Ballë për ballë në shtëpi pas 30 vjetësh


Shtëpi maska ​​fytyrë - mënyrë të thjeshtë, jo të shtrenjtë, por efektive për të duket i ri dhe tërheqës. Mbi të gjitha, ata duhet të përdoren rregullisht, pothuajse të gjithë jetën time. Sigurisht, në rininë e tij, lëkura jonë kërkon përtëritje, por pas 30 vjetësh ka shenja të dukshme të plakjes dhe ata duhet të luftojë. Për ta bërë këtë, gratë përdorin mjete të ndryshme në shtëpi, duke përfshirë një shumëllojshmëri të maska, e cila pas aplikimit, lëkura është e zbutura, ajo bëhet e butë dhe dinjitoz.
Sot, faqe do të ju tregojnë se si për të përgatitur maska ​​e fytyrës në shtëpi pas 30 vjetësh. Le të flasim për disa nga nuancat që ju duhet të dini para se të aplikoni maskë e përgatitur dhe të shohim disa recetave të njohura të kozmetikës efektive të brendshme.

Kushtet e përdorimit maska ​​për të arritur efektin e dëshiruar e parë, më e rëndësishme: Për efikasitetin maksimal, të bëjë një maskë 2-3 herë a kurse javë. Për shembull, në qoftë se ju vendosni të përdorni ndonjë maskë recetë, aplikoni një mjet për 2-3 herë në javë për një muaj. Së dyti: Të jetë i sigurt për të tërësisht të pastër lëkurën para kozmetikë dhe mbeturinat e krem. Hequr flokët nga fytyra e saj, tërësisht të larë me duke përdorur mjete për pastrimin e lëkurës. Një herë në javë përdorni një pastrim. Shumë mirë, para se të aplikoni maskë për të bërë një banjë me avull për individ ose të aplikojnë një kompresë të nxehtë për të hapur poret.


Kjo ndihmon ushqyesve të depërtojnë më thellë në lëkurë. Së treti: Asnjëherë mos përdorni një maskë për lëkurën rreth syve dhe buzët. Në këto zona më të mira të vënë krem ​​ushqyes. Së katërti: Aplikoni kozmetike shtëpi apo duart e pastra tërësisht me një furçë për masazh linja. Së pesti: Pas aplikimit të produktit pryhlushyte dritë, shtrihem në shtrat apo në një banjë të ngrohtë të infuzionit të bimëve, të pushojnë. Provoni këtë kohë për të folur për fytyrë mbetur i palëvizshëm. E gjashta: Kur larja pas aplikimit të me kujdes të pastër lëkurën, mos e zgjas atë. Dhe nuk përpiqen për të fshirë fytyrën, pas vmylysya.

Le të lëkurës thahet shumë të kënaqur dhe lagështi. Kjo është veçanërisht e vërtetë në dimër, kur dries ajrit të thatë shtëpie lëkurën, duke e bërë atë të duket i lodhur dhe i plakjes shpejt. Mundohuni të buzëqeshni më shumë. Asnjë maskë nuk do të ju bëjë më tërheqës se një buzëqeshje në fytyrën tuaj. Tani le të flasim drejtpërdrejt në lidhje me maska ​​recipes shtëpi:
Freskues, djathë Ky mjet është e lehtë për të përgatitur në shtëpi. Maskë është e përshtatshme për çdo lëkurë, ushqen, moisturizes, ofron një ngjyrë të shëndetshme, të butë dhe të këndshme. Mix në një filxhan porcelani 1 tbsp. l. ulët-yndyrë djathë i freskët dhe 1 h. l.

krem. Përhapjen gjithçka për të shmangur gunga, të aplikuar në fytyrë, qafë dhe décolleté. Pas 15-20 minutash larë me ujë të ngrohtë të butë. Nëse keni lëkurë është e prirur për të majme, të zëvendësojë kos krem. Vitamina, me karrota Djathë hekura në hekura karrota, përzierje slurry ishte 1 h. L. krem, përzierje mirë. Action - 10-15 minuta. Ky ilaç në shtëpi eliminon lëkurë, ushqen me vitamina, i jep një ngjyrë rozë. Maskë freskues, veprim i menjëhershëm Shkrihet në një banjë me ujë 1 orë. L. mjaltë, shtoni 1 verdhë veze të papërpunuara vezë, 1 Ch. l. qumësht i freskët. Efekti i këtyre parave - 20 min. Pas aplikimit, lëkura bëhet e rrudhave të qetë.

Pure me një lugë druri në një filxhan porcelani 2-3 luleshtrydhe pjekur (kajsi). Rezultuar slurry Apliko për t'u përballur dhe qafë, pas 10-15 minuta larë me ujë të ftohtë. Ky produkt përmban acide frutash natyrore. Maskë përmirëson çehre, të bëjnë lëkurë të zhdërvjellët, dinjitoz. Provoni një tjetër mjet që është shumë i dobishëm në dimër. Ajo do të shpëtojë lëkurën tuaj nga beriberi, të rivendosur ngjyra e saj të shëndetshme dhe të tërheqë rozhladyt. Për ta bërë këtë, mish i grirë 1/4 filxhan lakër turshi, e vënë slurry rezulton mbi çarçaf, butësisht vendosni mbi fytyrë dhe qafë.

Pas 15-20 minuta. lani me ujë të ngrohtë, pastaj fshij kubike akull të lëkurës. Gjithmonë pas lëkurës thahet, aplikoni një krem ​​ushqyes. Anti, anti-rrudhë Ky kompleks përbëhet nga dy maska ​​që duhet të bëhet një nga një. Ata kanë efekt të shkëlqyer anti-plakjes, rrudhat e qetë, e bëjnë lëkurën më elastike. 1. Beat vezë të papërpunuara të bardhë me 1 ch. L. lëng limoni. Aplikoni me një furçë për 3 minuta, pije. 2. prishen verdhë veze vezë të papërpunuara me 1 tbsp. l. vaj ulliri, shtoni 10 pika. lëng limoni. Mix, të aplikojnë me një furçë për 20 minuta. Pastaj lani me ujë të ngrohtë, pije me të ftohtë, le të lëkurës thahet.

Pastaj aplikoni një krem ​​ushqyes. Mbi të gjitha, mos kini frikë nga mosha e tyre dhe u shfaq rrudhave. Kjo nuk ka rëndësi, lëkura mund dhe duhet të mbajnë të rinj. Kjo do të na ndihmojë maska. Përdorin ato rregullisht një herë ju keni të kalojë 30 vite jashtë vendit. Gjithashtu i kushtoj vëmendje për ushqim të shëndetshëm, stërvitje. E gjithë kjo së bashku do të ju ndihmojë një kohë të gjatë që të jetë simpatik dhe
dëshirueshme. Svetlana,