Ballë për ballë në shtëpi pas 50 vjetësh


Me moshën, trup ndodhin ndryshime fiziologjike që çojnë në një përkeqësim në pamjen dhe gjendjen e lëkurës sonë. Pothuajse të padukshme të bëhet para se rrudhat më të dukshme, lëkura humbet elasticitetin, duke e bërë fytyra të duken të lodhur dhe të vjetër. Këto ndryshime janë gra shumë të mërzitur, dhe ata përpiqen për rinovimin fytyrën, të bëjë duken më tërheqëse. Sigurisht, mjekësia moderne, teknologji e re mund të zgjidhin rrënjësisht problemet e plakjes, por procedurat e tilla janë mjaft të shtrenjta dhe jo të gjithë mund të përballojë. Prandaj, është me vlerë të përmendet metodave efikase dhe pa probleme të përtëritje duke përdorur mjetet juridike në shtëpi që kanë filluar seksit të drejtë që të duket i ri dhe tërheqës.

Rreth tyre, që janë përdorur Facials në shtëpi pas 50 vjetësh dhe do të diskutohen në këtë faqe. Si të dukem më i ri pas 50 vjetësh? Në këtë moshë, lëkura humbet elasticitetin, në veçanti, dhe për shkak të mungesës së lagështisë në trup. Prandaj, në qoftë se nuk ka contraindications, të përpiqet të marrë të paktën një dhe një litra e gjysmë të lëngjeve në ditë. Simple është më e mirë për të pirë ujë të pastruar, çaj jeshil, fruta të freskëta, lëngje të perimeve. Të jetë i sigurt për të hyrë në ushqimet tuaja dietë që përmbajnë fibra, carotene, vitamina A, B, C, D. Para se të përdorni ndonjë maskë, fytyra duhet të pastrohen në poret e lëkurës janë të hapura.


Pastaj ushqyesve depërtojnë në lëkurë më të shpejtë dhe më mirë ngjarjet. Ju gjithashtu duhet 1-2 herë në javë duke përdorur një scrubs butë exfoliating. Është e dobishme për të pastruar lëkurën llum kafeje natyrore mbetur në filxhan tuaj pas shpërthyer kafe. Kur lëkura jonë është pastruar, ju mund të filloni duke tërhequr maska:
Mjaltë Bazuar Pak të ngrohtë deri mbi ujë të valë 1 tbsp. l. mjaltë natyral, përzierje mjaltë me 1 tbsp. l. çaji i freskët lë përzierje çaj jeshil. Aplikoni përbërjen rezulton në fytyrë, qafë, dekoltin, masazh të butë në një lëvizje rrethore. Kur butësisht thahet, aplikoni një shtresë të dytë.

Total duhet të aplikohet 3-4 shtresa. Për lehtësi, më mirë të përdorni një furçë të gjerë banesë për ngjyrosje të flokëve. Pas dries fundit shtresa, lani me ujë të ngrohtë, fshij copë e lëkurës e akull. Nëse keni lëkurë të thatë, në vend të saldimit është më e mirë për të përdorur të ulët-yndyrë krem ​​kosi. Vezë Creamy Mix në një gotë të vogël ose tas porcelani vezë e verdhë veze të para dhe 1 h. L. gjalpë zbutur. Rub deri qetë. Aplikoni paste në fytyrë pas 20 minutash. pije me ujë të ngrohtë, pije infuzion acaroj. Vitamina, Të ushqyerit Imët pres një bandë e majdanoz, shtoni një copë napë, shtrydh një lëng të vogël.

Përzierje me 2 h. L. djathë yndyrë të ulët i freskët, shtoni? h. l. vaj peshku, 1 lugë. l. lëvozhgë portokalli (grejpfrut). Të gjitha përzierje mirë, të aplikojnë në lëkurë. Pas 20 minutash larë me ujë të ngrohtë, fshij tonik. Qetësues, ndriçim Mix 1 h. L. gjalpë zbutur 1 h. l. lëng limoni, shtoni 1 lugë. l. krem. Të gjitha me kujdes bluaj. Efekti i kësaj maskë 20-30 minuta. Shpëlaj disk ajo më të mirë kozmetike zhytur në këtë përbërje: Mix një sasi të vogël të verës të thatë të bardhë me të ngrohtë ujë të zier (1: 1). Me bollgur Vlim qumështin një bollgur pak, vënë në formën e nxehtësisë në fytyrë.

Mos harroni qafën dhe gjoks zonë. Gjatë afatit të kësaj maskë shtrihem, të relaksoheni muskujt tuaj. Pas 15 min. lani me ujë të ngrohtë dhe i butë. Për të bërë ujë të butë, shtoni sode buke (1 h. L. To 1 litër. Ujit). Për rezultate më të mira, ky mjet duhet të përdoret çdo ditë, gjatë gjithë javës. Me ftua të freskët Me kujdes bluaj ftua përdorur rende vogël, përzierje slurry me krem ​​të freskët për të marrë një konsistencën e krem ​​të trashë. Maskë Koha - 20 min. Pastaj të pastruar mbetjet e fondeve me një pads pambuku me lagështirë, pije lëkurën me ujë të ftohtë ose fërkim kube akulli.
Piper bullgare Lahen nën drejtimin e ujit 1 frutat pjekur e ëmbël piper, fshij në një rende gjobë gjysmë.

Mix rezulton në masë të 1 litër. miell, shtoni 1 lugë. l. mjaltë dhe krem. Të gjitha përzierje mirë. Koha kjo maskë për 20 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë. Rinovimin me efekt të shpejtë Nëse ka ndonjë ngjarje e rëndësishme dhe duhet të shpejt të freskohem, nuk është një recetë për maskë e shpejtë e veprimit që është e lehtë për të përgatitur në shtëpi. Ajo shpejt forcojë lëkurën, rozhladyt rrudhave, japin lëkurës një ngjyrë të shëndetshme. Mix në një papërpunuara verdhë veze filxhan porcelani 1 veze, shtoni 1 lugë. L. vaj ulliri 3-5 pika e lëng limoni. Përzierje është me kujdes fshij (ajo do të jetë i ngjashëm me majonezë). Aplikoni në fytyrë, qafë, shtrihem, të pushojnë për 10-15 minuta.

pastaj të lajë, dip lëkurën me një peshqir dhe më pas aplikoni një krem ​​ushqyes. Një efekt të mirë anti-plakje është dhënë një maskë e kastravec të freskëta apo luleshtrydhet. Ata duhet të jenë grimcuar përdorur një blender dhe të aplikojnë në lëkurë. Këto Facials janë veçanërisht të dobishme dhe efektive për femrat mbi 50 vjet. Më e rëndësishmja, mos harroni se shëndeti juaj është më e rëndësishme se çdo kozmetikës. Çdo sëmundje reflektohet detyrimisht në pamjen tonë, kështu që nuk do të fillojnë sëmundje, të shikojnë mirëqenien tuaj. Sidomos të dëmshme të stresit bukuri femërore. Ata nuk i japin për t'u çlodhur, dhe në këtë gjendje, nuk ka maskë nuk punojnë.

Prandaj, do të përpiqen për të mbledhur një problem, "lirimin" e tyre. Bëni kohë për argëtim, ose të paktën ndonjëherë hutuar nga shqetësimet. Svetlana,