Ballë për ballë në shtëpi pas 40 vjetësh


Great Mademoiselle Coco Chanel herë tha se "në 20 vite një grua ka personi i cili i dha atë që natyrës, në 30 vjet personi i cili vylipyla jetën e saj, në 50 vitet e personit ajo meriton." Ajo rezulton se 40 vjet - një lloj i kufirit ose "pikë e pa kthim", kur ju mund të ndaluar procesin e plakjes. Në këtë moshë për kujdesin e lëkurës nuk është e mjaftueshme thjesht kozmetike. Gjithashtu duhet një maskë. Kjo është në lidhje me ta, dhe për faktin që përgatisin maska ​​e fytyrës në shtëpi pas 40 vjetësh dhe do të diskutohet më tej. Pra, pas 40 çdo grua duhet të jepni vetes një kohë pak më shumë se zakonisht, zgjoheni në 10 para se të shkojnë në shtrat 10 minuta më vonë (e nevojshme për zbatimin e krem, grim).

Sa për maska ​​e fytyrës, ata marrin 20 minuta kohë dy herë në javë. Nëse ju krahasoni e efektivitetit të procedurave dhe të sjelljes kohë këta të shpenzuar për këtë, pa dyshim i parë mbizotërojë. Maska që mund të përgatiten dhe të përdoren në shtëpi është shumë më efektive dhe më të sigurt se sa homologët e tyre të përgatitur në dyqan. Fakti se përzierje e blerjes së bashku me ushqyesve përmbajnë preservatives, stabilizant, parfum parfum, dhe ajo nuk mund të ndikojë pozitivisht gjendjen e lëkurës, veçanërisht në qoftë se ajo është e ndjeshme. Maskat janë shtëpitë e përgatitura kanë dy avantazhe - ata janë më të lira dhe më të arritshme.


Pse keni nevojë për një maskë pas 40? Me moshë, trupi ndodhin procesin e plakjes natyrore. Kjo është reflektuar në fytyrë. Ajo humbet elasticitetin e tij dhe të shkëlqejë natyrore dhe të bëhet e shurdhër, bëhet e vrazhdësi. Stop ky ndryshim është e pamundur, por kjo nuk do të thotë që ju keni për të le të gjëra rrëshqitje. Pas 40 vjet të kësaj procedure kozmetike duhet të trajtohet më me kujdes, mbani mend se maskë duhet të përputhen me tipin e lëkurës, të jetë i butë. Rregullat e përgjithshme për zbatimin e kompozime medicinale dhe ushqyese në këtë moshë: • maskë aplikuar për të mirë-pastruar të paktën 1-2 në javë; • Kohëzgjatja e përgjithshme e 20 minuta e procedurat kozmetike; • pas kohës përzierje lahen off me ujë të ngrohtë ose të ftohtë, pastaj aplikuar krem; • maskë aplikuar lehtë gishtin pads, një furçë të veçantë, cik shtupë pambuku; • Rezervat duhet të imponohet në linjat masazh, përveç për zonën rreth syve, buzët; • Nëse lëkura është e thatë, e ndjeshme, maska ​​që kanë të thata efekt nuk është i rekomanduar; • përzierje duhet të zbatohet menjëherë pas gatimit; Çfarë lloj maskë përdoret në shtëpi?

Gjëja më e rëndësishme për të mësuar, çfarë fytyrës në Latham moshën 40 duhet të integrohet më në tërësi. Për lëkurë të pjekur në nevojë jo vetëm të qetë nga rrudhat, ai duhet gjithashtu të ushqyer, moisturize.
Për të përgatitur ushqyesve përdoren bimë të dhe fruta që përmbajnë stimulators, xhensen, aloe, u rrit, Aralia, Yarrow, buckthorn. Një komponent kyç i maskave është mjaltë natyral likuid. Pronat e tij të mrekullueshme ka kohë që njihet se lejohet përdorimi i qëllime mjekësore dhe kozmetike. Shtëpi ju lejojnë të përdorin një tjetër maska ​​të rëndësishme përbërëse - është aloe.

Pronat e saj medicinale kanë njohur gjatë. Burrat Aloe ka kohë që janë përdorur për të trajtimin e shumë sëmundjeve (mushkërive, traktin gastrointestinal, sytë), duke përshpejtuar shërimin plagë, djegiet e rrezatimit. Kjo është një imuniteti natyral, ka një efekt të butë, e cila lejoi atë për të përfshirë maska ​​për të lëkurës. Dobishme, pronat shëruese të bimëve amplifikuar disa herë nëse gjethet prerë mbështjellë me një leckë pambuku dhe vendin e 2 javë në frigorifer. Mundohuni për të përgatitur shtëpinë kompozime të tilla për aplikim në lëkurë: • Me mjaltë, bardhë veze whipped. Për këtë qëllim, të përshtatshme lëngshme varieteteve të lehta mjaltë.

Lidhu mjaltë të lëngshme, miell tërshërë 2 lugë, një e bardhë rrahur vezë. Përzierje llokoçis, të vënë në fytyrën tuaj. • Duke përdorur Aloe: Unë recetë. 2 tbsp. l mjaltë të lëngshme, ngrohjes në një banjë me ujë, përzierje me lëng e aloe (1 st.l). Duke rezultuar në masë është vënë në lëkurë. Recetë II. Lëviz nëpër mulli mishit aloe gjethe mund të shtohet në lëng disa pika limon të freskët. Shpërndarja rezulton në masë në fytyrë. Recetë III. Mix barabartë me 1 tbsp vaj ulliri dhe lëng aloe. • buckthorn detit. Manaferrat buckthorn të shkuar së bashku me fara, aplikoni paste rezulton në fytyrën tuaj.

• Me mjaltë, glicerinë, bollgur (bollgur). Mix përbërësit e listuara, secili duke marrë 1 lugë çaji, shtoni 2 lugë çaji ujë, gjithçka është mirë përsëri përzierje, të aplikojnë në lëkurë. Paketa, kremra bimor ndihmë e madhe për të përballuar me rrudhat rreth syve. • Përgatitja zierje e dobët e rrit hips, xhensen. Ata mund të larë në mëngjes, në mbrëmje. • Kundërta zierje bimor. Proporcione të barabarta të kopër, kamomil, lule misri (1 st.l) pour 200 ml ujë të vluar, të lënë për pesëmbëdhjetë minuta, ztsidit. Pastaj 100 ml rezulton flladin lëngshme në frigorifer, dhe 100 ml të ngrohtë deri. Thith një leckë të prodhuar pjesët dhe alternuar Vënë ato në fytyrë çdo 5 minuta.

Por ky i fundit duhet të jetë kompresë të ftohtë. I gjithë procesi duhet të marrë jo më shumë se 20 minuta. Pas trajtimit të parë nuk ka efekt?! Kjo nuk ka rëndësi. Kusht i domosdoshëm për arritjen e efikasitetit - rregullsia e trajtime bukurie! Alex,