duke u përpjekur për të dekoroj veten. Ata fshehurazi provoni në pajisje, bizhuteri, buzët pikturuar kuq buzësh nënës. Rritje deri, vajzat adoleshente shpesh përdorni krem, maska ​​në pako të bukur. Por këto fonde zakonisht nuk janë të përshtatshme për lëkurë të rinj adoleshente. Pas të gjitha, ata kanë për qëllim shpesh në përtëritje të lëkurës, heqjen rrudhë. Këto pajisje do të përfitojnë vajzat e reja, në të kundërt, mund të dëmtojë, clogging poret, duke parandaluar frymëmarrjen e saj. Për vajzat adoleshente, nuk janë mjete të veçanta për kujdesin e lëkurës.

Le të flasim tani për këtë faqe interneti janë më shumë, e konsiderojnë si të bëjë disa maska ​​fytyrë për vajzat adoleshente në shtëpi. Për lëkurë të rinj janë organike, përbërësit më të mira natyrore për maska. Ata janë më të mirë në gjendje të pastroj thellë, moisturize, zbut lëkurën. Mbi të gjitha, ata duhet të përdoren sipas llojit të lëkurës suaj. Para se të përdorni ndonjë kozmetike, lëkura duhet të pastrohen. Zakonisht Pastrimi mjete të përbëhet prej shkume pastron me sapun, beeswax dhe balte. Ata pastrohen e dirt, vaj, thekon lëkurës vdekur të epidermë e lëkurës.


Të gjitha shkopinj poshtër në sipërfaqen e brendshme të maskë, atëherë hequr bashku me të. Pas pastrimit, përmirëson qarkullimin e gjakut, lëkura bëhet hije të shëndetshme, ngjyrë e bukur dhe freski. Kjo pastrimi duhet të bëhet vetëm një herë në javë.
Kujdesi i përditshëm për fytyrë dhe qafë ofron një larje të plotë me sapun, shkumë apo xhel. Maska kozmetike për vajzat Pastrimit. Për të tërësisht të pastër poret e lëkurës për të hequr qafe blackheads dhe pimples në një tas qelqi, përzierje një sasi të vogël të ujit të pastër dhe sode për të marrë një masë homogjene, si një paste. Pastaj butësisht fshij majë të gishtave PATA tuaja të sode në lëkurë, duke i kushtuar vëmendje të veçantë në vende ku pimples puçrra fytyre dhe.

Fort fshij lëkurës është e nevojshme. Lëvizjet duhet të jenë të butë, flavorful. Pas përpunimit të tërë sipërfaqen e fytyrës, lani me ujë të ngrohtë, pije të përballet me të ftohtë ose fërkim një copë akull për të ngushtuar poret. Pastaj aplikoni një krem ​​ushqyes ose fëmijët. Ushqyes me bollgur. Hidh 3 lugë. l. grimcuar bollgur sasi e vogël e qumështit të nxehtë. Ju mund të përzierje drithëra me krem ​​të ngrohtë. Shto 1/4 h. L. vaj ulliri 3-5 pika e lëng limoni, e verdhë veze veze të papërpunuara. Prisni derisa të bymehet përzierje dhe pastaj të aplikojnë atë në fytyrën e pastruar. Gënjeshtra rreth 20 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë të pastër, pije me cool.

Me bollgur. Vlim qumësht, krem ​​të trashë e grurit. Mix 2 tbsp. l. drithëra (pa kripë ose sheqer) 1 e verdhë veze veze të papërpunuara, 1 h. l. mjaltë të lëngshme, 1,2 h. l. kripë gjobë, 2 ch. l. bimë, preferueshem ulliri, vaj. Të gjitha përzierje mirë deri sa të qetë. Aplikoni për të pastruar fytyrën pas 20 minutash larë me ujë të ngrohtë. Maskë bukuri. Kjo do të thotë veprime të menjëhershme. Ajo është përdorur kur ju duhet të shpejt të pastra lart paraqitjen e tyre para disa ngjarje apo partiake emërim të rëndësishëm. Për të përgatitur, përzierje 1 h. L. krem i trashë 1 h. l. maja të papërpunuara. Të gjitha pure deri qetë, të aplikojnë për të pastruar fytyrën dhe qafën.

Kur masë është plotësisht e thatë, do të mbledhë lëkurën tuaj, larë atë me ujë të ngrohtë, pastaj pije me ekstrakt kamomil të ftohtë apo brewed dobët, çaj pa sheqer gjelbër. Pas aplikimit të këtij lëkurën ilaç do të jetë e qetë, rrezatues, të freskëta. Ajo do të jetë një shkëlqim të bukur të lehtë. Mos aplikoni një maskë e bukurisë në sy. Kjo industri është shumë e ndjeshme, dhe kjo është më mirë të mos shqetësojë. Më të mirë për të vënë në zonën e syve llapa e patate të para integruar. Pas 15 minutave të veprimit procedurave të tilla sytë freskuese do të shkëlqejë yje të ndritshme. Proteina. Ky ilaç për të lëkurës me vaj. Ky është lloji më i zakonshëm në vajzat adoleshente.

Për të përgatitur përzieres saj në shkumë të bardhë veze të papërpunuara, të aplikojnë me brushes gjera shkumë proteina për të pastruar fytyrën. Kur thatë, aplikoni një shtresë, pastaj një tjetër. Pas 15-20 minutash, lani me ujë të ngrohtë, pastaj fshij fytyrën me akull ose një tonik të veçantë. Me djathë. Për ushqim, zbutjen e lëkurës mund të përdoret në shtëpi një maskë të tillë të mrekullueshme: Mix 1 tbsp. l. kos të freskët, 1 tbsp. l. djathë me pak yndyrë, shtoni 1/4 h. l. kripë. Të gjitha përzierje tërësisht, aplikoni në fytyrë të pastër. Pas 10-15 minuta. lani me ujë të ngrohtë, pije me ujë të ftohtë lëkurës. E verdhë veze dhe mjaltë.

Nëse keni lëkurë të thatë, ju mund të përgatisë një ilaç të mrekullueshëm në shtëpi: fshij në një tas qelqi 1 verdhë veze vezë të papërpunuara, 1 ch L.. vaj ulliri, 1 lugë. l. mjaltë të lëngshme. Aplikoni përzierje për të pastruar fytyrën dhe qafën. Pas 15 min. pije me ujë të ngrohtë të përzier me qumësht të freskët në gjysmë. Kur banane janë në dorë, ju mund të gatuaj vitaminë, freskuese maskë e lëkurës. Pure me një fetë pirun të banane e pjekur, shtoni disa qumështit të papërpunuar ose krem, fshij, të aplikojnë për ballë dhe qafë. Pas 15 min. pije me ujë të ngrohtë. Në verë, përdorni një pikë dhe kuzhinier për tuaj vitaminë lëkurës maskë e perimeve të freskëta, fruta dhe manaferrat.

Për shembull, ju mund të pure mishin e gjysmave të rinj kastravec 1 h. L. salcë kosi, shtoni 1-2 luleshtrydhe pure. Të gjithë në masë të aplikoni në fytyrë dhe qafë. Pas 20 min. pije. Para përgatitjes dhe duke përdorur mjetet juridike natyrore natyrore, ju duhet të dini se disa prej tyre mund të shkaktojë një reaksion alergjik. Prandaj, para se të përdorni maska ​​e pazakontë për ju përbërësit, të kryejë testin e ndjeshmërisë në një zonë të vogël të lëkurës, të tilla si në brendësi të bërryl. Të jetë e bukur! Svetlana,